Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon korpás a hajam, de nem...

Nagyon korpás a hajam, de nem tudom mi okozza. Milyen megoldást tudtok rá?

Figyelt kérdés

Eddig sohasem volt problémám korpával, viszont nagyjából két hónapja valami eszméletlen módon bekorpásodtam. Ráadásul nem kis koszok (elhalt hámsejtek) vannak a hajamon, hanem jó nagyok, amik gyönyörűen látszódnak is. A fejbőrömön is tisztán látszik, hogy az egész korpás.

Itthon csak férfiaknak való-de korpásodás elleni balzsamot használtam, de semmi változást nem tapasztaltam.


Valaki tudna rá egy hatásos módszert? Nagyon kellemetlen, kínomban már le szeretném vágni a hajam:ccc



2021. máj. 20. 18:40
 1/7 Kis Ferenc Anton válasza:
38%

Nagyon gyakran táplálkozási probléma! Ezt nem lehet röviden leírni, van szakirodalma. Valami összetevő okozza, amit túl nagy mennyiségben fokozza (intolerancia) (gyakori pl. a margarintól, ezt már 10 éve nem fogyasztok, így el is múlt.)

Késő este nem szabad enni (sokat), mert csak kínlódik a szervezet.Másik gyakori ok a sampoon, mely irritálja a fejbőrt. Korpa ellen a szelénes sampon a legjobb, de ritkán kapni, elég drágán, bár kevés kell belőle (balzsam nekem nem vált be)

2021. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kis Ferenc Anton válasza:
Folytatás, mert véletlenül elküldtem előbb. Harmadik: bőrgombásodás. Ez nem a higiénia hiány, hanem immungyengeség, a fejbőr nem tudja leküzdeni az állandóan támadó gombákat. Vannak más jellegzetességek, jó, ha látná egy bőrgyógyász. Ezen ő tus segíteni, a táplálkozásin viszont csak te.
2021. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szelén-szulfidos samponok valók erre, pl. Selsun Blue.


Gyógyszertárban mindig, drogériában gyakran kapsz. Azt nem tudom, hogy az első válaszoló szerint miért kapni ezeket ritkán, vannak mindig.

2021. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még a #3-hoz annyit, hogy a szelénes samponokat egy rendes után, együtt kell használni. Tehát a rendes se legyen gagyi, mert le kell szednie a zsírt. Nekem a Plantur 39 jött be, de az Alpecin is jó.
2021. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TotoJTD ***** válasza:
WU2, evtizedek ota a piacon van, pics.penzert nagy kiszereles, nekem ez segitett meg tizenevesen, azota csak ezt hasznalom es nagyon sokan dicserik hogy szep es egeszseges a hajam.
2021. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok hajad van, edzel, izzadsz vagy csak nem szoktad szárítani? Így tippre gomba, főleg ha igazak a fentiek. (de más oka ia lehet persze) Csinálj egy nizoral kúrát.
2021. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én végül levágtam a hajam, aztán pár hétig bőrradírral és hidratálóval ápoltam a kopasz fejbőrt. Ettől tényleg sokat javult a helyzet.
2021. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!