Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőrtelenítéssel kapcsolatos...

Szőrtelenítéssel kapcsolatos kérdések? bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hol, mikor, és ki kezdte a szőrtelenítést? Hogyan juthatott eszébe, milyen célból tette? Hiszen az ember alapból szőrrel együtt lett teremtve... Maga az ötlet honnan származik?

Mikor és hol vált elterjedtté/divattá a szőrtelenítés? Esetleg van-e olyan személy (hölgy) akihez köthető? Miért lett ez az ideál?

Mióta divat/elvárás, hogy a nők (majdnem) mindenhol szőrtelenítsenek?


És végül egy kérdés a nőtársaimhoz: nem érzitek úgy néha, hogy a pokolba kívánjátok az egész szőrtelenítő procedúrát? Van esetleg itt olyan, aki csak a társadalom nyomására csinálja, mert úgy érzi, hogy enélkül ki lenne rekesztve, nem tekintenének rá nőként?



2021. jan. 11. 19:01
1 2
 1/13 GyBlanka54 ***** válasza:
85%

Én olyan 13 éves korom óta szedetem gyantával, mivel nekem eleve a lábamon hosszú a szőr, és egyik osztálytársam meglátta ahogy a nadrágom szára alól kilógy megragadta a lábam és fel akarta húzbi, hogy megmutassa a többieknek, majd kinevetett.

Nem tudom kitől ered ez a dolog, fe engem idegesít a szőröm, mivel baromi gyorsan nő, amikor leszedetemy olyan simák a lábaim.

Néha odakívánom, mivel rohadtul tud ám fájni ahogy kitépik (ráadásul nem is tud kitépni minden szálat), és aníg felkeni a gyantát, rohadtul tud égni a bőröm, főleg ha oda is jut, ahol màr volt előtte pàr perccel gyantázva. Én am a karomat, az arcomat is gyantáztatom, az racomat azért mert rohadt erősen kapaszkodnak a szőrszálak a bőrömbe és a csipesszel való kiszedés, maga a pokol 10. bugyra.

2021. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,én is a pokolba kívánom az egészet,magamtól nem is viszem túlzásba,de sajnos ma társadalmi elvárás,így kell.Engem is sokat csúfoltak vele gyerekként,így hamar elkezdtem mert amúgy tényleg nagyon szőrös vagyok mindenhol.L
2021. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

"Hiszen az ember alapból szőrrel együtt lett teremtve..."


Szerintem ez teljesen hibás gondolatmenet.

Akkor hajat meg körmöt se vágjunk?


A ruházkodás meg aztán pláne.

Hiszen az ember alapból meztelenül születik...

2021. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
#2: kell a fenéket.
2021. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A nőktől elvárják, hogy sima és szőrtelen legyen, persze a férfiaknál lehet dzsungel az nem baj.

Ez aztán a kettős mérce.

2021. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Mifelénk a férfiaktól ugyan úgy elvárják a nők, hogy egy randira ne loboncosan, ápolatlanul menjen.
2021. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os.

Attól,hogy valaki szőrös még lehet tiszta és ápolt.

2021. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy csupasznak kell lenni, hanem gáz amikor már a cerka ki sem látszik a bozótból. Nőknél ugyanez. Amikor már fonni lehet, na az elég ápolatlan.
2021. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 GyBlanka54 ***** válasza:
53%
Lehet azt mondják ápolatlan, de csak mondom, hogy a női nemisgervnél a szőrzet csak véd a baktériumok ellen, és az igazán gáz az, amikor a bikinivonalnál kil!tszódik, na az az igazán ápolatlan.
2021. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aztán ha annyira véd a baktériumok ellen, akkor a gyerekek miért nem szőrösek?

Vagy őket elkerülik a baktériumok?

2021. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!