Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi történt velem? Mit tudnék...

Mi történt velem? Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos kemoterápia miatt elvesztettem minden szőrzetem és amióta visszanőtt, soha életemben ennyire szőrös nem voltam! Betegség előtt az arcom se volt szőrös, a lábamat se kellett kétnaponta borotválni. Most már szőrös a hátam, a nyakam, a fenekem, az intim területem is szörnyen, a combom, a combom hátulján még hosszabb, sötét szálak is vannak amik a sírba raknak már annyira idegesítenek. Mit tegyek? Annyira elegem van már, hogy nem is tudom magam nőnek érezni, pedig jó csajnak számítottam a betegség előtt...

Lehet ez hormonális probléma? Ha igen, és mondjuk kapok rá gyógyszert akkor ezek a tünetek is megszűnnek?



2021. szept. 16. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hormonális dolog is lehet a háttérben, ezt endokrinológus tudja kideríteni és kezelni. Nekem az otthoni IPL vált be, de azt nem tudom, hogy kemoterápia után szabad-e használni, de szerintem valahol biztos írnak róla. Sok sikert és kitartás! :)
2021. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Persze hogy lehet, csak azt nem tudtam hogy van-e bármi is ami beválik. Annyira rossz érzés, úgy érzem magam mint egy majom...
2021. szept. 17. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ipl működhet szerintem is, minél világosabb a bőr és sötétebb a szőr, annál jobban hat. Vagy lézer szalonban.

De az biztos, hogy a kezelőorvosoddal érdemes lenne beszélned, ő tudja megmondani, mi a következő lépés, illetve mellékhatásként jelentheti a szőrösödést, plusz beszéld meg vele, nincs-e tényleg kizáró oka az ipl-nek. Nem tudjuk milyen kezelést kaptál és a többség gondolom nem onkológus az oldalon. Persze más, ha most végeztél, vagy 10 éve.

Lehet hormonális gond is persze, de erre nem itt fogsz biztos választ kapni. Egy endokrinológiai vizsgálat nem árthat.

Egyébként meg nem ettől leszel kevésbé nő. 🙂

2021. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!