Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szokjak hozzá az epilálás...

Hogy szokjak hozzá az epiláláshoz?

Figyelt kérdés

Évekig borotvát használtam. Régóta szerettem volna mást kipróbálni. A gyanta nekem túl macerás volt.

Végül vettem egy epilátort (Braun Silk épil 5), elvégre jó esetben egyszeri beruházás és az ismerőseim szerint meg is éri.

Térd alatt a lábam első felén már úgy ahogy megszoktam, egész jól bírom. Máshol viszont nagyon kellemetlen hiába próbálkozom vele régóta.


Megvettem és azon a területen ahol le tudtam szedni elégedett is vagyok az eredménnyel. Úgyhogy szeretném használni. De elég lassan barátkozok meg vele..

Hogy szokjam meg a dolgot? Van erre valami jó módszer?



2021. nov. 3. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem az van, h egyre inkább megszokod, hanem e

gyengébb lett ott a szőrzet, már nem fáj úgy.


Egy kicsit csillapitani kéne az érzékelés intenzitását, legalábbis első-második alkalommal. Erre több módszer is létezhet. (hónalj meg ilyenek elég fájdalmas lehet)

2021. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha érzékenyebb a bőröd és/vagy erősebb a szőrzeted, akkor sajnos lehet, hogy mindig erősebb lesz a fájdalom. Főleg pl bikinivonalon, intim tájékon, ott sokkal vékonyabb a bőr.

Egyébként idővel (hónapok, évek alatt, erősségtől függ) gyengül a szőrzet, attól is csökkenhet a fájdalom.

2021. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez sajnos teljesen egyénfüggő, hogy kinek hol érzékenyebb a bőre. Én rezzenéstelen arccal epilálom a hónaljamat, de a karomon nem bírom elviselni, annyira fáj. Viszont ha évekig borotváltál egy adott területet, akkor ott eleinte fájdalmasabb lesz minden olyan eljárás, ami tövestől tépi ki a szőrszálakat, ez a fájdalom tud csökkeni idővel.
2021. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az epilálás a legfájdalmasabb szőrtelenési módszer . Még az intim gyanta is gyerekjátékhoz ahhoz képest . Szóval van aki nem tud hozzá szokni .
2021. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Miért lett mindenki lepontozva? :(
2021. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös:

Nem tudom, én soha nem pontozok le senkit. Csak a zöld pipát nyomogatom. :(

2021. nov. 6. 11:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊
2021. nov. 6. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

12 éves korom óta borotvalkoztam, 21 vagyok

Egy hónapja vettem egy epilatort, az első alkalom olyan volt, hogy sírtam és 3 nap alatt szedtem le intimtol elkezdve mindenhol..


Azóta 3-4 naponta áttolom rajta mert akkor csak pár szál van. Meg sem érzem. Ha az elsőt túléled és utána betartod hogy 3-5 naponta átmész rajta akkor jobb lesz. Valamint nekem vízálló van és víz alatt csinalom.

Más tippem nekem sincs

2022. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!