Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a legjobb módszer a korpás...

Mi a legjobb módszer a korpás haj megszűntetésére?

Figyelt kérdés
Legjobb sampon esetleg?

2021. nov. 1. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Teafa olajjal bekenni, rajta hagyni vagy 10 percet, lemosni

Szükség esetén ismételni


Nekem ez jött be, a különféle drága samponok nem használtak.

2021. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a hajnyíró a jó.
2021. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell deríteni a korpa okát. Sok esetben egy gombafajta elszaporodása okozza, azt meg lehet kezelni helyileg (ketakonazolos samponnal, mint pl a Nizoral), makacsabb esetben szájon át adott, un.szisztémás antimikotimukkal.


Talán az is elég, ha ki_úrod a tollpárnát és műszálas párnahuzatokat


Bőrgyógyász tud ebben segíteni. ;-)

Addig meg heti 2 mosást javasolnék, és körömmel nem szabad kapargatni a fejbőrt.

2021. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Borotva.
2021. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a vichy dercos samponja valt be, de en voltam borgyogyasznal is, szaraz korpara (es fejborre) ezt ajanlotta.

Mindenfelevel probalkoztam, teafa nekem csak pont, hogy rontott a helyzeten, mert tovabb szaritotta az egyebkent is csontszaraz, sebes-korpas fejboromet.

Ez a sampon nem olcso, de en kb 2 flakonnal hasznaltam el es azota se kellett vennem, ez volt 1 eve.

2021. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a szodabikarbona. Ha egyszer megcsinálom akkor elmúlik, de ha visszajön megint megcsinálom. Fürdés közben hideg vízzel nedvesítsed be a hajad szórj bele nagyon kicsi szódabikarbónát (kb 1 kiskanálal). Dörzsöld bele gyengén hagyd 5 percig és samponnal öblítsd ki (hideg vízzel). Nem szabad a szódabikarbónát túlzásba vinni mert kitud tőle száradni a hajad
2021. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak a korpás, hanem bármilyen haj megszüntetésére nagyon jó a nullásgép és a borotva.
2021. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 kis testápoló értő szétosztásával polír hatást keltve méltó koronája egy szép arcnak. :)
2021. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#3

A műszálas huzatot még értem, de hogy a tollpárnával mi a baj?

Évek óta tollpárnát használok, viszont néhány hónapja bármit csinálok nem tudom megszüntetni a korpát a fejemen.

Komolyan ez is befolyásolhatja a fejbőröm állapotát?

2021. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

A szódabikarbónával tényleg nagyon kell vigyázni max 1-2 havonta használd, de inkább egyáltalán ne. Hosszútávon többet árt, mint használ..

2021. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!