Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tényezőkre figyeljek...

Milyen tényezőkre figyeljek zsíros, pattanásos, tág pórusú bőr ápolás során?

Figyelt kérdés
Kb. havi 10 000 Ft áll rendelkezésemre. Annyiban tisztában vagyok, hogy alkoholt és SLS-t nagyon nem jó ha tartalmaz.

2021. jan. 1. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon sok minden van.

Nekem is ilyen a bőröm.

Én úgy szoktam hogy naponta Garnier arcmoso gélt használok langyos vízzel öblítem le. Heti egyszer vagy kéthetente egyszer bőrradírozást szoktam csinálni. Nem kenem utána semmivel mert alapból zsíros a bőröm, de a homlokomra szoktam rakni egy kis krémet. A dm saját márkájú szérum krémjét. Mióta így teszek azóta sokat javult a bőröm. Nincs annyi pattanásom.

2021. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Így igaz. Alkohol, illatanyagok, komedogén és irritáló összetevők ne legyenek. SLS az habzik, amiben ez van az habzó lemosó. Nálam ilyen hát-hát kategória, ha az ember utána hidratál, vagy ha napi 1x használja akkor mehet. Ne felejtsük el, hogy attól, hogy nem bársonyos a bőröd, igenis érzékeny, és nem szabad nekiesni bőrradírral. Mikrosérüléseket okoznak a szemcsék, így könnyebben bejutnak a bőrbe a baktériumok, sőt a pattanásokat is felsérti.

Attól, hogy a bőr alapból zsíros, attól még hidratálni kell. Ha nappal túl sok lenne, estére mégis szükséges, mert éjjel veszti a bőröd a legtöbb vizet.

Úgy érzem, hogy te inkább a tudatos bőrápolás felé kacsingatsz. Én nekem is ezek a gondjaim, vagyis hát nekem miteszerekkel ellentétben sf-ek vannak, de a többi stimmel. Pont ezért a különbség miatt használok pár plusz terméket is, de ha az lenne a gondom ami neked, akkor így tenném össze a rutinom:


Este:

1, Nivea szőlőmagolajos lemosó

2, Víz bázisú lemosó ( Balea med arctisztító tej vagy gél, CeraVe hydrating cleanser vagy SA smoothing cleanser)

3, Hidratáló (cerave hidratáló, Mixa Atopiance testápoló, Saubar védőkrém)


Reggel:

1, Víz bázisú lemosó

2, Fényvédő (Sundance minden mentes fényvédője)


Ez a rutin adni fog egy tiszta érzetet a bőrödnek, de a problémát nem fogja megoldani. Azokra hatóanyag kell. Szerintem ez a három legjobbb rá, de én az sf miatt több dolgot használok.


1, Niacinamid. (G&G B-bomb vagy The Ordinary Niacinamid széruma). Szabályozza a faggyútermelést, segít a pattanásokkal szemben. (Az én pattanásaimat a nia szüntette meg.) Illetve mivel szabályozza a faggyútermelést, a pórusok nem lesznek túlterhelve és csökkenhetnek.

2, BHA hámlasztó. (Paula's Choise BHA vagy Cosrx BHA, esetleg ott a Revox Szalicilsav, de az lehet nem olyan hatásos.) Ez a hámlasztó zsírban oldódik, lejut a pórusokba és ott kezdi el kitisztítani azokat. Miteszerek ellen ez a legjobb hatóanyag.

3, Azealinsav. (The Ordinary azealinsav szuszpenziója vagy G&G aPAD.) A pattanásokat egy baktérium okozza, és az azealinsav a baktériummal veszi fel a harcot. Ez is segít a tág pórusok ellen.


Az UV sugárzás is tágítja a pórusokat, ezért IS szükséges a fényvédő.


Az olajos lemosó lehet még fura. Ez azért jó, mert az olaj oldja az olajat. A miteszer faggyú dugó, melynek a teteje oxidálódik. A faggyú pedig olaj. Tehát feloldja a miteszereket, ha körkörös mozdulatokkal masszírozod vele a bőröd akkor láthatod, ahogy kiugranak a miteszerek.


Először viszont mindenképp egy alap rutint kezdj el, és szép fokozatosan jöhet a többi hatóanyag. Attól függ majd a sorrend, hogy miket veszel meg, úgyhogy most arra nem írok példát, mert nem tudhatom melyik szimpi és melyik nem. :D


Azt viszont ne felejtsd el, hogy amire az én bőröm jól reagált, arra lehet, hogy a tiéd rosszul fog. Pl a nia sokaknak okozott már gondot, velem meg csodát tett.


Még annyit javaslok, hogy nézegess a YouTube-on skinsmart videókat, több videót is csináltak ebben a témában.

2021. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%

Etrend.

Sport.

Szex.

Elegendo fizikai kontakt naponta.

2021. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm második válaszoló, sokat segítettél!🙂 Többször is voltam bőrgyógyásznál, de hiába kertem, hogy olcsóbb termékekből álljon a rutin, a legolcsóbb is 20-30 ezer körül volt. Sajnos nem engedhetem meg ezt, inkább a tanulmányaim fizetésére fordítanám a pénzt. Figyeltem, hogy minden nap négy lépés meglegyen smink, vagy egyszerűen ha elmegyek itthonról. Baleás arctisztítót használok, szinten Baleas aloe verás tonik a második lépés, majd egy nappali zöld teás hidrataló. Este csak a hidratáló különbözik csak, ott egy hámlasztós krémet használok.

A pattanásaim kevésebbek, de a bőröm egyre zsírosabb, míg az orrom környéke száraz. Nem fogok most vissza menni orvoshoz, számomra nem nyújtott semmiben se elengedőt. Tudom, hogy a drágább krémek általában jobbak, de mint említettem nem egy diák pénztárcájának.

A válaszod sokat segített, most tudom mire figyeljek oda.:)

2021. jan. 2. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Igen, megértem ezt, én is mindent elhasználtam amit addig megvettem, és elkezdtem összeírni, hogy miket akarok megvenni. Így egyszerre nekem is sok volt a kiadás, de nekem a 30ml-es Ordinary-s nia szérum kitartott 9 hónapig, annyira kevés kellett belőle, csak a T vonalba vittem fel. A legolcsóbb dm-es alap rutin azt hiszem 4000 forint körül van.

Olajos lemosó: [link] vagy [link]

Víz bázisú lemosó: [link] vagy [link]

Fényvédő: [link] (Nekem ebből 30 faktoros van, 1700 forintért vettem.)

Hidratáló: [link]


Nagyon sok drága termék nem hatékony, az ár alapján már nem lehet megítélni a minőséget szerintem. :D


Az én alap rutinom egyébként így néz ki:

Olajos lemosó: [link]

Víz bázisú lemosó: [link]

Hidratáló: [link] (ez viszont csak 6 hónapig áll el sajnos)

Fényvédő: ttps://kremmania.hu/kremek/sundance-kids-sensitiv-sonnenmilch-50 (Ebből a 30 faktoros.)


Niából és azealinsavból én Ordinarysat vennék, mert azok 1 évig is elállnak, míg a G&G csak fél évig.

A BHA nagyon drága, én is nehezen hagytam ott a pénzt rá. Több mindent használok mellette, meg még csak nem rég jött be a rutinomba, úgyhogy nem tudok róla még véleményt alkotni. Nekem Cosrx-es van.

2021. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Sajnos tőlem Debrecen majdnem 5 óra autóval, így ezzel a lehetőséggel nem tudok élni.
2021. jan. 11. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!