Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfesték eltávolítással...

Hajfesték eltávolítással próbálkoztam aszkorbinsavval, de az a bűz nem jön ki belőle, már 3 hajmosas óta tart. Aki csinálta már, tudna tanácsot adni, hogyan lehetne eltűntetni a szagot?

Figyelt kérdés
A színr persze nem szedte le.
2021. aug. 4. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csináltam pár éve, nekem nagyon jól helyrehozta (majdnem feketére festette a fodrász sötétbarna helyett). Semmilyen bűz nem volt. Mi büdös, a hajfesték? Az aszkorbinsavnak semmi szaga nincs.
2021. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor vmit lehet rosszul csináltam. Samponhoz kevertem 2 ek aszkorbinsavat, hagytam rajta 40 percet állni, és azóta büdös, fémszagú, ha víz éri, akkor intenzívebb. A hajfesték nem volt büdös.
2021. aug. 4. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem vált be, vörös lett tőle a hajam. Háromszor mostam meg a hajam közvetlenül utána és az utolsónál a balzsamot kicsit tovább hagytam rajta.
2021. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És eltűnt a szag?
2021. aug. 4. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem samponhoz kell keverni, hanem max balzsamhoz. A sampon lúgos kémhatású és felületaktiv anyag van benne (szulfát), nem hiszem hogy túl jó ötlet volt egy savval vegyíteni. Nem tudom így milyen vegyület jött létre a hajadon, lehet az lett büdös. De az aszkorbinsav savasságát semlegesíthette ezért nem szedte le a hajfestéket se.
2021. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hm... a kémiához nem értek. Csak több helyen olvasom, hogy samponhoz keverték. De ezek szerint valóban sok hülyeség van a neten és semmi nem igaz, én meg jól bedőltem.
2021. aug. 4. 21:55
 7/9 anonim ***** válasza:

"Milyen a samponok pH értéke a hajápolás során?

A samponok normális esetben enyhén savas kémhatásúak 4,0-től 6,0-ig terjedő pH értékkel.


Mi a hajbalzsamok, hajkondicionálók pH értéke?

A hajbalzsamok és kondicionálók normális esetben a samponoknál savasabbak, 3,5-től 5,0-ig terjedő pH értékkel."

2021. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 ideális esetben a samponok enyhén savasak LENNÉNEK, de csak nagyon kevés márka gyárt valóban bőr-és hajoptimalizált ph-jú samponokat. Nem tudom a kérdező mit használ, de gondolom valami szulfátos cucc, minimum semleges ph-val.


A balzsamok mindenképp savas kémhatásúak kell hogy legyenek, hiszen így ápolják a hajat meg a fejbőrt, valamint felületaktív anyag sincs bennük hiszen nem kell tisztítaniuk.

2021. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(+ A sodium lauryl sulfate-nak például 6-8 a pH-ja, ezt szokták általában visszaszorítani valami savval, pl citric acid vagy lactic acid, de így se megy le savas kémhatásúra maga a sampon.)
2021. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!