Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápolasi termékeket...

Milyen arcápolasi termékeket használsz?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt hidratáló,lemosó,fényvédő,hámlasztó(bha,aha(?),tonik,c vitaminos szérum,retinol(?).


Szeretnék kialakítani egy jó arcápolasi rutint.Mert eddig nem nagyon figyeltem oda rá,csak megmostam vízzel és néha arckrémet használtam.


A bőröm kombinált a T vonalban kicsit zsírosabb,miteszeres és pattanásos.

Mit mi után használjak?Vagyis mi a sorrend?

Milyen termékeket ajánlottok nekem,márkán belül a típust is írjátok le.

20/L.



2021. jan. 3. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

NAE purezza micellás vizzel lemosom a sminkemet, ezután megmosom az arcomat a NAE purezza szappanommal, és a végén La Roche Posay hydrane legere arckrémmel kenem be a bőrömet.


nekem is kombinált a bőröm


25/N

2021. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is hasonló a bőröm, csak miteszerek helyett sebaceous filamentek vannak az arcomon, veled egyidős vagyok. Leírok pár terméket amik jók lehetnek, és amiket én használok azt két csillag közé rakom. :D


Este:

1, Olajos lemosó (*Nive szőlőmagolajos lemosó*, Babylove mandulaolajos lemosó) Az olaj oldja az olajat. A miteszer faggyú dugó, melynek a teteje oxidálódik. A faggyú pedig olaj. Tehát feloldja a miteszereket, ha körkörös mozdulatokkal masszírozod vele a bőröd akkor láthatod, ahogy kiugranak a miteszerek.

2, Víz bázisú lemosó ( *Balea med arctisztító tej* vagy gél, CeraVe hydrating cleanser vagy SA smoothing cleanser)

3, Hidratáló (cerave hidratáló, *Mixa Atopiance testápoló*, Saubar védőkrém)



Reggel:


1, Víz bázisú lemosó

2, Fényvédő (*Sundance minden mentes fényvédője*, és még van egy pár a piacon)


Ez a rutin adni fog egy tiszta érzetet a bőrödnek, de a problémát nem fogja megoldani. Itt jönnek képbe az aktív hatóanyagok és a hámlasztók. Szerintem ez a 3 must have termék erre a bőrtípusra.


1, Niacinamid. (G&G B-bomb vagy The Ordinary Niacinamid széruma). Szabályozza a faggyútermelést, segít a pattanásokkal szemben. (Az én pattanásaimat a The Ordinary niája szüntette meg, de most a G&G-set használom, ez is jól teljesít.) Illetve mivel szabályozza a faggyútermelést, a pórusok nem lesznek túlterhelve és csökkenhetnek.


2, BHA hámlasztó. (Paula's Choise BHA vagy *Cosrx BHA*, esetleg ott a Revox Szalicilsav, de az lehet nem olyan hatásos.) Ez a hámlasztó zsírban oldódik, lejut a pórusokba és ott kezdi el kitisztítani azokat. Miteszerek ellen ez a legjobb hatóanyag.


3, Azealinsav. (The Ordinary azealinsav szuszpenziója vagy *G&G aPAD*.) A pattanásokat egy baktérium okozza, és az azealinsav a baktériummal veszi fel a harcot. Ez is segít a tág pórusok ellen.


Azok a termékek amiket te felsoroltál azok is jók lehetnek, de ne vegyél meg mindent egyszerre. Csak szépen fokozatosan vezesd be a hatóanyagokat a rutinodba.


Először viszont mindenképp egy alap rutint kezdj el, és szép fokozatosan jöhet a többi hatóanyag. Attól függ majd a sorrend, hogy miket veszel meg, úgyhogy most arra nem írok példát. Több dolog is üti egymást.


Azt viszont ne felejtsd el, hogy amire az én bőröm jól reagált, arra lehet, hogy a tiéd rosszul fog. Pl a nia sokaknak okozott már gondot, velem meg csodát tett.


Még annyit javaslok, hogy nézegess a YouTube-on skinsmart videókat, több videót is csináltak ebben a témában.


Ha gondolod elmondom, hogy a retinol, tonik, AHA,-PHA hámlasztó, C-vitamin mire való, de ennyi mindent nem lehet egyszerre bevezetni a rutinodba. :D

2021. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek igaza van, nem lehet egyszerre mindent bevezetni. Amit én ajánlok, hogy olvass, oktasd magad a témában. Ne csak egy cikk, több, és ha lehet, angolul.


Nekem nagyon jó rutinom van, és most kezd 30 után felébredni több barátnőm is, hogy valamit kéne kezdeni a bőrükkel, adjak tippeket. Egyrészt, adom a tippeket, de nem figyelnek, másrészt őket magukat sem érdekli a dolog, csak valaki tegyen eléjük egy komplett rutint. Amit megtettem, nem használ nekik. Mert "néha kenegetik".


