Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » C vitamin szérum és retinal...

C vitamin szérum és retinal mellé milyen jó hidratálót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Geek & Gorgeous retinalt és Revox C vitamin szérumot használok felváltva, egyik este ezt, másik este azt. Utána általában a Helia D Botanic concept hidratálójával zárok, de szeretnék kipróbálni valami komolyabbat. Nektek milyen hidratáló vált be? Illetve más kérdés: C vitamin szérum után is szükséges fényvédőt használni? Mondjuk általában mindennap szoktam.
2021. szept. 23. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

C vitamin szérumot inkább reggelre érdemes használni a fényvédő előtt, mert növeli a fényvédelem hatásosságát.

Ha retinalozol minden nap érdemes fényvédőzni (leginkább SPF 50-nel), hogy elkerüld a májfoltokat, hiszen a retinal, retinol, AHA-sav is fényérzékenyítenek.

Az hogy kinek milyen hidratáló vált be, egyénfüggő.

Kérdés, hogy milyen a bőrtípusod. Hiába írok egy szuper hidratálót, ami a vízhiányos bőrömre bevált, ha Neked pl. kombinált, rosaceára hajlamos bőrtípusod van.

Szerintem érdemes lehet szétnézned a Skinsmart-on, akár a skinsmart youtube csatornáján is információkat szerezni,tele vannak informatív videókkal vagy ott van Okosszépség insta oldala is. Esetleg ha belefér, a Skinsmart-on vannak mini minták PC hidratálókból és így kipróbálhatod, melyik az, ami bejön a bőrödnek.

2021. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ott olvasgatok meg elkezdtem nézni a videóikat is YouTube-on, csak kevés az időm és kellett volna valami gyors megoldás. De igyekszem a mélyére ásni a témának. :) Egyenlőre marad a Helia D hidratálónak, csak váltottam a sima klasszik, minden bőrtipusra valóra. Most én így laikusan azt mondom normál bőröm van, se nem száraz, se nem zsíros, nem is érzékeny, ahogy én látom. 🤷Aztán ki tudja... Idővel kiszeretném majd próbálni az AHA hámlasztást is.
2021. szept. 24. 12:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!