Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Dyson supersonic hajszárító...

Dyson supersonic hajszárító és Airwrap hajformázó valóban megéri?

Figyelt kérdés
Állítólag kevesebb a szárítási idő, kevésbé gubancolódik, kezelhetőbbé válik. A hajformázó kiegészítő pedig azért érdekelne, mert nincs ügyésségem hajvasalóval göndöríteni, így ezt egy alternatív megoldásnak találom, igaz, jóval drágább.

2021. szept. 14. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Nem. Legalábbis szerintem nem éri meg az árát.

Oké hogy érdekes a formája, de ha eleve a hajszárítási technika a gond, akkor a dysonnal is gondban leszel, mert ugyanúgy gubancolja a hajat.


Olyan hajszárítót keress, aminek a teljesítménye legalább 2200W, (jelzem a dyson csak 1600) ezek tökéletesen működnek, és töredéke a dyson árának.


Gubancolódásra használj kondicionáló sprayt, nekem a schwarzkopf bc sprayk tök jól beváltak, a keratin smooth a legjobb szerintem közülük.


És tanulj meg hajat szárítani. Sokan ott rontják el, hogy rángatják a hajszárítót jobbra-balra, közben nagyjából egy helyben kell tartani, és a másik kezeddel folyamatosan fesulni a hajat. Így nem gubancolodik be.


A göndörítés egy külön kategória, ha nincs kézügyesség akkor nincs, bár hozzátenném, nekem is évek gyakorlása volt mire sikerült normálisan megtanulni. Nem tudom mennyire vagy próbálkozós, vagy mennyire adod fel hamar 😃 az airwrapről nem tudok semmit, legalábbis nem próbáltam ki, mint a hajszárítót, csak azt tudom, amit a neten látok tiktok videókban, van akinek nem sikerül és bénázik, szenved, hetek mire rájön a technikájára. Ezt azért gondold végig, tekintve hogy írtad nem jó a kézügyességed.


Göndörítésre próbáltad már a köntös kötő trükköt? Néztél videókat más hogyan csinálja? Milyen hajvasalod van, mivel gondoritesz?

2021. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a tanácsot! :) Utána fogok járni az ekkora teljesítményű hajszárítóknak. A gond igazából nem a hajszárítási technikával van, mert azt pontosan úgy csinálom, ahogyan te is írtad. Szerintem a legnagyobb gond az, hogy nem találtam eddig megfelelő készítményt, ami selymessé tenné a hajam, kezelhetővé, de mégsem zsírosítaná. A hajam derék fölé ér picivel, így elég hosszú, nem festett, de vékonyszálú. Sajnos, elég rossz a hajszárítóm fajtája, ezért gondoltam arra, hogy itt az ideje váltani (gondolom már az nem szárítaná ennyire). Igazából annyiból igazad lehet, hogy megérné beruháznom egy a mostaninál jobb, de a dyson-nál olcsóbb kategóriába, már lehet hogy ez is áttörést okozna. Igazából a hajvasalóm Remington márka, szerintem az megfelelően működik, viszont a hajam elég hamar kirúgja a hullámot és ezért nem szeretem a simitóval való bajlódást. Arra is gondoltam, hogy egy kúp alakú hajformázót kellene vennem, és azzal próbálkoznom, mivel még úgy is bőven benne vagyok a Dyson készlet árában. Esetleg további hajápolókat tudnál ajánlani?
2021. szept. 14. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én hajszárítóm egész pontosan ez, Emagon vettem jó pár éve, 15 körül van, tökéletesen működik azóta is:

[link]

Bátran ajánlom!


Nos a hajápoló termékekkel én is bajban vagyok, de csak azért mert én imádok kísérletezni, újakat kipróbálni, két állandó termékem van: tony&guy tropical hajolaj, egyrészt az illata valami eszméletlen, másrészt egyébként jót tett a hajamnak, jobbat mint akármelyik drogériás cucc. Dmben vettem. A másik pedig egy Lee Stafford krém, Coco loco blow&go a neve. Ez Müllerben kapható, bár gondolom neten is lehet rendelni. A feladata az, hogy gyorsítja a szárítást, egy az én se göndör se egyenes hajamat szépen egyenesre szárítja. Gyakran vasalni se vasalom utána, annyira egyenes marad. Évek óta használom, bár az elején tévesen vettem meg, mert azt hittem balzsam 😃 egy kis borsonyi kell hátig erő hajra, nagyon sokáig elég.


Samponok közül, mint írtam, rendszerint váltogatom, nekem nagyon száraz de gyorsan zsirosodo hajam van. Cantu samponnal nagyon meg voltam elégedve, mert hiába shea vajas, a száraz részt táplálta, de nem zsirosodott jobban a hajam, mint amúgy. Ezen kívül szeretem a loreal serie expertből azt, ami töredezett száraz hajvegre van, sötét narancsos színű flakonban van.


Ami kifejezetten tetszett és bevált pakolás, az a schwarzkopf bc keratin smooth, a hajpakolás zseniális, de az, amelyik a nagy flakonos és az oldalán van egy T betű. Valami elképesztő, nagyon szépen ápol, segít a gubancokban. A loreal serie expert közül az arany színű gold quionával, az is tuti cucc.


Kifesülést könnyítő sprayek közül szimpla gliss kurt használok, azzal sose lövök mellé, de a fodrászom pl kék színű schwarzkopf bc sprayjel fújja.


Balzsamot/kondicionálót nem használok, viszont havi egyszer alkalmazom egy ricinus-mandula-makadám-avokado olajos hajpakolast, makeup.huról rendeltem ezeket, 100% tisztaságúak. Rákenem a hajamra, 3 óra múlva lemosom.


Nagyjából ennyi, amiket ajánlok, mindet huzamosabb ideig próbáltam, többször visszatértem hozzájuk, beváltak nekem. :)


A kúp jó ötlet, én szeretem!

2021. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En megvettem az airwrapet es nem eri meg az arat az fix!!Azota beleptem ilyen forumokba is ahol a tobbi lany is ugyanarra panasukodik amit en is tapasztaltam,hogy bar gyonyoru hullamot csinalsz vele iszonyatosan egyszeruen ,de az a hullam 10perc mulva kb kirug,ha hasznalsz rengeteg hajlakkot, feltuzod stb akkor birja kb 2-3 orat.

Szoval ,ha hullamaot akarsz vegyel egy jo minosegu kupvasat.

Amire jo az airwrap az szerintem a volumenezes,dusitas, valamint gyorsabb hajformazas. De hullamokat ne ezzel,mert ez nem tartja meg egyaltalan!!

2022. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, hogy ezt megírtad 4-es! Sokat segítettél!
2022. júl. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!