Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen olyan leesett a szemem feletti rész?

Figyelt kérdés

A szemem felett, de a szemöldököm alatti rész kicsit olyan leesett. Mintha mindig meg lenne duzzanva, kitakarva a fenti szempillákat pl.


Kicsit olyan fura, de az utóbbi hónapokban egyre jobban zavart.

Lehet valami kötőszöveti dolog?

Lehet ezzel valamit kezdeni?


+ A legutóbbi vérvétel szerint túl sok TSH-t termel pl a pajzsmirigyem. Köze lehet hozzá?



2021. máj. 5. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak a műtét segít rajta.

Nem tudom hány éves vagy, de én 32.

Nekem is olyan, pedig nem éjszakázom, és nincs káros szenvedélyem sem.

2021. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele mit csinálni, ez genetika és hiába kensz rá bármit, nem fog megváltozni. Csak plasztikával lehet ezt megoldani, természetes úton nem.
2021. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok, valami mindig is zavart a szememben, de nem tudtam, hogy mi. Négy éve esett le, hogy az egyik szememen van a szemhélyam megereszkedve. Utanna néztem én is, mindenhól műtét volt. Aztán egyik napról a másikra helyre jött, amire két opciót tudok. Az egyik, hogy abbahagytam pár hónapra a spirálozást.

A másik pedig az, amire több a gyanúm, az a mentális életmódom. Halász Alexandranak néztem az arcelemzős videóját, és ő beszélt arról, hogy, a szemhély annyira gyenge izom, hogy nem tudjuk irányítani, de a mimikánk igen, ha érzelem befolyásolja. Pl, ha fáradt vagy, vagy egyszerűen untat valaki, akkor leereszkedik a szemhély.

Na nekem nem ez volt a problémám, de kitért a jobb és bal felére is az arcnak.

Jobb fél bal agyfélteke, és fordítva. Ha alapból rendbe vagy, de a napi teendő lefárasztott, akkor a jobb szemhélyad ereszkedik. Nekem így volt. Másnapra helyrejött.:D Betudom egy hatalmas szerencsés véletlennek. De felkeltem és éreztem, hogy bevan akadva, majd megdörzsöltem, nem tűnt fel semmi. Pont az nap meséltem az iskolaba valakinek, hogy rájöttem, hogy miért ilyen a szemem, s így meséltem a videót amit néztem. Majd este néztem magam a tükörben, és furan rendben voltak a szemeim. Persze mondta másnap az oszttársam, mikor elmeséltem, hogy nézte is, hogy mi is a baj..

Ha spirált használsz, akkor hanyagold egy kicsit. Genetika lehet, igen. Ha így is születtél, vagy hajlamos vagy, hogy fáradtan jobban megereszkedik. De nekem kiskoromban nem volt ilyen. Most probálom a két agyféltekém jobban összhangba hozni.

2021. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi az a spirál?
2021. máj. 6. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Szempillaspiral
2021. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok.

Sose volt még szempillaspirál a kezemben. :)

2021. máj. 7. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el azt a részét.:)
2021. máj. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van köze a TSH-hoz. Egyik jellemző tünet a külső szemöldök sarok duzzananta, és a megereszkedett szemhéj is.
2021. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!