Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen módszerek a legjobbak...

Milyen módszerek a legjobbak zsíros/száraz korpa ellen? (lehetőleg saját tapasztalatokat írjatok)

Figyelt kérdés

Nos, kb fél éve (vagy több) korpás a hajam és már vezet be az őrületbe. És szeretnék már tenni ellene.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 11. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Saját tapasztalat:

Rendszeres kopaszra borotválás mellett, bőrradírral és hidratálóval kezeltem a fejbőrömet.

Két hónapig végeztem ezt a procedúrát, ennek eredményeképpen teljesen rendbejött a fejbőröm, azóta sem korpásodik. A hajam pedig visszanőtt természetesen :)

2021. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De van még valakinek más módszere a hajborotváláson kivül?

2021. jún. 11. 18:45
 3/6 anonim válasza:
Én a bioderma Nodé DS+ samponját használom, 5000 forint körül van, elég egy hónapra, másfélre, heti három használat egy hónapig, aztán életed végéig heti kettő, sosem lesz korpás a hajad. Az is egy jó kérdés, hogy megér-e ez ennyit, nekem igen.
2021. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hajmosás előtt próbáld esetleg sóval masszírozni, radírozni a fejbőröd. Vizes hajon (fejbőrön) könnyebb. Ha sebes a fejbőr, akkor nagyon marja, akkor inkább szódaport keverj a samponba, vagy samponozás előtt simán ezt is masszírozd a bejbőrbe. Nekem korábban ez a 2 módszer bevált, nem egyszerre, hanem különböző alkalmakkor próbáltam. A randírozás rövid távon segít, de mivel ezek fertőtlenítenek is valamilyen formában, hosszabb távon is jó módszer. Én heti 1x mostam így hajat, mindkét módszernél.

Ha nem sebes a fejbőr, hajmosás után ecetes vízzel lehet öblíteni, 1/3, max 1/2 ecet, többi víz. Ez a teljes hajra mehet, aztán sima vízzel leöblíteni, ilyenkor a hideg víz a legjobb. Nagyon szép lesz tőle alapból a haj, és nem lesz ecetszagú. :)

2021. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a választ! A szódaporosat probáltam de az csak a szárazkorpát nyírta ki de a zsírosat nem. De a sót azt megprobálom. Emellett hallottam sok embertől akik korpásak voltak hogy kókuszolajjal kenjem be a hajjam fürdés előtt 1 órával és hagyjam a hajjamon. Ezt is kiprobálom de ez müködik mert nem egy cikk és nem egy embertől hallottam ezt.
2021. jún. 15. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajmosás után enyhe ecetes, langyos vízzel öblögesd, csavard 10 percig a törölközőbe, majd öblítsd le alaposan.

Használj korpásodás elleni gyógysampont.

2021. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!