Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Extrém zsíros bőr. Mit lehet...

Extrém zsíros bőr. Mit lehet tenni? (hosszú)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyjából 13 éves korom végén kezdett el zsírosodni a bőröm. Eleinte még egész normális mértéket öltött ez a dolog, azonban 1 év leforgása alatt teljesen eldurvult a helyzet. Emlékszem, hogy gimnázium előtti nyáriszünetben egy buszos túrán vettem részt Svédországban, és már azon az úton végig kellemetlenül éreztem magam emiatt. Az összes benzinkúton ahol megálltunk törölgetnem kellett az arcom és már ott folyamatosan azt kérdezgette mindenki, hogy melegem van-e, és azért izzadok-e ennyire. Csakhogy ugye nem izzadtam, hanem zsíros volt az arcom. Azóta nem romlott szignifikánsan a helyzet, viszont így is olyan gyorsan zsírosodik az arcom, hogy még csak hasonlót sem láttam. Egyszerűen már egy 30 perccel azután, hogy kijöttem a fürdőből, látszik az arcomon hogy zsíros. Gyakorlatilag minden egyes reggelem azzal kell kezdenem, hogy az egész fejem megmosom, mert annyira zsíros az arcom, hogy egy éjszaka alatt a hajam is zsíros lesz tőle. A kispárnám huzatját heti kétszer kell cserélnem, mert ha például fehér huzatot használok, akkor annyi idő elég is neki hogy elkezdjen besárgulni az arcomtól. Szemüveget nem tudok hordani, mert nem csak az orrom, de a fülem mögötti rész is annyira zsíros lesz egy óra leforgása alatt, hogy az összes szemüveg lecsúszik. Ami a legjobban zavar az egészben az az, hogy már mindent kipróbáltam és soha semmiféle változást nem tapasztaltam. Most vagyok 23 éves, és 14 éves korom óta küzdök ezzel. Voltam már egy évig nyers vegán, közben egy db édességet nem ettem, egy csepp olajat nem adtam a főztemhez, naponta 3 liter vizet fogyasztottam el. Eközben nagyjából 7 hónapon keresztül heti 5-6x keményen edzettem, és semmiféle változást nem tapasztaltam. Próbáltam már 25 ezer Ft-os krémeket és mindent ami csak beválhat, ettem sok ilyet, sok olyat, amiről éppen jókat olvastam, de semmi nem változott. Tudom, nagyon hosszú lett, de már teljesen kétségbe vagyok esve, az önértékelésem a béka feneke alatt van és egy ottalvós bulira nem tudok elmenni, mert senki nem érti hogy miért kell reggel és este is fürödnöm, miért kell óránként arctisztítóval járkálnom. Egyszerűen szörnyen érzem magam és azt érzem, hogy az egész életemre rányomta ez a bélyegét. Voltatok valaha hasonló cipőben? Van bármi ötletetek, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

2021. ápr. 22. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
szerintem ez nem normalis, menj el egy borgyogyaszhoz. nem hasznalsz olyan termeket ami serkenti a faggyutermelest ? pl az alkholtartalmu arclemosok ilyenek
2021. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ugyanez van, átérzem a helyzeted. Én már 30 vagyok ráadásul. Hormonokkal, pajzsmiriggyel minden rendben. Az orvosok is tehetetlenek, nem tudnak kezdeni velem semmit.:(

Sajnos nem lehet rajta segíteni.


1: Ha nem voltál ilyen helyzetben, ne írj hülyeségeket. Szerinted bőrgyógyász mit kezd vele, felír egy 100. kencét, ami semmit nem használ? Nálam pont ő írt fel egy alkoholos lemosót.XD Hát köszi...

Ezenkívül pedig annyit tudott mondani, hogy örüljek neki, hogy ennyire zsíros az arcom, legalább később fog öregedni. Nem tudtam sírjak, vagy nevessek rajta.

