Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 3%-os retinol, ez tényleg...

3%-os retinol, ez tényleg létezik?

Figyelt kérdés

Az Image márkát használom, és a retinol tartalmat illetően 3%-ot olvastam. Az összetevőlistán 'retinol' van, nem más származék.

Úgy tudom, hogy a piacon 1% a legmagasabb és azt már orvosok írják fel.


Nyilván ez más vegyület vagy ilyesmi, esetleg aki nálam okosabb meg tudja mondani?


[link]


Illetve még ezt találtam a többi retinolos termékükkel:

[link]

Itt van olyan hogy 75% pure retinol.


Na én használtam párat és nem égett le az arcom stb, ez jó márka, a kozmetikusom is ezzel dolgozik, tehát nem valami kamu. Csak nem értem.



2021. márc. 12. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

AZ elsőben nem vagyok biztos, de feltételezem, hogy az nem tiszta retinol lesz mégse, mert 3% az elég sok. Szerintem úgy kell érteni, hogy mivel ez egy krém, aminek sok más összetevője is van, így csak annak a 3%-a a retinol és így nem is olyan erős. Lehet jóval gyengébb, mint egy tiszta 1%-os szérum. Mivel az összetevőlista második felében van, így én erre gondolnék.


"Itt van olyan hogy 75% pure retinol." Az 0,75%, csak ezeket úgy szokták írni rövidítve, hogy .75

2021. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Közben rákerestem és úgy tűnik tényleg így jön ki az a 3%. A The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion termékénél írják, hogy "Fontos tudni, hogy a 2% hatóanyag tartalom nem a tiszta hatóanyagra vonatkozik, hanem a teljes technológiákra, amibe a segédanyagok is bele tartoznak. Összességében a formula jóval gyengédebb, mint az 1%-os, tiszta retinolt tartalmazó testvére"

Szóval ha ott így kell nézni, feltételezem az általad kérdezett terméknél is.

2021. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Na látod, én azt a pontot észre sem vettem a 75 előtt! Biztosan így lehet akkor, ahogy mondod, mert ennyi tiszta retinol brutális lenne
2021. márc. 12. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, most látom a 2. válaszod, nagyon köszi!! Így már kiderült a rejtély :)
2021. márc. 12. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Amúgy jogos volt a kérdésed, szerintem is elég megtévesztő így. Aki nem ért hozzá, simán azt hiheti, hogy ez erősebb mondjuk annál, amire 1% van írva, pedig nem, csak máshogy kell értelmezni. Ezt azért nem ártana feltüntetni az oldalukon és a csomagoláson.
2021. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is!
2021. márc. 12. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A retinol egy retinoid fajta, aminek miután felvitted a bõrre, oxidálódnia kell, hogy hatásos legyen, emiatt kevésbé hatékony, ezért elérhetõ széles körben és magasabb koncentrációban.

Amivel összetévesztitek, az a retinoic acid, ami a retinoidok aktív fajtája.

[link]

2021. márc. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De azért hatékony a termék?
2021. márc. 13. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!