Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Iszonyat fényes az arcbőröm....

Estel.19 kérdése:

Iszonyat fényes az arcbőröm. Nyáron ez sokkal durvább. Konkrétan 1 adag sültkrumplit meg lehetne belőle sütni. Milyen készítménnyel tudnék ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Próbáltam micellás vizet reggel/este. Több, mint 1 évig.. azt vettem észre a szennyeződéseket is alig szedi le. Heti 1x pl szappannal mosom az arcom. Most átálltam a tonikra. Minden reggel és este, de tudom hogy ez hosszabb távon ronthat a helyzeten..

2021. júl. 14. 11:29
 1/5 anonim válasza:
19%

Shea vajas szappan minden reggel és este. Nagyon szép egységes lesz tőle az arcbőröd és hamarabb gyógyulnak a pattanások. Nekem nagyon jól tisztít. A micellás víz nekem se vált be.

Heti 1-2x arcbőrradírozás. Néha kávézaccal, néha erre való bőrradírral.

Reggeli arcmosás után nappali hidratáló arckrém.


Egy éve használom, és azóta sokkal szebb az arcbőröm.

2021. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
46%

Az 1. vagyok, csak még hozzátennék valakit.


Mindenkinek más válik be, nekem régen nagyon pattanásos volt a bőröm és csúnya. Szerintem nem éri meg megállni egy terméknél egy évre, ha érzed, hogy neked az nem válik be. Viszont minimum 1-2 hónapot kell használni ahhoz, hogy következtetéseket lehessen levonni. Addig kell próbálgatni a termékeket, amíg meg nem találod a neked megfelelőt. De nekem a shea vajas szappan volt az, ami tényleg változást indított el az arcbőrömön.

2021. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Az előző hozzászólás több sebből is vérzik.

Arcot NEM radírozunk, főleg nem konyhai kutyulásokkal🥴 mikrosérüléseket okoz a bőrön, lehet, hogy most nem veszed észre, de később nagyon nem hálálja meg az arcod.

Szappant sem használunk arcra, mert kiszárítja a bőrt, és azért tűnik úgy, hogy már nem zsíros a bőröd mert agyon van szárítva.


Tonikkal semmi baj nincs, ha rendben vannak az összetevői. Ha alkohol van benne, akkor már rossz, mert az is csak szárít, ezáltal még több faggyút fog termelni a bőröd, hogy visszálljon normálra, így csak még zsírosabb lesz.

+szappan, ahogy fentebb írtam.


Nem kell reggelre micellás víz, felesleges. Attól is zsírosodik a bőr, ha túltisztítod.

Ha meg nem vitte le a szennyeződéseket, rossz volt a víz, ennyi. Mixa lila kupakos, Garnier rózsaszín sima.


Amivel ezen segíteni tudsz, az az olajos lemosó, utána egy víz alapú. Ha az olaj nem jön be használhatsz micellás vizet sminkeltávolításra, mert a vizes azt nem hozza le, de a vizes fontos, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket.Az olaj pedig segít a zsírosodáson, hiába nem tűnik úgy. Ezen kívül ugye kell hidratálókrém, ez este a legfontosabb, reggelre nem is muszáj. Attól mert zsíros a bőröd szüksége van hidratálásra. Majd ezután használhatsz niacinamide szérumot, ez is segíteni fog.

Lehet használni BHA hámlasztót is, de amellé kell fényvédő (amúgy is kéne, de nem ez a legfontosabb, ha nem érdekel annyira, hogy ráncos lesz e a bőröd később vagy sem), tehat a hámlasztás komplikáltabb.

A szérum viszont nem tesz kárt. Fontos lenne figyelni az összetevőkre, de ha már nincs benne alkohol, már is előrébb vagy. Illatanyagok elkerülése is ajánlott, és az SLS!!


Az előttem szólónak mondanám, hogy a a shea vajas szappanban ami max változást indít el az a shea vaj, a szappan szétszárítja a bőröd, akkor megérne ha valami rendes arctisztítót használnál, 100%-os shea vajas krémmel.

2021. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

A 3-asnak igaza van, az 1-esre meg ne hallgass. Valami jó fényvédő (koreai márkák között vannak könnyed fluidos állagúak) is kelleni fog, mert a zsíros bőr mellé még jönni fognak a kitágult pórusok is.

Ha használsz hámlasztókat (amiket egyébként nyáron nem nagyon ajánlatos),akkor pedig kiemelten fontos a fényvédelem.

Hidratálónak pedig egy könnyed állagú lotion-t javasolnék, pl. CeraVe, de van más márkától is.

2021. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Amikor nagyon zsírosnak érzem, kimegyek a mosdóba és megtörölgetem tisztasági törlőkendővel.

[link]


Egyébként a száraz levegő ellen próbálna védekezik a bőr. Csak ugye a víz elpárolog, a faggyú (zsiradék) meg ott marad a bőrön és csak gyűlik.


Nekem főleg télen jelentkezik ez a rettentő zsíros bőr, pattanások is jönnek olyankor. Amióta törölgetem rendszeresen, azóta semmi.

2021. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!