Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van erre gyors megoldás? 21...

Van erre gyors megoldás? 21 éves nő vagyok, és az a problémám, hogy egy évvel ezelöttig nem volt pattanásom,ha volt,az is csak ritkán!De kb egy éve folyamatosan kipattogok..

Figyelt kérdés
,vannak olyan időszakok,amikor 1-2,de van,amikor több!Nagyon zavar,mert iszonyat nagyok,és van,amikor egy hét is kell,hogy teljesen elmúljon!Az arcomat rendszeresen tisztítom, nem eszek tartósítószeres, színezékes szarokat,műkajákat, sok vizet iszok szóval a táplálkozásomra is odafigyelek!Mi lehet ennek az oka?Ennyire későn érő vagyok,hogy most jutott el oda a bőröm,ahová másoké tinikorban?Elmúlnak egyáltalán valaha?És van rá valami szer,ami eltünteti őket viszonylag hamar?
2008. dec. 4. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát én tán a kozmetikust ajánlanám, kell igaz fizetni, bár nem is olyan nagyon jó mert ha egyszer elkezdesz járni akkor azután is kell :S
2008. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg orvost ajánlok. Valószínűbb, hogy hormonprobléma áll a háttérben. Először azt kell kizárni, utána jöhet a kozmetikus.
2008. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

És ha nincs hormonproblémád meg már a kozmetikust is megjártad,akkor ajánlanám figyelmedbe a vichy normaderm nappali krémet.Nekem nagyon bejött.Én is 21 vagyok,és nekem is néha előjömmek pattik amik nagyon nehezen gyógyulnak.Mióta ezt a krémet használom,azóta sokat javult a helyzet,pedig már nagyon sok mindent kipróbáltam(bár a kozmetikus és az orvos nem volt közöttük)

Most is kijön 1-2 menses előtt vagy alatt,de korántsem akkorák mint előtte és gyorsabban el is múlnak.

2008. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kozmetikus vagyok és nem értek egyet azzal az állítással,hogy ha egyszer elkezdtél kozmetikushoz járni,akkor már mindig kell.Ha segít a kozmetikus a problémádon,akkor te szeretnél mejd máskor is elmenni hozzá,mert látod a pozitív hatást.Ha pedig úgy döntesz,hogy nem mész többet,akkor sem történik semmi rossz a bőröddel.Nem stresszelsz mostanában többet?Esetleg ha nemrég abbahagytad a fogamzásgátlót,attól is előjöhet gyulladás a bőrön.Akkor is,ha esetleg olyan helyen dolgozol,ahol káros anyagokkal kerülhet kapcsolatba a bőröd(vegyszerek,festékek gőzei).Esetleg ha sok csokit eszel mostanában vagy olajos magvakat,az is lehet az ok.Sajnos vannak olyan mély gyulladások,amiket a kozmetikus sem tud kezelni.Ilyenkor a kiváltó okot kell megszüntetni,vagy gyógyszeresen kezelni a problémát.
2008. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges,hogy a stressz,mert vizsgaidőszak van!A hámlasztókrémek mennyi re jók?
2008. dec. 5. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a hámlasztó anyagok,ezek általában gyümölcssavat tartalmaznak.Leoldják a bőr felső rétegéről az elhalt hámsejteket,ezáltal könnyebben fel tudnak szívódni a különböző hatóanyagok és a faggyú is jobban ki tud ürülni a bőrbről.Ezenkívül csökkentik a gyulladáást.Ha ilyet szeretnél,mindenképpen keress fel szakembert,mert ha nem hozzáértő kezek végzik a kezelést,bajt is lehet vele csinálni.A hámlasztást érdemes ősztől tavaszig csinálni,és ez időszak alatt 1-2 kúra javasolt.A kozmetikus akihez elmész majd megmondja,hány alkalomra van szüksége a bőrödnek,és mennyi időközönként menjél.Ez attól függ,milyen anyaggal dolgozik.

Másik megoldás a mikrodermabrázió vagy a hidrabrázió.Ezek szintén az elhalt hámsejteket távolítják el a bőrről,csak kicsit felszínesebben hat,mint a hámlasztás.Mindkét esetben a kúra időtartama alatt használj nappalra fényvédőt,és ne menj szoliba.

2008. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2008. dec. 6. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!