Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szedhetném ki ezt a...

Hogyan szedhetném ki ezt a színt a hajamból?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom, ha valakit érdekel az 'előzmény', azt is szívesen megosztom, nem egy extra. 12-es szőke a hajam hosszú évek óta. Nemrégiben egy kis változatosságra vágytam, es elkezdtem hamvasítani. Egy fodrász barátnőm tanácsára kipróbáltam egy számomra új folyadékot, amitől lila lett a hajam bizonyos részeken. Borzasztó volt. A múlt héten ballagásra kellett mennem, sos csinálni kellett vele valamit, hát a szokásos módon befestettük, festék, oxi stb. Azonban a hajam alja konkrétan halvány zöld lett, ami továbbra is csúnya számomra. Ezt mégis hogy szedhetném ki?

Oké, fodrász, de sajnos nincs most erre több 10 ezer forintom, várni se szeretnék heteket, így ezeket a hozzászólásokat kérem mellőzzük. :)

Esetleg egy újabb kör festés (csak az alján) segítene? Vagy bármilyen szőkítőpor? Ha a por, akkor melyiket ajánlanátok, illetve hogy használjam? :)

Köszönöm a segítséget. :)


2021. jún. 22. 20:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy természetesen a festés már csak végső elkeseredés volt, végtelenszer mostam meg, majdnem minden neten található házi praktikát kipróbáltam, de mint olvastam, ahol sérültebb a haj, ott mit sem ér, ez történt sajnos itt is.
2021. jún. 22. 20:46
 2/11 anonim ***** válasza:
A zöldet csak szakember tudja eltüntetni belőle. Te magadnak max ollóval
2021. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt lehet tudni esetleg hogy miért lett ilyen a színe? Mi okozza?
2021. jún. 22. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Minél többet próbálkozol, annál rosszabb lesz az eredmény, emellett a hajad is teljesen tönkre fog menni, és akkor csak a rövidre vágás marad.


JA és az ok az, hgy elöször ismeretlen vegyszereket tettél a ´hajadra, utána neten található praktikákat próbáltál ki, majd a végén újra festeni próbáltad, ami szintén egy csomó vegyszer - és ez a sokféle vegyszer egymással meg a hajaddal összevissza reagált.

2021. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Minden rosszindulat nélkül az okozta, hogy nem értesz a hajfestéshez. Ezt a fodrászok is évekig tanulják, hogy mit mivel lehet előhozni, vagy eltüntetni. Tudja, hogy egy vörös pigmentet mi üt ki, a sárgát mi hamvasítja anélkül, hogy a vendég haja lila legyen.

A fodrászat nem csak annyiból áll, hogy rákeni az adott doboz festéket a hajadra, hanem pontosan tudja, hogy milyen árnyalatok keveréke kell ahhoz, hogy a kiindulási alapból olyan végeredmény keletkezzen, amit a vendég szeretne.

Ma szemtanúja voltam. Egy 5 órás szőke haj javításának. Kb hasonló volt a sztori, mint a tied. A vendég mindenféle dologgal próbálkozott, volt a hajában narancs, zöld, lila, fehér, sárga, meg a saját töve.

5 órával később csodaszép egységes hamvas szőke hajjal távozott, mert a fodrász kolléga tudta, hogyan javíthatja ki az otthoni próbálkozások eredményét.

2021. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy eléggé sokszor megjártam már fodrászokkal. Amikor először lett a hajam szőkítve, konkrétan fehér lett a hajam, mert túl sokáig hagyta rajta a dolgokat a hajamon, majd le tudta annyival, hogy 'majd megszokod'. Azt ezt 'kijavító' fodrász konkrétan zöldre festette a hajam, tehát az is kritikán aluli volt. Majd a közel múltban szintén elmentem egy 3.-hoz, aki a kért színre konkrétan közölte, hogy ilyen csak a mesében létezik, holott nem gondolnám így. Elkért tőlem 20 ezer forintot a semmire, és már fogalmam sincs kihez fordulhatnék.. hiába az ajánlások, a képek, mindig belenyúlok :(
2021. jún. 23. 07:49
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyszer kellene NORMÁLI fordrászt keresni, nem pedig olyanokhoz járni, aki "olcsó" meg a "faluban van, nem kell utazni", akkor nincs ilyen probléma.

Meg senki nem szereti más elrontott munkáját javítani, mert ez elég nehéz eset és utána öt hibáztatja a nem hozzáértö vendég.

Egy hozzáértö fodrásznál nem fordulnak elö ilyen esetek, csak ök általában nem a legolcsóbbak, meg nem lehet bármikor odacsöppenni, elöre kell idöpontot kérni.

2021. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor kérlek mondj már nekem egy 'NORMÁLI' fodrászt, KECSKEMÉTEN (ami tudtommal nem falu, bár lehet Te jobban tudod 🤷🏼‍♀️ ).

De akkor ezek szerint a 20-40 ezer számodra 'olcsó' és az 1-2 hónap várakozási idő, amit ezeknél a fodrászoknál ki kellet várnom is csak 'odacsöppenés'.

Látom, extra okos vagy, anélkül, hogy bármit is tudnál, de mint írtam leírom szívesen az előzményt, illetve nézd csak: 'Oké, fodrász, de sajnos nincs most erre több 10 ezer forintom, várni se szeretnék heteket, így ezeket a hozzászólásokat kérem mellőzzük. :)' ide másoltam, hátha második neki futásra sikerül az értelmezés, ha már elsőre nem jutott el. Segítséget kértem, nem okoskodást az értelmezés hiányában.:)

2021. jún. 23. 09:30
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Hidd el, elsőre is értettük, hogy nem akarsz fodrászhoz menni, de nincs más megoldás.

Magadnak egy dolgot tudsz tenni, befested az egészet feketére, az mindent elfed. Vagy levágod az egészet.

Az is lehet, hogy kecskeméten nincs olyan szakember, aki meg tudja oldani.

2021. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2021. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!