Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör hajúak, CGM, seg...

Göndör hajúak, CGM, seg ítsetek kérlek! Mit tegyek, hogy könnyebb legyen kifésülni a hajam?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik értenek a göndör hajhoz.

Eddig szulfátos-szilikonos termékeket használtam (Argán olajat pakolásként, aztán Inecto kókuszos sampont és Patene repair balzsamot, ettől is nehéz kibontani, de ha sokat tettem rá, csúszósabb volt, szóval végül sikerült sok-sok hajhullással), most kezdtem bele a CGM-be, az első hajmosáson vagyok túl: Argán olajas pakolás Garnier Macadamia Hair Food-dal, aztán Krémpatika SLS-mentes koffeines sampon (sajnos csak ma vettem észre, hogy első alkalommal még szulfátos samponnal kellett volna mosni), aztán Ziaja kecsketejes (proteines) balzsam. Na ekkor láttam, hogy a hajamat nem fogom tudni kibontani ennyivel, nagyon kócolódott és nem csúszott. Ezért, mivel annyi jól hallottam a hair foodról, úgy gondoltam, attól biztos úgy fog csúszni a fésű, mint kés a vajon, ezért megint tettem rá, de háromszor is újra kellett vele balzsamoznom, mire sikerült kifésülnöm, és az se volt olyan, mint az előző termékekkel.


Szóval tudna valaki ajánlani valami módszert, vagy terméket, hogy ki tudjam fésülni, és ne veszítsek nagy hajcsomókat? Vagy ez idővel jobb lesz? És ha van, amit rosszul csinálok, ki tudnátok kérlek javítani?



2021. febr. 13. 12:07
 1/3 A kérdező kommentje:
A hajam mindig nagyon kócolódik, rasztásodik. A porozitásra nem tudok rájönni, sose volt festve, nem vasalom, kb. 2 óra alatt szárad meg hajszárító nélkül, nem érzek rajta rücsköket, de lehet, csak béna vagyok. Vízcseppek sose ülnek a felszínén. Nem tudom, beveszi-e a szagokat, nagyon rossz az orrom. Váll alá ér, 2C hátul, 3B elöl (az új, kis tincsek), közötte 3A. Hetente szoktam mosni, zsírosodik már 4 nap után, de kívülről nem látszik (csak kiegyenesedik), csak ha hozzáérek, akkor olajos. Vékonyszálú, kevésnek néz ki.
2021. febr. 13. 12:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 3B-s vagyok, nekem nem jött be a CGM. Hajmosás (sampon, balzsam) után felrakok mindig vmi jó ápoló hajpakolást, lemosom és utána gazdagon befújom a hajam kifésülősprayvel és kenek rá hajkrémet és így fésülöm ki a hajam nagyon ritka fogú fésűvel. Szárazon már nem éri fésű.
2021. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a glicerin teszi nagyon csúszóssá, a balzsamhoz szoktam keverni, kifésüléshez.
2021. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!