Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Karszőrzet eltávolításának...

Karszőrzet eltávolításának előnye, hátránya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt a kérdést szeretném feltenni, hogy milyen tapasztalataitok vannak a kezeken és karokon lévő pihék és szőrzet eltávolításában?

Szerencsére nem vészes a karomon található szőr (nem erős és nem is sötét) de még sem mondanám pihének, mert ahhoz kicsit hosszabb és inkább ilyen aranyszőke színe van, ami a fehér bőröm és néha a fényviszonyok végett sötétebbnek hat, illetve sajnos nem simul el a bőrömön, hanem általában ágaskodik az égbe és engem személy szerint irritál.

Sok embertől hallottam, hogy a rendszeres szőrzet eltávolítás bármely formában (borotva, gyanta, epilálás stb.) idővel sokkal erősebben és sűrűbben, sötétebben nő vissza, őszintén szólva ezt saját magamon is tapasztaltam a lábaimat illetően, mióta a combom borotválom, ott is kicsit sötétebbnek és erősebbnek érzem a szőrt, pedig na az tényleg baba pihe volt.

Viszont sokak szerint ez csak mende-monda és ennek nincs valóságalapja.

Szerintetek hagyjam és fogadjam el, hogy nem tetszik, vagy nem lesz semmilyen változás ha rendszeresen elkezdem szőrteleníteni? Nektek milyen tapasztalataitok van erről?



2021. okt. 20. 04:17
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Én epilátorral szedem le karról és lábról is. Eszembe nem jutna borotválni.
2021. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én borotválom,viszont nekem a jóval szőrösebb mint a tiéd, a leírás alapján. Előnye,hogy szebb szőrtelenül,hátránya,hogy ha nem szedem állandóan,akkor tüsis,szúrós és esetemben mivel sötét,mindez jól látható. Sajnos nekem a felkarom is szőrös,így végig borotválom.
2021. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Borotva szerintem nem jó, bökősen nő vissza. Az epilátorra szavazok én is, kéthetente lenyomom magamnak is.
2021. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Azt még elfelejtettem,hogy eredetileg én csak egy alkalomra terveztem,hogy leszedem,de utána állandó késztetést éreztem,hogy újra és újra,mintha függőség lenne...
2021. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én epilátorral/gyantával szedem. Nekem eléggé látványos így kénytelen vagyok szedni. Előnye,hogy szebb a látványa, hátránya hogy szedni kell 😅
2021. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem erősödik, csak szerencsétlen egybeesés, hogy általában az embert elkezdi zavarni, hogy egyre erősebbek a pihék, majd leszedik és erősebbnek tapasztalják azt, ami amúgy is az lett volna. Kb 3 hónap is ugyan olyan lesz, mint előtte, ha nem nyúlsz hozzá. Ez tapasztalat nálam. Borotválás hátránya, hogy szúr. Mivel élesen lett elvágva és kicsi ezért erősebbnek is tűnhet a szőr mind optikailag, mind pedig érzetre. Minden szőrtelenítés hátránya lehet az esetleges szőrbenövések, kipattogzás, főleg nem megfelelően végezne. Ezeket leszámítva igazából semmi. Elkerülhetőek ezek is, csak hát senkinél sem ugyan azok a módszerek jók. Előnye sincs igazából, max "tisztaságérzetet" ad, esztétikailag jobban tetszik neked és akár másoknak, nem fog zavarni. Hátránya sincs lényegében semmi, max ha az előzőeket valaki fordítva gondolja és az általános szőrtelenítési problémákat nem soroljuk ide. Mondhatni preferencia, ízlés kérdése.
2021. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Én néha leborotválom, kínozza magát gyantával/epilátorral aki akarja. :D


Előny: nem lesz szőrös a karod.

Hátrány: elvesz pár percet a hetedből.


Nem lesz erősebb a szőr, csak mivel a szőrszálnak nem egy elvékonyodó része fog látszani, hanem a vastag tövénél elmetszett része, akár tűnhet is vastagabbnak.

2021. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akinek erősebb, sötétebb a szőrzete, annak nem a legjobb megoldás a borotválás. Kipattoghat és szembeötlő a borosta. Szerintem jobb a gyantacsík, max 5 perc lekapni, havonta egyszer kell.
2022. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!