Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért őszülök egyik napról a...

Miért őszülök egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

14 éves koromban találtam az első ősz hajszálat, aztán sokáig nem volt semmi extra. 20 éves koromra már látható volt, több barátom megjegyezte. Most vagyok 23, naponta ki tudnék tépni kb 10-et, de akár heti 100-at is szerintem. Egyik napról a másikra az addig barna hajszálak átváltanak ősszé, pedig úgy tudom a pigmenthiány a tüszőből indul, tehát színes haj nem lehet hirtelen ősz.


Nagyon elkeserít, teljesen tönkreteszi már az önbizalmam. Festeni nem szeretném, mert akkor sosem állhatnék le vele. Sokan utánaolvastam, írta a B-vitaminhiányt és társait, de ezeket mind szedem. Azt írják még, hogy a genetika az oka 90%-ban, és nálunk biztosan van genetikai tényező, mert a nővérem is őszül, de ez egyszerűen brutális.


Bárkinek bármi tanács, tapasztalat? Ezzel egyáltalán lehet orvoshoz menni, ha igen, milyenhez? Ti hány évesen kezdtetek el őszülni?



2022. jan. 21. 13:20
 1/4 anonim válasza:
100%
Ez fixen genetika. Ha már 14 évesen volt ősz hajszálad és 20 évesen egyre több, akkor korai őszülésed van. Sajnos rossz géneket örököltél. :/ Ha zavar, akkor festeni kell.
2022. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
58%
Mert nagyon fogy a hajból a festék a nyaga .
2022. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet vele mit csinálni elfedni lehet csak amit írták festés rendszeresen, vagy nullás géppel hajvágás rendszeresen esetleg paróka és ezzel ki is fújtak az idézőjeles lehetőségek.


A legjobb lenne az ha elfogadná az ember, de ez álltalában nem járható út sajnos.


Roh@dt dolog ez a test átalakulása eléred a 18 évet és utánna egyre nehezebb jó képet vágni pl. az ember szülinapjára. Mert ez után nem sok kell és olyan irányt vesz a tested (öregség jelei) átalakulása ami minden, de nem örömteli. (Az egész szépség ipar erre épül, hogy esetlegesen lassítja az elkerülhetetlent.)

2022. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noren1989 ***** válasza:
100%

Szintén őszülök, 12éves korom óta.


Vitaminhiány befigyelhet,

de én is inkább a genetikára tippelek.


Emellett jobb nem rágörcsölni.

2022. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!