Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ilyen iszonyú száraz a...

Miért ilyen iszonyú száraz a bőröm?

Figyelt kérdés
Annyira száraz a bőröm, hogy hiába kenem bármivel, csak kivörösödik tőle, és tovább ég, vagy viszket. Most főleg az arcomon idegesít ez a dolog, de vannak a testemen itt-ott foltok, amelyeken szintén ez a helyzet. Még a szemhéjam is száraz, érzem, ahogyan pislogok. Mit tegyek? Akárhány szert felírt a bőrgyógyász, eddig még egyik sem használt.
2008. dec. 1. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a hatóanyagok nem megfelelőek számodra és akkor amivel kened magad, az irritációt okoz és még jobban szárítja a bőröd. Iszol elég vizet? napi 2-3 liter ásványvíz jót tesz. A lakásodban nincs konvektor vagy hasonló ami nagyon szárítaná a bőröd?


Bőrgyógyászt tudtam volna csak javasolni, mert azt gondoltam az normális dolgokat ír fel.

Ha úgy érzed a bőrgyógyászod nem a legjobb keress mást. Ha azt gondolod, hogy jó orvos, akkor konzultálj vele és kezdjetek bele egy hosszabb kivizsgálásba, hogy megtudd milyen hatóanyagokat tartalmazó készítmények lehetnek megfelelőek számodra.

Egyszer ez is helyre fog jönni, nyugi.

2008. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

valószínüleg az a baj,hogy a krém valamely összetevője váltja ki belőled ezt a reakciót.amikor legközelebb mész a bőrgyógyászodhoz kérdezd meg erről,hogy miért van h egy krém se jó a bőrödre.én ekcémás vagyok,és másféle kisérletezik az orvosom h milyen krém jó a bőrömre...

sok sikert:)

2008. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo a problemam de csak ilyenkor,telen.Minden este zuhanyzok ,az is szaritja a bort es eleg meleg van a lakasban(a gyerek miatt futunk jobban),jo minosegu testapolot hasznalok es kulon arckremet,nekem nem vorosodik ki a borom.Probalkozz mas borgyogyasszal.
2008. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hideg időtől,a széltől és a benti fűtéstől is lehetnek ilyen tüneteid,na van egy extra érzékeny bőrtípusod.Próbáld ki a gyógyszertárakban kapható Eucerin termékeket.Nekem is ekcémás a kezem hidegben,és egyedül ez hozza helyre.
2008. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!