Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit halsználjak pattanásos...

Mit halsználjak pattanásos bőrre? Aloe vera mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy az arcomon van egy pár pattanás, és a hátamon pedig rengeteg. Voltunk bőrgyógyásznál, ő felírt valami arclemosót meg valami krémet, hogy ezzel kenegessem napi 1x.. hát egyáltalán nem hatott, semmivel sem lett jobb. Hallottam az aloe veráról, hogy az jó meg minden, akinek van tapasztalata, nektek bevált? Továbbá még mit használtok, ami használ is?

Válaszokat előre is köszi:)



2020. dec. 31. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Mindennek az alapja egy jó rutin.:)



Este:


1. Olajos lemosó (mivel az olaj oldja az olajat ezért a miteszereken sokat segít.). Pl. Nivea szőlőmagolajos lemosó


2. Víz bázisú lemosó Pl. Balea med gél/tej, CeraVe hydrating cleanser/ SA smoothing cleanser (ezek közül az ami szimpatikusabb)


3. Hidratáló. Pl. Mixa Atopiance testápoló, Cerave testápoló, illetve a Cerave-nak vannak testesebb hidratálói. A legolcsóbb lehetőség a dm-ben kapható saubar krém.



Reggel:


1. Arcmosás a víz bázisú lemosóval


2. Fényvédő (olcsóbb megoldás a DM saját márkás sundance fényvédője, de nem mindegy melyik fajta.) [link] Ez pl tökéletes.



Ez az alap rutin ad a bőrnek egyfajta tisztulást, de valószínűleg nem lesz elég. Ha már pár hete tart ez a rutin, és úgy érzed nem elég, akkor jöhetnek a hámlasztók és az aktív összetevők



1.Niacinamid. Pl The Ordinary 10% Niacinamid+1% cink vagy G&G B-bomb. A niacinamid szabályozza a faggyútermelést, segít a pattanásokkal szemben, és mivel szabályozza a faggyútermelést, ezért a pórusok nem lesznek túl terhelve, úgyhogy a tág pórusokon is csökkent. (Ezt a mennyiségű niát nem mindenkinek bírja a bőre, teljesen egyéni. Nekem pár hét alatt eltüntette a pattanásaimat, de van aki kipattog tőle.)



2.BHA hámlasztó. Pl. Paula's Choise BHA vagy Cosrx BHA. Ez a hámlasztó zsírban oldódik, tehát lejut a pórusokba, és a pórusok belsejét kezdi el tisztítani. Ez főleg miteszerekre van.



3. Ha a nia nem hozza le a pattanások, akkor az azealinsav az, ami tényleg a pattanásokra való. Ez felveszi a harcot a pattanást okozó baktériumokkal.



Ezeket úgy tennem egy rutinba, hogy



Este:


1.Olajos lemosó


2.Víz bázisú lemosó


3.Heti 2x BHA (száraz bőrre kell felrakni)


4. Niacinamid


5. Hidratáló



Reggel:


1.Víz bázisú lemosó


2.Azealinsav


3. Fényvédő



Ez egy türelem játék, lehet hogy a lemosó amit veszel azt nem fogja bírni a bőröd, vagy mondjuk a niát. De pl az én bőröm mindenre jól reagált amit vettem, úgyhogy ilyen is van. :D


Ha a hátad nagyon durva azt ne mosd tusfürdővel vagy szappannal. Azt is víz bázisú lemosóval most még fürdés közben. Lehet rátenni niacinamidot, azealinsavat. Ha tényleg nagyon durva, akkor meg lehet próbálni az akneroxidot, de az tényleg nagyon erős. Én úgy használnám, hogy fürdés előtt bekenném a hátam, és utána 5-10 perc múlva lemosnám a víz bázisú lemosóval.


Én az aloe verát nem próbáltam, de a nia csodát tett. :)

2020. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

A propoliszos aloe vera krémet érdemes kipróbálni és mellé az aloe firstöt.

2020. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ha csak pár pattanásom volt akkor jó volt a teafaolaj.
2020. dec. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!