Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Effezel gél (benzoyl peroxid,...

Effezel gél (benzoyl peroxid, adapalene) + Eucerin DermoPure termékcsalád aknés, de normál (tehát NEM zsíros) bőrre?

Figyelt kérdés

Ezt a kombinációt írta fel a bőrgyógyász. De sajnos nem nézte meg az arcbőrömet, csak úgy felírta... Az az igazság, hogy a bőröm egyáltalán nem zsíros (sőt, télen épp, hogy szárazságra hajlamos), viszont bőr alatti, mély, csomós akném van, ami néha jobb, néha rosszabb, de teljesen még sohasem múlt el. Valószínűleg hormonális.


Mit gondoltok, adjak egy próbát annak a kezelésnek, amit a bőrgyógyász javasolt? Félek, hogy nagyon elkezdene száradni a bőröm. Még az Effezelben bízom valamennyire, de az Effezeles éjszakákat követően nem pont, hogy az lenne a jó, ha a hidratálásra fordítanék nagy gondot? Mivel az Eucerin DermoPure termékcsaládot zsíros bőrre találták ki, gyanítom, hogy engem erősen szárítana (magában is, nemhogy az Effezel kezelés után). Évek óta reggel-este hidratálok (Mixával), igényli is a bőröm, nagyon furcsa lenne elhagyni hirtelen.


Még azt hozzátenném, hogy az Eucerin DermoPure termékekhez kaptam a bőrgyógyász által lepecsételt kupont, szóval gyanítom, részesedik a vásárlásom összegéből...


Mit gondoltok?



2021. febr. 25. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyanez (volt) a bőrproblémám. Most annyival másabb, hogy ritkán vannak hálistennek mély cisztás csomók, most inkább jó sok kicsi. Két orcán száraz, húzódó, vörösödő bőr, t-zónában zsírosabb.

Én használtam az Effezelt, és bár nem egy időben, de a Dermopure termékcsaládot is.

Pontosan miket kell használnod belőle? Van nekik mattító fluidjuk meg egy dermopure nyugtató krém, ami direkt akne kezelés mellé van. Az utóbbi jó lesz reggel este, de ha a mattítót kaptad, azt csak reggel kend, az effezel mellé pedig vegyél direkt akne kezelés mellé való hidratálót a problémás részekre( Uriage-nak is van, vagy az Eucerinnek, Bioderma sebium sensitive is jó...) a száraz részekre pedig használj nyugodtan erősebb hidratálót.

Az Effezelt nagyon vékonyan kend és várj kb negyed órát a hidratáló krémmel utána.

Hatásos krém az Effezel, és nekem a csípő, szárító érzés kb 1 hét alatt enyhült. Eleinte lehet elég 2 naponta kenned. Csak oda kend ahol pattanásos vagy!

2021. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha aknék vannak akkor biztosan zsíros a bőr azon a részen, annyi, hogy erősen vízhiányos lehet. Én is azt hittem hogy száraz lett, de kiderült hogy a kozmetikumaim miatt felszíni vízhiányos, közben meg amúgy zsíros :/
2021. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 - Köszönöm a részletes választ! Örülök, hogy jobb a bőröd, mint régebben. :)


Megkérdezhetem, hogy te mivel hidratáltál az Effezeles időszakban? Jó ötlet a 15 perces ráhidratálás, én is kipróbálom.


Én a DermoPure családból a mattítót kaptam reggelre, a bőrmegújító szérumot estére (egyik nap ez, másik nap Effezel), reggel-este pedig a DermoPure lemosó géllel tisztítom az arcomat. Tehát hidratálót nem javasolt az orvos, de külön megkért, hogy csak ezeket a termékeket használjam a kezelés ideje alatt. Lehet, hogy megveszem az Eucerin hidratálóját, amit említettél, bár a mostani Mixámmal is nagyon elégedett vagyok - nem tudom, érdemes-e váltani.


Mennyi ideig használtál Effezelt?


#2 (vagy te is #1 vagy? :D) - Ezt jó tudni! Utánajárok, hogy nálam is ez van-e. Lehet, hogy beszélek egy kozmetikussal. Te mivel hidratálsz? Meg milyen kozmetikumok válnak be a bőrtípusodnak?

2021. febr. 26. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok mindkét válasz írója :)


Érdekes hogy mattítót kaptál és a szérumot is, a szérum is elég intenzív. Mindenképp fokozatosan vezesd be őket.

