Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet, hogy a fenekem...

Mitől lehet, hogy a fenekem állandóan olyan, mintha libabőrős lenne?

Figyelt kérdés

Évek óta ilyen a bőröm, ha végig simítom rajta a kezem olyan, mintha érdes vagy libabőrös lenne. Szoktam testradírozni, testápolózni, de egyaltalán nem javult. Nem piros és nem is pattanások. Mitől lehet ez? Tudtok valamit ajánlani rá, ha volt már valakinek ilyen problémája?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 4. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a narancsbőr
2021. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A narancsbőr nem érzékelhető, hanem látható és azt felismerem, de azért köszi
2021. ápr. 4. 22:33
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ennek köze nincs a narancsbőrhőz, jesus! Nekem is ilyen volt, pedig 176cm 48kg voltam, elhiheted egy csepp narancsbőr nem volt rajtam. Nekem az évek alatt elmúlt, tudja a fene mitöl.
2021. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Exemnek is ilyen volt.

Ő 183cm 75-80kg.

2021. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is ilyen neha. Sztem az ulestol erdesebb ott a bor.

Hamlasztot probalj meg oda haszanalni ha zavar.

2021. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2021. ápr. 4. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt hallottam A vitamin hiányt is jelenthet.
2021. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Szinte biztos, hogy keratosis pilaris, van, akinek csak a fenekén van.

Megfelelő hidratálás és hámlasztás segít rajta. Ne használj rá semmi irritatívat, tehát parfümös/illóolajos vagy alkoholos terméket. Olajos tusfürdő (pl babylove sensitive waschbalsam), testápolónak pl. a lila mixa tökéletes. A fizikai hámlasztás nem ajánlott rá (igazából sehol máshol), inkább kémiai. The Ordinary 7% toning solution tökéletes, olcsó, nagy kiszerelés, viszont ez egy viszonylag erős hámlasztó, mindenképp olvass utána rendesen (skinsmart.hu-n van részletes termékleírás). Ez egy AHA sav, hasznos mellé egy BHA is, pl Revox szalicilsav. Egy héten összesen háromszor bőven elég hámlasztani (pl egyik hét AHA másik hét BHA bontásban), kezdetben teszteld egy kis részen, jól reagál-e a bőröd és folyamatosan szoktasd hozzá. Ha nem akarsz két savat, akkor BHA helyett jó lehet a cerave sa krém, ebben is szalicilsav van, de nem olyan pH-n, hogy hámlasztani tudjon. Ha mégsem múlik hónapok múlva úgy sem, hogy megfelelően ápolod, akkor célszerű lehet egy glutén-teszt és cukorterheléses vizsgálat, mert simán lehet tünet.

2021. ápr. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megpróbálom ezeket :)
2021. ápr. 5. 02:40
 10/10 anonim válasza:
A keratosis pilaris biztos, annak az oka viszont a túlzott fehérje fogyasztás, elsősorban állati eredetű fehérjék értendők alatta. A szervezetbe bekerülő többlet fehérjétől amíg tud, megszabadul a szervezet, amikor már nem tudja kitisztítani, meszes lerakódások formájában bárhol "kicsapódik". Bármelyik szervünkben (epekő, vesekő), izületek elmeszesedhetnek (mozgásszervi betegségek), az erekben le tud rakódni (érszűkület). Ha a bőrön jelentkezik ez a meszes többlet, mint megvastagodott keratin réteg, akkor okozhat bőrszárazságot, ekcémát, korpás fejbőrt, és ilyen kemény dudorokat is. A megoldás a növényi alapú étrend, legalább 1-2 évre, amíg a tünetek helyrejönnek. Emellett a vese és a nyirokrendszer normál funkcióinak visszaállítása, általában a bőrproblémák másik oka kevés vízfogyasztás . Minden más tüneti kezelés, a kialakulás okát célszerű megszűntetni, ami a fehérje túlzott fogyasztás, ennek következtében a szervezet elsavasodása, a savak semlegesítése és "lekötése" végett keletkeznek ezek a meszes plakkok. Sok sikert!
2023. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!