2021. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fuu ez nagyon durva, még nem hallottam ilyet. Dokik mit mondanak?
2021. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Voltam már vele bőrgyógyásznál és először egy krémet írt fel rá, amitől a bőröm felső rétege totál kiszáradt és szétrepedezett, viszont attól még az arcom semmivel nem zsírosodott kevésbé. Tudom, ez így elég furcsán hangzik, de nem tudom máshogy megfogalmazni. A következő lépés lett volna a gyógyszer, annak a hatóanyagnak viszont elég alaposan utána néztem, és nagyon kellemetlen mellékhatásokkal járt volna a szedése. Mint később kiderült, egy ismerősöm 16 éves korában szedett azonos hatóanyaggal gyógyszert, és rendszeresen vérzett tőle az orra, ki volt repedezve a szája. Mivel nekem nagyon magas hatóanyagút akart felírni a bőrgyógyász, ezért inkább elutasítottam, nem szeretném tönkre tenni az egészségem. Egyébként nekem is annyit mondott rá a bőrgyógyász, hogy legalább nem leszek majd ráncos 50 évesen…

#1: Egyébként pont most, a karantén alatt töltöttem el úgy közel 6 hónapot, hogy semmiféle arclemosót nem használtam, csak melegvízzel mostam meg a fejem (illetve néha ecetes vízzel), majd alaposan áttöröltem egy tiszta ronggyal. Semmivel nem lett sajnos jobb a helyzet, annyi történt, hogy pattanásaim lettek, mivel soha nem tudtam rendesen megtisztítani az arcom. Részben ezért is írtam ki ezt a kérdést, mivel már tényleg mindent megpróbáltam. :(

2021. ápr. 22. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

kezdj el egy alaprutint. olajos lemosó, géles lemosó, hidratáló

reggrl fényvédő, ezután vezess be vagy bha hámlasztót, vagy niacinamideot. ezek állítólag kontrollálják a faggyútermelést, és a bőröd sem lesz pattanásos, csak figyelj az összetevőkre, hogy semmi káros ne legyen bennük

2021. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: Nálam ezek mind megvoltak. Nem segítettek.:(

A niacinamidtól még ki is pattogtam ráadásul.

2021. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: A lassan 10 év alatt hidd el már számos rutint próbáltam, egyszer olcsóbb, egyszer drágább termékekkel. Az Ordinary niacinamide szérumát is használtam két és fél hónapig, szerintem kevesebb miteszer volt tőle az arcomon, de a faggyútermelést nem lassította semmivel.
2021. ápr. 23. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, csak lassan 29 éves leszek és mellé sajnos még pattanásos is vagyok. Bőrgyógyásznál már túl vagyok mindenen. Használtam bio dolgokat, ilyen olyan gyógynövényes, kézműves dolgokat, 100%-os sószappant stb.

Ömlik a zsír a bőrömből, arcmosás után 1 órával már tocsog, fénylik. Szintén zsíros a fülem kívül-belül, csupa zsír lesz tőle a hajam. A fejbőrömből is ömlik a zsír, de a hajam száraz, de a zsír miatt 2 naponta mosni kell, bár minden nap mosni kellene, de azt azért nem merem.

Hormon vizsgálaton minden jó volt.

Semmi sem használ semmit, de még csak egy kicsit sem.

2021. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez kimaradt:

Alvás után reggelente olyan, mintha képen öntöttek volna egy flakon étolajjal.

Én próbáltam még a mattító stifteket, púdereket, alapozókat, de ugyanúgy 1 óra múlva fénylik, folyik le a képemről az alapozó, így sajnos sminkelni sem tudok.

2021. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Veghdora válasza:
Mindig is problémás volt a bőröm, 16 évesen isotretinoin irt fel a bőrgyógyász. Kétszer szedtem kúraszerűen. Nem igazán segített. Az idő elteltével viszont egyre szebb lett a bőröm. Most 33 éves vagyok és körülbelül 5 éve elkezdett erősen zsírosodni a bőröm. Nem foglalkoztam vele, azt hittem csak átmeneti állapot.Sajnos egyre rosszabb lett a helyzet, a hajam eddig durván két napot bírt ki hajmosás után, most kb.egyet. Sminkelni nem tudok, attól még rosszabb lesz a helyzet. Voltam két bőrgyógyásznal egyik sem tudott semmi okosat mondani.Teljesen kivagyok, semmi életkedvem, nulla önbizalmam,nem szeretek emberek közé menni, utálom magam, nem tudok így élni
2021. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!