Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire kell kerülni a...

Mennyire kell kerülni a szilikonos samponokat és balzsamokat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy kerülni kell a szilikonos termékeket de úgy látom, hogy a legjobb értékelésű samponok/balzsamok mindegyike tartalmazza. Például ez:


[link]


Mi az igazság? Merjem használni?



2021. márc. 26. 16:57
 1/9 anonim válasza:
Teljesen!
2021. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetőleg teljesen. Azért rossz a szilikon, mert elfedi a problémákat, mintha csak a szőnyeg alá söpörnéd a koszt. Bevonatot képez a hajszálakon, amitől azok fényesek és egészséges látszatúak lesznek, de a szilikonréteg alatt ugyanolyan rossz állapotúak maradnak, mint amikor elkezdted használni a szilikonos terméket, ami a flakonon azt ígérte, hogy rendbeteszi a töredezett/sprőd/gyenge hajadat.
2021. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. De ez nem azt jelenti, hogy ártani nem árt, de nem javít semmit? Én jelenleg használok balzsamot (szilikonosat...), de azért mert a nélkül kezelhetetlen és száraz a hajam. A mindenmentes balzsamok alatt meg csak azt olvasom, hogy semmi változást nem produkálnak. Nincs mégis valami csodaszer, ami egyszerre mentes és olyan érzetet kelt akár egy szilikonos?
2021. márc. 26. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kerülni. Marketing. Mindig rámondják valamire, hogy rossz, hogy el tudják adni az új dolgot.
2021. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezt a balzsamot használtam, mielőtt váltottam szilikonmentesre, ez egyébkent nagyon jó volt a hajamra, mert amúgy nagyon nehéz kifésülni, ez pedig csúszóssá tette.


Én úgy tudom, a szilikon miatt a haj nem tudja beszívni az olajokat/tápanyagokat, szóval jobb nélküle. Amiről én sok pozitívat olvastam: garnier hair food hajmaszkok.

A samponoknál a szulfátok gyakoribbak, mint a szilikonok, mert a szulfátok bontják le a balzsam szilikonjait.

2021. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A szilikon bevonat ártalmai tudtommal elkerülhetőek úgy, hogy néha mélytisztító samponnal mosunk hajat.


Egyébként...Úgy látom, hogy egy másik kérdésemmel ellentétben, ez emberekre talált. Esetleg aki tudna segíteni, válaszolna erre is?:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


Előre megköszönöm! :)

2021. márc. 26. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:

A szilikon egy védőréteg a hajon. Nem hidratál, csak megőrzi a hidratáltságot. Sok ajakbalzsam, kézkrém van, ami hasonlóan működik, hogy nincs benne hidratáló összetevő, csak egy viaszos védőréteget képez a bőrön.


A Baleának volt régen egy veszett jó szilikonos hajápolója, az volt a lényege, hogy ha rákened a hajadra strand vagy uszoda előtt, akkor a hajadat nem kezdi ki a víz/nap/klór.

2021. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# Szóval szerinted merjem használni azt a balzsamot amit belinkeltem?
2021. márc. 26. 23:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont ilyen balzsamot használtam tegnap. :D Sampont egyébként egyáltalán nem használok, sokkal rosszabb volt a helyzet még használtam. Azt mondanám, hogy próbáld ki. Mondjuk fél évig. A szilikonosat is, a menteset is, amit csak akarsz és meglátod neked mi a jó.
2021. márc. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!