Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szalicilsavat mennyi ideig...

Szalicilsavat mennyi ideig kell / lehet bőrön hagyni?

Figyelt kérdés

2%-os oldat

Elképesztő, hogy mindenfélét lehet olvasni, és nem tudom melyik lenne jó.

Egyik azt ajánlja, hogy 15 percre, máshol hogy le se mossa az ember.

Egyik szerint ezzel aludj és reggel mosd le, máshol meg hogy x idő után kenj rá krémet


Melyik lenne jó?


2021. ápr. 3. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt még tudnád írni, hogy milyen márkájú termékről van szó?

Amúgy van olyan amit le kell mosni meg olyan is amit nem. A használati útmutató a döntő ebben a kérdésben.

2021. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi

ő

[link]

2021. ápr. 3. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem kell lemosni.

Megmosod az arcod, utána jöhet ez és ha van más szérumod akkor az(persze ha kompatibilis bha savval). Utána krém.

2021. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de a szerintem nekem nem pont elég. Főleg, hogy volt akinél égési sérülést okozott
2021. ápr. 3. 21:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem kell lemosni, a túlhámlasztást nem az okozza, hogy sokáig van a bőrön, hanem az, hogy túl gyakran használta az illető. Ha még korábban nem használtál ilyet, erre nagyon figyelj és eleinte az ajánlottnál ritkábban használd (ez benne lesz a használati útmutatóban) és fokozatosan szoktasd hozzá a bőröd, úgy biztosan nem lesz probléma. És reggelente mindenképp használj fényvédőt.
2021. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem túlhámlasztás, rendesen arra kelt, hogy égési sérülései lettek.

durva, hólyagos, másodfokú

2021. ápr. 3. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes, de lehet neki nagyon érzékeny a bőre és azért. Ha félsz ettől, akkor használj elsőre valami gyengébbet, mondjuk 1%-osat és utána meglátod, hogy mit szól hozzá a bőröd.
2021. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

már volt fönt negyed órákat, jól bírja :D csak gondoltam hátha más tud okosabbat. de köszönöm

ilyen

[link]


[link]


más márka, de igen ijesztő . meg oké, hogy érzékenység, de azért lehet, hogy negyed óra alatt nekik sem lett volna bajuk

2021. ápr. 3. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg rosszul néz ki, de szerintem ne 1 alapján ítélj, mert másoknak meg nem lesz tőle semmi bajuk, ha rendeltetésszerűen használják. Igaz, ezt a márkát nem, de én is használtam már többféle hámlasztót, a bőröm kicsit érzékeny és mégse lett soha semelyiktől semmi baja. És egyiket se mostam le. Valóban van olyan, amit le kell, de azt azért, mert tömény és ezt fel is tüntetik a használati útmutatóban. Konkrétan le van benne írva, hogy milyen gyakran lehet használni és max hány percre.

Ha lemosod negyed óra után azt, amit nem kéne, nem tudom mennyire fog használni. Amúgy ha problémát okozna, csípett volna rendesen. Ha eddig nem volt gond, éjszakára se lesz.

2021. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kend fel reggel, ne mosd le, és várd meg milyen reakciókat mutat napközben. Amúgy is lehet reggel használni, de ha este szeretnéd így legalább látod napközben, hogy van-e baj. Ha nincs semmi napközben, este sem lesz, ha az előttem szólóhoz hasonlóan rendeltetésszerűen használod, megfelelő gyakorisággal. Ha nem kell lemosni pedig ne mosd le, úgy nem sok hatása lesz, pont ezért van az, hogy hagyni kell. (ha napközben használtad este persze le kell mosni, de ha este teszed fel, nem kell lemosni, csak majd reggel)
2021. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!