Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami bevált módszeretek...

Van valami bevált módszeretek nagyon pattanásos, zsíros bőrre? Illetve mi az ami tényleg segít hogy legalább egy kicsit nőjjön a hajam?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltam, de tényleg mindent. Minden reggel hideg vízzel mosok arcot, majd egy Garnieres miccelás vizzel át megyek az arcomon. Hagyom hogy magától száradjon meg. Amint megszárad és minden jó, fél óra múlva már zsepivel lehet törölni róla a zsírt. Nem a meleg miatt van, mert télen is ugyanez a helyzet. Sajnos pattanásos is emiatt.

A hajam, na arról már ne is beszéljüni. Január óta egy centit nem nő. Utoljára májusban vágattam belőle egy picit, hátha. De nem.


2021. júl. 29. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szalicilsav és a niacinamid segíthet. Egyébként nekem teljesen csak a bőrgyógyász által felírt izotretinoin vált be.
2021. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Zsíros bőrre nem jó a micellás víz.

Habzó arclemosó reggel és este, nem hideg, hanem langyos vízzel.

Szalicilsav, niacinamide segíthet, bár nekem nem váltak be. Fogamzásgátló csökkentette csak a zsírosodást nálam.

2021. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is vegyél egy rendes lemosót. Reggel az alap tisztítás(ez lehet víz is simán) hidratálás és/vagy fényvédő. Attól függ, hogy bírja-e az arcod vagy sem. Este olajos lemosó, vizbazisu lemosó és hidratáló. A micellas víz, híg vizes lemosó, de kB csak a smink eltávolításra jó. Mindenképp le kell mosni, nem raszaradni hagyni.


Valószínűleg olajos/korpás seborreas a bőröd, ami az egyik leggányabb. Nehéz, de nem lehetetlen kordában tartani.

Szerumokbol fog kelleni hialuronsav, niacinamid, azelainsav, bha, aha savak és kitartás. Pattanásokra pl akneroxid. Ha meg nagyon nem válik be akkor bőrgyógyász. A lényeg, hogy ne szaritsd szana szét, hanem hidratáld. Azért is zsírosodik.


A hajadhoz nem tudok hozzaszolni,de ha az is csupa zsír lehet az is seborreas.

2021. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!