Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Solutio antisudorica-val...

Solutio antisudorica-val kapcsolatban tapasztalatok? Lenne pár gyakorlatias jellegű kérdésem, többi lent.

Figyelt kérdés

Szombaton és vasárnap, azaz tegnapelőtt és tegnap este használtam, fürdés után, hónaljon. Már az első alkalommal éreztem másnap hogy alig izzadok. Úgy csinálom hogy este zuhany után ecsetelem, másnap ha lenne dolgom akkor reggel zuhany, dezodor, szokásos és este megint zuhany megint ecsetelés.

A kérdések:

- kell dezodort használni onnantól hogy már rendesen hat?

- vannak olyan ruháim, felsőim amiknek az anyaga lesz büdös ha picit is megizzadok, ezeknél lesz változás, tudom hordani anélkül hogy probléma lenne?

- ha neadjisten reggel elalszom és nagyon kapkodva kell készülni és kimarad a zuhany/mosdás akkor befújhatom magam dezodorral így is? Gond ha nem mosom meg előtte?

- eléggé be vannak gyulladva a szőrtüszők vagy nem is tudom mik, ahogy nőne ki a szőr ott nem sima a felület hanem ilyen apró göröngyös, epilálom egyébként, és ezért is akartam kipróbálni ezt a cuccot hogy hátha úgy hogy szárazon tud maradni a felület akkor ez elmúlik. Ezzel valakinek van tapasztalata?

Hintőport próbáltam már, de az egész napra nem igazán oldotta meg a gondom, gondolok itt pl kirándulásra, ahol jobban is izzadok mint egyébként és felázik a hónaljam. Vagy strandolásnál elég kényelmetlen lenne minden pancsolás után újra hintőporozni, szóval ezt inkább elvetettem :)

Köszönöm előre is a válaszokat. Ha van ötletetek arra hogy mitől lehetne szép sima a bőröm a hónaljamon azt is szívesen veszem.



2021. jún. 28. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, este érdemesebb használni és nem kell minden egyes nap. Mikor úgy érzed, hogy nem izzadsz, akkor kicsit hagyd el. Nálam 1-2 hétig majdnem minden nap volt, utána hetente, utána pár havonta. Mikor borotválkozol/epilálsz/bárhogy szőrtelenítesz, akkor ne használd, mert nagyon csípni fog. Kell attól még dezodort használnod, nekem a Secret jött még be. Tudod hordani a ruhákat, büdös sem leszel és izzadságfoltod sem lesz. Ha csak pár alkalommal történik, hogy nem mosakszol meg és úgy fújod be magad, akkor szerintem nem lesz baj, de ne legyen rendszeres. Szerintem a hónaljad felülete nem ettől fog megváltozni: lehet a rossz szőrtelenítési technika (érdemes megkérdezni egy jó kozmetikust), vagy csak simán ilyen a bőröd felülete és nem tudsz ellene mit tenni. Remélem, hogy tudtam segíteni. :)
2021. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! :) Igen, határozottan nagy segítség vagy, így nem kell mindent magamnak kitapasztani.

Édesanyám kozmetikus amúgy, próbáltuk már azt is hogy ő gyantázza, de sajnos nem volt ettől sem változás. A kérdés kiírása óta próbálgattam és javult a helyzet, nem tökéletes de sokkal szebb most. Szerintem alapvetően azzal lehet a gond hogy ha felázik a felület és folyton nedves ott, nem tud szellőzni, gyógyulni. Pl a lábujjaim alatt is ez a gond, amint szandálra, nyitott cipőre váltok 3-4 nap alatt eltűnik, olyan mint egy vízhólyag után, eleinte azt hittem gomba, de erről már tudom hogy szintén a folyamatos izzadás és ázás miatt van.

2021. júl. 29. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg egy fb-csoportba (Tudatos bőrápolók klubja) kiírhatnál egy kérdést a hónaljaddal kapcsolatban és csatolhatnál képet. Ott lehet tudnak neked segíteni. Lehet anonim posztot is kitenni. :)
2021. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!