Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a szervezet úgyis aminosava...

Ha a szervezet úgyis aminosavakra bontja a kollagént, nem lenne elég helyette zselatint enni?

Figyelt kérdés
Elméletileg ugyanazokból az aminosavakból állnak, a zselatin pedig olcsóbb és könnyebb beszerezni.

2021. jan. 13. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Tulajdonképpen de. Bár magában zselatin kevés lehet, érdemes sertéskörmöt, csirkelábat, szárnyat, bőrös, porcos húsokat enni.


Mióta az emberek csak színhúst esznek vagy semmilyet azóta van szükség kollagén kiegészítőkre.

2021. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A felsorolt ételekkel az a baj, hogy többnyire elég sok bennük a zsír is, szóval szerintem maradok a zselatinnál. Bár a porcokat, szardínia gerincét direkt meg szoktam enni.
2021. jan. 13. 18:49
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Számos tanulmány kimutatta, hogy amúgy jó a kollagén fogyasztás a bőrre, de simán lehet, hogy egyszerűen csak a rendszeres fehérje fogyasztás miatt megnövekedett aminosav bevitel miatt. Vagy azért, mert rendszeresen fogyasztok x dl folyadékot, amit előtte nem tettem, és csak a normálisabb folyadékbevitel miatt jobb a bőröm.


Némelyik tanulmánnyal egyébként olyan bajaim is vannak, hogy vagy nincs pl placebo csoport a tanulmányban vagy kis utánajárással kiderül, hogy olyan cég támogatta a tanulmányt, ami amúgy érdekelt kollagén forgalmazásában. Ez persze nem jelenti azt, hogy rossz a tanulmány, de mindenképpen érdekük az, hogy a tanulmány jól nézzen ki a cég portfoliója mellett.

Ráadásul ezek közül a tanulmányok közül úgy tudom egyik sem kifejezetten jó nevű bőrgyógyászati lapban jelent meg - ami persze nem jelenti azt, hogy nem jó cikkek, a Nature is publikált már le nagyon sz-r, tudományosan egy középiskolás által is támadható cikket, de azért számomra ez is elmond valamit.


Másik, hogy a legtöbb ilyen kollagén étrendkiegészítő nem csak hidrolizált kollagént (mert általában peptideket tartalmaznak és nem a teljes kollagén proteint) tartalmaznak, hanem van mellette más aminosav vagy ilyen-olyan növényi kivonatok vagy C-vitamin is. És amikor ennyi változót összerázol, mi a garancia arra, hogy pont a kollagéntől lesz jobb a bőröd és nem mondjuk a C-vitamintól (ami bizonyítottan serkenti a kollagén termelést pl).

Ahhoz pedig, hogy biztosan ki lehessen mutatni, hogy a kollagénből lehasadt aminosav jó eséllyel pont kollagénbe épül vissza ahhoz baromi drága kísérletek kellenének, és én még ilyenről tanulmányt nem találtam.


De, ahogy említettem, kétségtelenl sok tanulmány meg tapasztalat írja, hogy javítja a bőr szerkezetét, csökkenti a rácokat, viszont a fentiek miatt nekem ezek nem elég meggyőző érvek ahhoz (főleg a sok ismeretlen faktor miatt) hogy feladjam az értékeimet és az etikai meggyőződéseimet és több tízezer forintért kollagént fogyasszak. Maradok a vitaminban és antioxidánsokban gazdag gyümölcsöknél meg a fényvédőnél.


De természetesen ebben is mindenki szerezze be magának általa hiteles forrásnak tartott helyről az infót, és döntsön úgy, ahogy neki jól esik.

2021. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DominikX ***** válasza:

#3 igazából egy tanulmány se mutatta ki, hogy a kollagén javítja a bőr állapotát.

Honnan tudod, hogy a tabletta a bőrben fejti ki a hatását, és nem valahol máshol?

Természetesen fogyasztása gondot nem okoz, viszont eléggé drága azért, ha mindenképpen a bőr állapotán akarsz javítani, akkor érdemesebb más alapanyagok után nézni, ami bizonyítva van.

2021. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
#4 De, vannak tanulmányok, és az ezekkel kapcsolatos kételyeimet le is írtam. Azt is leírtam, hogy semmi nem bizonyítja, hogy pont a kollagéntől és hogy a kollagén aminosavjai pont a bőrbe épülnek be kollagénként. Te végig olvastad érthetően, mit írtam, mert kb ugyanazt mondod, mint én :)
2021. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!