Úgy kell elkezdeni a bőrápolást, hogy elkezded a bőrápolást. Én így kezdtem youtube előtti korban, és a saját bőrödet csak te tudod kitapasztalni. Ettől függetlenül nézd a videokat, ha megtetszik valami, kipróbálod, ha bejön, ha nem, megnézed az összetevőket, és megjegyzed, hogy jó-e vagy sem.

2021. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Este micellás vízzel (ha van smink) vagy gyógyszertári tejjel letörlöm az arcom, utána hideg vízzel leöblítem,estére nem szoktam, vagy csak nagyon ritkán használok hidratálót, mivel a tej is, amit használok kicsit hidratálós jellegű.Reggel hideg vízzel megmosom az arcom és Uriage Toladerm krémet használok rá.Van hogy hétvégén semmit nem használok rá,csak pihentetem a bőröm.Hámlasztani ritkán szoktam, de akkor kémiai hámlasztót használok.Pakolás hetente-két hetente 1x Uriage termékkel. Nyáron használok az arcomra fényvédőt, 50-es Bioderma-át vagy Uriage-t.De általában kerülöm a napot,főleg a kritikus időszakban. 39 éves vagyok,de mindenki jóval fiatalabbnak néz.Egyébként a külső sok kence helyett szerintem fontosabb, hogy mit viszel be a szervezetedbe,a lelki nyugalom és 8 órás alvás.Nagymamámnak 89 évesen is gyönyörű bőre van és egy márka 2 kencéjét használta/használja a mai napig ☺️
2021. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DominikX ***** válasza:

Reggel:

-hideg víz, + Krave beauty hydrating cleanser,

-Ordinary C vitamin + Alpha arbutin

- most PC SPF50, de hamarosan Krave beauty beet shield


Este:

- most Foreo cleanser + Foreo Luna 3, de hamarosan cserelém Inkey List Cleanserre

- Ordinary Buffet

- Ordinary Niancinamide

- ordinary retinol 0,2%, de hamarosan 2% granactive retinoid

Utána ordinary hidratáló, de nem igazán jön be, szóval rendeltem krave beauty hidratálót, ha az se jön be akkor PC hidratalo


Hetente 1-2x:

Foreo UFO 2 + maszkok,

Ordinary AHA BHA peeling solution

Forever gel mask,


Amit veszek hamarosan:

Foreo bear + forever Gelly


23/F


Ha új terméket használsz, akkor megeshet, hogy a bőröd ki pattog stb, de ez idovel elmúlik.

2021. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más termékek vállnak be de nekem kicsit egyszerűbb 17 vagyok nem sokkal fiatalabb nálad, és nekem tocsog a zsírban alapvetően az arcom de miota rutinom van nem tapasztalom ezt.

Reggel: mixa mici víz, cera ve kremes habzo lemosoja, majd hidratlo krem és fenyvedo.

Este dupla tisztitas pl nivea olajos lemosoja aztan szinten cera ve kremes lemosoja es hidratalo krem es szemkornyek apolo ajakapolo.

Heti egyszer revox niacamide szerum

És heti egyszer corsx black head lipuid power hámlasztója.

Corsx aha tónere is heti egyszer.

Fátyol maszk heti egyszer általában benton mehviaszos maszkját.

2021. febr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
#6-os, reggel nem kell micellás víz. A micellás víz+habzó lemosó kombó is dupla tisztítás. Reggel elég csak a habzó lemosó. :)
2021. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, értem de valahogy nekem igy jobb, és leöblitem a mici vizet mindenképp xD mert ugye lekell, de így első lépésben nekem megfelel, nem tapaszraltam irritációt a börömön hogy ez bármilyen rosszal járna illetve ami esti krém és párnámon maradt szöszök ragadnak az arcomon meg minden féle "finomság" azt első lépésben a mici víz szépen leszedi majd öblités után jöhet a habzó lemoso, majd ugye a hidratalas fenyvedelem. A dupla tisztitás még mindig az olajos lemoso és habzo lemoso, a mici víz nem ér fel egy olajos formuláju lemosóval szerintem, de persze mindig van mit tanulni a bőrápolásról.
2021. febr. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell leöblíteni a "mici" vizet. Én reggel csak azt használok évek óta.
2021. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó de lekell öbliteni, mivel agresszív a bőrnek, lehet hogy rá van írva a termékek hátuljára hogy leöbliteni nem szükséges meg nem hagy maga után filmréteget de le kell öbliteni.

Azis rá van írva hogy bőrgyógyászatilag tesztelt pl egy ekte szemét termékre ettől még nem lesz jó.

2021. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!