Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány alkalmat bír a borotvád?

Hány alkalmat bír a borotvád?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 pengés gillettem van, de volt mar 5 pengés wilkinson vagy 3 pengés is... meg hagyományos borotvám is.


A legnagyobb gondom hogy rohadt drága ha azt veszem hogy átlag 5ször használom és dobhatom el...


Ha már 6-7 alkalomnál járok húzza a szőrt, elvágom magam, kipattogok és egyebek...

Ez minden borotvámmal így volt és nem értem mit csinálok rosszul hogy másoknak sokkal tovább bírják a borotváik legyenek akármilyenek.



2021. aug. 30. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Gillette Mach3-mat használok

Negyed évente cserélem a fejet, vagy mikor mar kezdi húzni. Ez kb 36 alkalom.

A sarki boltban, egy négydarabos csomag borotvafej 2700 forint.

Évente egyszer veszek egy ilyet, és elég egy évig.

Nekem legalábbis.

Az arcszőrzetem sem a legpuhább, mondhatni drótból van 😀

De nem használok zselét vagy habot. Jó meleg vízzel szappanos megmosom, aztán leöblítem többször, majd beszappanozom és lehúzom. A meleg víz eléggé megpuhítja, a szappanhab meg összeszedi.

Így csinálom évek óta, és nincs problémám.

Annyi, hogy a borotva nyeléből ki kellet szednem a műanyag, gumi részeket, mert "elkoptak".

Szóval lehet nálad is csak annyi hogy nem puhítod meg eléggé a szőrt, emiatt meg gyorsan kopik a borotva. 🤷‍♂️🤔❔

2021. aug. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nivea női borotvát haszálok és kb negyedévente cserélem a fejet. Heti 1x használom.
2021. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Általában meleg, majdnem forró vízzel puhítom fél percig kb...

Lehet hogy tényleg zuhanyzás után kéne borotválkoznom, bár emlékeim szerint arra is volt nem egy példa de semmi változás.


Borotvahabot rég nem használok, általában gélt szoktam, de nem azt a fajtát ami felhabzik, hanem ami átlátszó marad. Tapasztalataim alapjkán ennél a legkisebb az irritációm.

2021. aug. 30. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam 2 hétig bírja egy Mach3 penge. De úgy, hogy azzal teljes hajzatot is borotválok a fejemről.
2021. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Év eleje körül vettem egy Gillette 4 darabos 3 pengés megnem mondom már milyen fajta borotvát de még mindig van belőle 1 ami jó. Felpuhítom meleg vízzel, borotva zselével megborotválkozok kitisztítom a pengét lefertőtlenítem aztán sokáig bírják.
2021. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem drága csak keveset keresel az áfa + természetesen szar fizetésed miatt.
2021. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!