Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet így arckrémet használnom...

Lehet így arckrémet használnom? Ha igen, valaki esetleg ajánlana valamit?

Figyelt kérdés
Szóval az utóbbi pár hónapban elég súlyos aknék jelentek meg az arcomon, voltam vele pár bőrgyógyásznál már. Jelenleg az orvos utasítása szerint reggel és és Zineryt oldatot használok arclemosás után, ezenkívül reggelente fényvédőt, kivel az antibiotikum (Tenutan) fényérzékenységet okoz. Ezt kb 2,5 hete kezdtem el, mostanra jutottam odáig, hogy annyira száraz lett az arcom, hogy feszül. Az orvos nem mondta, és most a rendelés is szünetel, de így lehet valamilyen arckrémet használnom? Nem fogom tovább rontani az amúgy sem túl szép arcbőrömet? És ha lehet, akkor tudnátok ajánlani valamit? Normál esetben a T-zónában zsíros, az arcom többi részén normál, télen néha száraz bőröm van.

2021. márc. 15. 22:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kikaradt, hogy fényvédőből ezt használom: La Roche-Posay Anthelios Anti-Imperfections Napvédő gél-krém problémás bőrre SPF50+, az arckrémet is szeretnem max. 10000 Ft-ból megúszni, de ha ez nem lehetséges, akkor persze jöhet más is.
2021. márc. 15. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyire száraz? Milyen? Zsíros is vagy csak hàmlik?

Képet töltesz fel? Ne látszódjon a teljes arcod csak a problémás terület!

2021. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, lehet használni hidratálót!

A fényvédő alá lehet kenni nyugodtan.

A leírásod alapján ezt ki lehetne próbálni

[link]


Ez minden szemét mentes, nincs benne semmi irritáló összetevő.

2021. márc. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno antibiotikum miatt lett ugyan ilyen a borom, en nekem Eucerin kremet irt fel az arcomra, recept nelkul lehet gyogyszertarban kapni, nagyon jo!
2021. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A zyneryt alkoholos oldat.Persze hogy kiszárította a bőröd.Helyette krémet írass fel.A háziorvos is felírja
2021. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

“ Eucerin kremet irt fel” az egy márka, számtalan krémmel


Viszont a jó hír, hogy csak patikában árulják, a patikus meg rá tud nézni a kérdező arcára és tud ajánlani krémet vagy szérumot


Eucerin urea plus vagy az atropicontrol esélyes, hogy jó lehet

2021. márc. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 [link]

Nagyjából most így néz ki az én bőröm is, csak annyi, hogy nekem kicsit még durvább, mert a már elmúló pattanások helyén piros foltok vannak.(mindkét oldalt) A T-zónám továbbra is zsíros, de oldalt már lekezdett hámlani, itt és a homlokomon nagyon száraz.

2021. márc. 18. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajaj, ezt ne kend semmivel, amit nem beszélsz meg az orvosoddal vagy egy gyógyszerésszel! Ez nagyon komoly így.
2021. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erre csak receptre kapható gyulladáscsökkentő kenőcs a jó.
2021. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!