Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hi. A kollagén tényleg segít...

Hi. A kollagén tényleg segít feszesíteni a bőrt? Borzasztó sokat fogytam és elég gyorsan. Emiatt nagyon csúnya a bőröm. Mennyi idő alatt hozza rendbe a bőrt és melyik a legjobb kollagén? 18/L

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csodát nem tesz. Mármint a kollagén. Pláne, hogy 18 vagy. Kollagén alapból van az emberben (elnézést a fura megfogalmazásért, egy kissé fáradt vagyok már), de egy idő után, egy kor után, azt hiszem kb. 25 éves kor körül kezd el ez egyre lassabban termelődni. Viszont azelőtt nem feltétlen kell kollagént szedni, mert van benned elég, szóval nem tudom, hogy ilyen fiatalon mennyi haszna van annak, ha szedsz. Meg aztán utólag szerintem hiába szedsz, ha nagyon lóg a bőr, azt már semmi sem fogja visszacsinálni teljesen.


Mennyit fogytál, mennyi idő alatt? Csak kíváncsiságból kérdezem. Közben edzettél, próbáltál izmot építeni? Ha nem, kezdj el edzeni, izmosodni. Fiatalabb korban a bőr általában jobban viseli a fogyást, de ha nagyon gyorsan nagyon sokat leadsz, akkor a bőrt az mindenhogy megviseli. Szóval igen, étkezz egészségesen, tartsd a bőröd hidratáltan, és kezdj el edzeni. Nem tudom mit takar az, hogy nagyon csúnya a bőröd, ez elég relatív, viszont fogyás után egy ideig még feszesedhet a bőr magától valamennyit.

2021. júl. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15 kg-t fogytam 2 hónap alatt. Edzek,naponta 1 órát, izmosodok,de viszont csak ott nem izmosodok ahol kéne, tehát a bőröm csak ugyan úgy lóg bizonyos részeken.
2021. júl. 15. 03:03
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Tűzd fel 😀 Viccet félre téve adj időt. Tapasztalat. ;-) Aki, azt írja, így marad meg társai, azzal ne foglalkozz. Badarságokat írnak. Én 25 kilótól szabadultam meg rövid idő alatt. Edzettem, minden nap, meg utána is. 40 évessen lógott a bőröm. Csesztettek, hogy így marad, plasztika, jöttek a korral... És lassan, de idővel feszessé vált. Most ott tartok hogy szimplán laza, de nem lóg. Szóval, adj időt. A kollagén semmit sem ért. Próbáltam. Marketing az egész, de aki akarja, az iszogassa nyugodtan 😀
2021. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem lesz tőle több kollagéned. Aminosavakká bontja a szervezeted, mivel a kollagén is fehérje és majd azokat valamire felhasználja, de nem feltétleül kollagént fog belőle csinálni, hanem amire éppen a legnagyobb szüksége van. Kiegyensúlyozott és vitamindús étrenddel többet érsz el. + a kollagén lebontását tudod lassítani (pl. no cigi, no alkolhol, ilyesmi). Külsőleg végképp nem szívódik fel, krémek formájában, mert nagyon nagy molekulákból áll. A bőröregedést legjobban fényvédővel lehet lassítani (+ C-vitamin szérum és retinol).
2021. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Közben kellett volna. Most írhatja itt a cuni, hogy neki magától visszament, nem ugyanaz a genetikátok.
2021. júl. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Én 41 évesen 18 kg fogytam (156 cm, 80ról 62re) 2-3 hónap alatt, mégsem lett csúnya a bőröm...talán a mellem bőre ereszkedett kicsit,de összeszedte magát😁 Az igaz h én edzettem, futottam közben.
2021. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kollagénről annyit h az arcbőrömön segített nekem(45 fölött)... talán egyéni ez is.
2021. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!