Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A natúr kozmetikumokat sem...

A natúr kozmetikumokat sem tolerálja a bőröm, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Sajnos én azok csoportjába tartozom, akik gyerekkorban sokat szenvedtek aknéval, pattanásokkal, zsíros, problémás bőrrel. Igyekszem csak natúr, PEG/PPG stb mentes termékeket használni, de azt vettem észre, hogy tök mindegy hogy drágább nappali/éjszakai natúrkozmetikumot veszek vagy olcsóbbat, a bőröm ezek ellen is tiltakozik. A még érdekesebb az, hogy akkor szebb, pattanástalan a bőröm, ha semmit nem kenek rá vagy csak olajat+szérumot. Csak napközben meg azért olajjal nem szeretném kenni, mert eleve kicsit zsírosabb a bőröm. Vagy muszáj egyáltalán nappali/éjszakai krémet használni? Vagy elég csak szérum+olaj? Tudom hogy nagyon reklámozzák ezeket a Loréal, Garnier termékeket, biztosan hatásosabbak lehetnek, de az összetevők nem túl szépek, tele kőolajszármazékokkal és egyebek.


25/F



2021. máj. 14. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy natúrkozmetikum, még lehet olyan összetevője, amit a te bőröd nem bír. Konkrétan miket használtál?
2021. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Olcsóbb kategóriában az Alterra és Alverde termékeit például. Drágább kategóriában Mossa, Dr. Konopka's, NaoBay. Ezeknek a nappali krém változatait, az Alverde-nek az nappali/éjszakai szőlőmagolajos változatát.
2021. máj. 14. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholos dolgokkal nincs baja esetleg a bőrödnek? Ha jól emlékszem pár pár alverdés krémben van alkohol denat.


Az hogy natur kozmetikum az önmagában tényleg nem sokat jelent, az összetevőket is kell nézni. Sok termék tartalmaz ilyen-olyan összetevőket amikre érzékenylehet a bőr.

Én pl olyan terméket nem szívesen használok amiben alkohol/ parfüm van, mert tudom hogy azokat nem szereti a bőröm. Special a niacinamiddal meg semmi bajom, viszont van akinek meg azt nem szereti a bőre.

2021. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is extra érzékeny a bőröm és ami bevált az a Cera Ve, illetve The Ordinary termékcsalád.
2021. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3: én is próbálok minden mentes dolgokat keresni, de pl parfum mindenben van. És azt is hallottam, hogy ha mesterséges illatanyag, ha növényi parfum, mindegyik egészségtelen. Például az arc szérumban is van parfum, mivel parfummentes szérum nincs is sajnos.
2021. máj. 14. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
A Cera Ve-nek és Ordinarynak nézz picit jobban utána, eléggé mentes. Semmi illata nincs.
2021. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig vannak illatanyagmentes termékek, a 4-es válaszolóhoz hasonlóan én is CeraVe-t és The Ordinary-t használok döntő többségben és ezek nekem teljesen beváltak. Árban is elég jók. Nézd meg az összetevőit, lehet neked is jó lenne.
2021. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Példa: Parfüm és alkohol mentes cucc smit használok:


•Balea Med arclemosó gél



Szerintem olvasgass jobban utána a dolognak, illetve nem tudom hogy ismered-e a krémmánia nevű oldalt de ott speciál a legtöbb termék összetevői fenn vannak + eltudod olvasni az emberek véleményét az adott termékekről.


Ja, és a reklámokba sose bizz, azok önmagukban semmit se jelentenek, már csak azért sem mert mindenkinek más a bőrtípusa :)

2021. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajanlom a dmben kapható revox szérumokat is plusz mar ott is lehet koreai arcapolasi cuccokat venni, azok parfum Es alkohol mentes, mint pl a cosxr v benton. De ajanlom a skinsmart nevu oldalt! Plusz a gyógyszertárban a cerva lemosok Es hidratalok is jok nagyon. Naturkozmetikumokat pedig ne használj, azok a legrosszabbak sokszor.
2021. máj. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!