Én az Uriage-nak az aknekezelés mellé való hidratálóját használtam, a pontos nevére nem emlékszem de a Hyseac termékcsaládból volt kimondottan erre, a patikus ajánlotta. Nekem bevált, de a Bioderma Sebium Sensitive is ilyesmi. Az Uriage kicsit testesebb krém.

Az Eucerinnek a Dermopure termékcsaládból mindenképpen a nem mattítós, aknekezelés mellé való krémjét javasolnám, mert a mattító fluid és a szérum is szalicilsavasak, szerintem ha így is matt a bőröd és még használod az Effezelt is, jobban járnál azzal. De éjjelre legalább azt kend, vagy a szokásos, bevált hidratálód.


Én most jelenleg a Bioderma Sensibió arclemosó habzó zselét használom este, de most rendeltem meg hozzá az ugyanebbe a termékcsaládba tartozó micellás vizet,ami még gyengédebb. Hidratálóm most az Eucerin Ultrasensitive normál/kombinált bőrre, ami nem tartalmaz se szilikont, se alkoholt, se illatanyagot. Sajnos egy gyógynövényes krémtől kijött valami allergiaszerű pattanásosság rajtam, miközben amúgy nem zsíros az arcom... úgyhogy ezentúl mindenből a hipoallergén, és minél kevesebb kence.

Most szerintem maradok a Bioderma sensibio vonalnál lemosók terén, a pattanások miatt viszont lehet hogy hidratálóból az aknés bőrre való termékcsaládból választok.


Az Eucerin is nagyon jó, de a pattanásos bőrre való termékeknél a tonik alkoholos, én azt csak időszakosan használnám a gyulladt részekre.


A Mixa az bevált neked? A kedvező ára miatt sokáig szemeztem vele.

2021. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, sokat segítenek! Kikísérletezem én is, nekem mi válik be.


Nekem a Mixa nagyon jól működött. Télen ezt használom estére: [link] Nagyon puhává, selymessé, egészséges érzetűvé teszi bőrömet, és a tapasztalataim szerint egyáltalán nem zsírosít. A nappali krémük is jó. Ez az első nehezebb krém, amit használtam, korábban csak könnyebb, vizesebb krémeket kentem az arcomra (tini koromban Olaz, azóta Yves Rocher Hydra Vegetal, Neutrogena Hydro Boost - ez utóbbit nem szerettem annyira). A termékekben levő parfüm nekem nem szokta irritálni az arcomat. Most kezdek először gyógyszertári krémek fele fordulni.

2021. márc. 2. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam, írok egy update-et, hátha valakinek ez segítséget jelent majd egyszer.


A DermoPure termékcsaládot nagyon hamar otthagytam, mert szörnyen szárította a bőrömet (a termékek önmagukban is, nemhogy Effezellel). Az Effezel kezelést 1.5 hete hagytam abba: azóta egy darab új pattanásom sem jelent meg (eddig), a bőröm pedig sokkal-sokkal nyugodtabb, mint a kezelés alatt (gondolom, erre számítani lehetett). Annyit szeretnék mondani hogy akinek télen rosszabb az arcbőre, mint nekem, illetve vízhiányra hajlamos, az szerintem ne éljen ezzel a kezeléssel, mert rettenetesen megviseli a bőrt és csak fokozza a problémákat a szárítás által. Nekem sokkal rosszabb lett a bőröm az Effezel kezelés alatt, teljesen magam alá kerültem. És 25-30.000 Ft-ot spóroltam volna, ha nem a bőrgyógyászra hallgatok. :( Lehet, hogy csak a hidratálást kellett volna jobban csinálnom télen, és ez okozta a problémát, nem tudom.


Ami beválni látszik (ezekre cseréltem a DermoPure-t, illetve most már csak ezeket használom):

- CeraVe Hydrating Cleanser for Normal to Dry Skin (lemosó, krémes)

- La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide (hidratáló)

Mindkettőt reggel-este használom. Drága mindkettő, de nekem megérte, a bőröm nagyon hálásan reagált rájuk! Gyógyszertárban lehet egyébként termékmintákat is kérni, szóval ha valaki befektetés előtt kipróbálná, javaslom, hogy kérdezzen rá.


A napvédővel egyelőre kísérletezek. Mivel sokat vagyok itthon a vírushelyzet miatt (meg bevallom, eddig az arcom állapota miatt is :( ), ezért még nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy valamit jó szívvel ajánlani tudjak.

2021. ápr. 14. 15:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy megyek hormonvizsgálatra is, talán majd arról is írok update-et :) Tényleg remélem, hogy valakinek ezek majd segítenek.
2021. ápr. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!