Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Legjobb szőrtelenítési módszer...

Legjobb szőrtelenítési módszer? Jó hámlasztó testre?

Figyelt kérdés

Csúnya szőrbenövésekkel küzdök az egész lábamon.

Emiatt sajnos egy ruhát vagy rövidnadrágot sem tudok felvenni és már elég nehezen viselem főleg ebben a jó időben.

Melyik a legjöbb szőrtelenítési módszer amivel elkerülhető lenne ez? Milyen hámlasztót ajánlanátok ami segítene?

Jelenleg gyanta+borotva kombót használok, van ipl gépen is itthon de nem tudom úgy használni ahogyan kell 2hetente van hogy kimarad több idő is.

A bőrömet mindig előkészítem, radírozok és hintőporozok is gyanta előtt.

Remélem tud valaki nekem tanácsot adni

22/L



2021. jún. 17. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Egy időben nekem is volt, amikor először gyantáztam. Én akkor úgy csináltam, hogy szemöldök csipesszel óvatosan kihúztam a benőtt szálakat, majd egy darabig nem gyantáztattam csak borotváltam. Most megint visszatértem a gyantához. Fürdés meleg vízzel, alaposan leradírozom, utána megvárom, hogy megszáradjon. Teszek rá hintőport és levendula alapú gyantával csinálom. Most túl vagyok a második alkalmon is és szerencsére nincs semmi benövésem. Utána még levendulás babaolajjal átkenem, majd másnap még igyekszem hidratálni testápolóval.

Ez csak az én tapasztalatom, egyébként egy bőrgyógyász biztos okosabb választ tudna adni rá. Főleg ha súlyos.

2021. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Bőrgyógyásztól kaptam krémet de nem igazán segített

2021. jún. 17. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hámlasztó: [link]
2021. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) ezt nézegettem már de akkor rendelek belőle 😊
2021. jún. 17. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, a benövésre nem tudok tanácsot adni. Kamaszkoromban sokszor epiláltam a lábam és nem nőtt be, de mostanában át kellett szoknom a borotvára pont emiatt :/

Viszont meleg időben egy vékony anyagú lenge szoknya/maxiruha csini és kellemes öltözék, nagyon szellős, egyáltalán nem melegebb, mint egy rövid. Illetve az ilyen vékony anyagú bő nadrágszoknyák vagy háremnadrágok is nagyon szépek, akár elegáns is van, és én sokszor kényelmesebbnek találom őket a sortoknál. 18-40 fok között bármilyen időben nagyon jó viselni a fentieket, mert melegben is jár a levegő benne, ráadásul rá sem tűz a nap a bőrödre közvetlenül, vagy a forró pl padokra sem kell közvetlen leülni.

Szóval ha továbbra is fennáll a probléma, érdemes kipróbálni. Persze remélem, elmúlik :)

2021. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel az AHA savak fényérzékenyítenek, így szerintem ha szabadon akarod őket hagyni, inkább bha savakkal próbálkozz.


A benövésre tényleg jó a hámlasztás, de inkább testre való hámlasztókkal. Plusz próbáld meg, hogy nem csak gyanta előtt, hanem utána a héten is egyszer hámlasztasz, így nem fogja az elhalt bőrdarab eldugítani a pórusokat (hülyén írtam le, de érted), és tud normálisan nőni a szőr. Kipróbálhatod a cukorgyantát is, vagy kimondottan benőtt szőrszálak elleni készítményeket (bár azokat még nem próbáltam). CeraVe-nek van szalicilsavas tisztítója.

[link]

2021. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lézer vagy IPL. Még a gyantázásra is azt mondom, hogy érzékeny bőrűeknek felejtős. Ugyan úgy benőhet, begyulladhat a szőr.
2021. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Kipróbálok amiket írtatok mert tényleg nagyon szeretném ha elmúlna.

Tudom ez legyen a legnagyobb problémám. de elég kellemetlen és önbizalomromboló hogy mindenkinek szép sima a bőre az én korosztályomban, én meg ezzel szenvedek:(

2021. jún. 18. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!