Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tippek borotválkozás utáni...

Tippek borotválkozás utáni kipattogzás elkerülésére?

Figyelt kérdés

Sokszor van olyan, hogy borotválkozás után másnap reggelre kipattogzik a bőröm a borotvált területen (arcon és intim területen egyaránt). Tudom, hogy attól van, hogy a rövidre vágott szőrszál a bőr alatt kezd el növekedni, és azért gyullad be, de mégis hogyan lehet ezt elkerülni?

Borotvahabot használok. Úgy borotválkozom, hogy először a növekedési iránnyal megegyezően lehúzom, de így még nem lesz tökéletesen sima, ezért utána lemosom, újra felkenem a habot, és átmegyek rajta egyszer a növekedési iránnyal ellentétesen is.



2022. febr. 9. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem azért pattogzik ki a bőr, mert növekedésben van a szőr, az ettől durvább.

Én sem találtam megoldást a dologra 15 éves koromtól 19 éves koromig sem, aztán meguntam az igénytelen kinézetet és úgymond elhagytam a borotválkozást, és ma már pengét csak igazításra használok, érdekes módon nem okoz problémát.

Szerintem barátkozz meg a 0-ás géppel és hagyj egy kis borostát ha egyébként nő.

2022. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Borgyogyasz

Meg kell ismerni h milyen tipusu a borod

2022. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A borotválás sajnos ilyen. Válassz más módszert: gyantáztass, IPL gép vagy kozmetikai lézeres kezelés.

Arcon használj elektromos borotvát, az kíméletesebb.

2022. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!