Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos illetve mitesszeres...

Pattanásos illetve mitesszeres bőrre milyen bőrápolási rutint a legjobb használni?

Figyelt kérdés
Már sokat olvastam erről,de ezzel kapcsolatban is úgy van, hogy mindenki mást mond szóval gondoltam megkérdezem itt is.Jelenleg szalicilsavat,7%-os glikolsavat,és az Ordinary 30% aha 2% bha hámlasztóit használom + a313 retinolt, de nem vagyok benne biztos milyen gyakran szabad őket használni.Plusz ezek mellett persze fényvédő ,hidratálás mindennap megvan,de hát azt nem is lehet nagyon elrontani inkább a hámlasztókkal meg a retinollal vagyok bajban.Tudnátok nekem ebben segíteni, vagy linkelni olyan oldalt ahol megbízható információk vannak amikben ti bíztok?

2021. jún. 6. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaj, ennyi hámlasztó nem kell a bőrödre.

Vannak az Aha és BHA hámlasztók. Az AHA az a glikolsav például, a BHA a szalicilsav. Tehát ebből a háromból válassz ki egyet amit használni fogsz, mert ennyi hámlasztóval csak kárt teszel. Hámlasztót heti 1-2x lehet használni. Glikolsavat többször is, de ezt a testedre is tudod kenni, ha mondjuk nem szeretnél kipattogni borotválkozas után. A retinolt a hámlasztóval együtt nem lehet használni. Szóval két külön napon használd ezeket.

Az arctisztítóról nem írtál, de az is nagyon fontos hogy reggel este meglegyen.

2021. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó tudom én is h nem kell ennyi nem egyszerre használom őket csak mindegyikről mondták h pattanásokon sokat tudnak segíteni és ezért vettem.
2021. júl. 18. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű ha zsíros a böröd patti mitesszer akár akné is van akkor BHA mert ez a pórusok mélyén tisztítja a trutyit ami ott van.

Én amikor AHA savra váltottam már nem láttam olyan szép hámlasztást a zsíros problémás börömön mint a BHA és azzal elég is volt heti egyszer.

Niacinamide 10% esti rutinba hidratáló előtt alap szérum.

Illetve ha már van tapasztalatod hámlasztásban akkor miután este felkented a hámlasztódat 15 perc után mehet a nia is mert ezek jó kombók problémás börön aztán lezárod hidratálóval.

2021. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!