Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor alkalmazzak borotvahabot?

Mikor alkalmazzak borotvahabot?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok. Eddig kétszer borotválkoztam, mindkétszer borotvahab/zselé/gél ( tökmindegy minek hívjuk )nélkül, úgyhogy nem erős a szőrzetem.

Kérdésem: Mikor alkalmazzak borotvahabot? illetve felsérthetem-e azzal a bőrt, ha nélkülözöm a habot?



2011. nov. 8. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Borotválkozáskor mindig kell, de ha hab nélkül le tudtad borotválni akkor még csak pihéid vannak. A hab felpuhítja a szőröket és óvja a bőrt, könnyebben siklik a borotva is és ápolja is a bőrt aminek elég nagy stressz a borotválkozás. Szóval minél korábban kezd el, még akkor is ha úgy érzed, hogy nem lenne rá szükséged.


F/35

2011. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, még pihéim vannak, gondolom minél többször borotválkozok, annál erősebb lesz, de ez a lényegen nem változtat. Köszönöm szépen :D
2011. nov. 8. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az, hogy a bőr erősödik a borotválástól mítosz, ami még mindig nagyon széles körben elterjedt és sokan meg vannak győződve az igazáról. Nem fog erősödni attól, hogy leborotválod, attól fog erősödni, hogy beindulta hormontermelésed és férfiasodsz.


Borotválkozz bátran és használj habot vagy gélt vagy ami jól esik. Pár hónap/év és úgy beindul, hogy már unni is fogod. Akkor is, ha leborotválod és akkor is ha nem. :)

2011. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*bőr helyett szőrt akartam írni az első mondatba nyilván. :)
2011. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ha a pihéből idővel borosta lesz az sem erősödés?
2011. nov. 8. 19:52
 6/12 A kérdező kommentje:
jah vágom, világos :D
2011. nov. 8. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:
De igen, erősödés, de nem azért erősödik mert borotválod.
2011. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden képen használj borotvahabot! Száraz borotválkozás...brrrrrr. Ha még pihéid vannak akkor annyira nem számít, de az is eléggé jól tudja puhítani a bőrt, hogyha meleg vízzel lemosod az arcodat (ott ahol szőr van) borotválkozás előtt és csak utána habozod. Ja még egy tipp amit a "kezdők" nem mindig tudnak: borotválni csak a szőr növekedésével megegyező irányba, különben egy merő vér lesz az arcod, mert bevágsz a szőrtüszők alá.
2011. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a szőrnövekedés irányában kell, mert ha nem szőrtüszőgyulladásom lehet, vagy kipattogok vagy szőrbenövésem lehet. De azért nagyon köszönöm a válaszokat :) Legközelebb használni fogok gélt.
2011. nov. 10. 16:56
 10/12 anonim ***** válasza:
én mindig száliránnyal ellentétesen csinálom és mégis olyan lesz mint a babapopsi
2011. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!