Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor lehet legkorábban...

Mikor lehet legkorábban szőrteleníteni? A lányom 10 éves, és nagyon zavarja, hogy szőrös a nyaka, lába, karja. Szerencsére nekem soha nem volt ilyen problémám, viszont így teljesen járatlan vagyok a témában.

Figyelt kérdés
Mi lenne a legjobb módszer egy 10 éves számára?Egyébként sötét a szőrzete. Végleges szőrtelenítésre van mód? Ha igen, mit tudtok ajánlani? Előre is köszönöm a segítséget!

2022. jan. 17. 12:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
16%
8 Ha olyan sok hátránya lenne a fanszőrzetnek, akkor nem is létezni.Mivel hogy előnye és funkciója van, ugye ezért van...nem kötelező már a 10 éves gyerekeknek is divatozni és átmosni az agyukat.Ráér arra pár év múlva is.
2022. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Nem szívesen nyúzatnám szegénykémet gyantával,de sokan ajánljátok. Lehet, hogy a kevésbé érzékeny területeken alkar, lábszár használnánk. Egyébként a fiúk csúfolják, hogy bajusza van, emellett táncol, és bizony látszik a kis lábán a szőr. Annyira zavarja, hogy sír miatta.

A Philipsnek láttam lézeres szőrtelenítőjét. Azzal kapcsolatban van tapasztalatotok? Mennyire irritálja a bőrt? Gondolom nem egyszerre tűnik el a szőrzet, de ha pár év alatt lassan elkopik, az is tökéletes.

2022. jan. 17. 14:50
 13/17 Metionin ***** válasza:
100%

Igazából nincs korhatár, pl. tornász vagy táncos kislányoknak már szőrteleníteni kell onnantól, hogy megjelenik rajtuk az erősebb szőrzet. 11 éves koromban már szólt a balett oktató anyámnak, hogy le kell szedni a szőrt.

Őszintén szólva a gyantát mondanám, ha nincs érzékeny bőre, hamar kész és tartós az eredmény. Később majd válthat epilátorra is akár, ha nagyobb lesz vagy elmehet IPL kezelésre. Én anno szőrtelenítő krémeztem, mert nekem csak azt engedte anyám, viszont macerás volt.

2022. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%
13-as, fiú táncosoknak is?
2022. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Metionin ***** válasza:
100%
14. Igen, a hónaljat tuti le kellett nekik is szedni. A többit nem tudom, harisnyában voltak mindig de a lábat a felnőtt férfi táncosoknak sem kell leszedni. Lábért amúgy nekünk sem szóltak sosem, csak a hónaljat volt kötelező és az intimet legalább rövidre nyírni, mert a dresszből kilátszik.
2022. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 9es! Es persze kedves kérdező! Egy nőnek sem kötelessége szörteleníteni ahogy egy férfinak sem. Egyátalán nem kell egy nőnek szőrteleníteni kivéve ha ő szeretné. Senki nem mondta, hogy muszaj, de ha ez a kislány ezt szeretné, mert őt zavarja hatalmas hiba ha megtiltjuk mert egy életre elronthatjuk a saját testével lévő kapcsolatát. Szerintem is a gyanta a legjobb megoldás, viszont mindegy hogyan, de ne tiltsd meg neki akkor se, ha csak jót akarsz, mert neki lesz nagyon rossz. Engem az anyukám 14 éves koromig nem engedett borotválkozni es teljesen elrontotta a tini korom strandra is csak akkof mentem ha titokban leszőrtelenitettem magam, szörnyű volt. Szóval, igen gyanta a legjobb megoldás :)
2022. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs korhatárhoz kötve a szőrtelenítés, onnantól lehet végezni, amikortól már vannak sötét szőrszálak.

Éltem kis ideig külföldön, volt egy libanoni barátnőm. Ő muszlimként nagyjából 12 éves kora óta szőrtelenített. A borotvának semmi hagyománya a nők körében, cukorpasztával gyantázzák magukat. Anyukája megmutatta neki hogyan kell használni. A lányok mindenüket szőrtelenítik, a fiúk a hónalj és fanszőrzetet borotválják.


[link]


Mindegy, nem reklám, csak érdekesség, én például nem tudtam ezt előtte.


Egyébként nekem is az a véleményem, hogy kíméletesebb gyantázni. A borotvától szúrós lesz és irritálja a bőrt.

N

2022. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!