Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy kevésbé...

Mit tegyek, hogy kevésbé fájjon az epilálás?

Figyelt kérdés
Lábon és karon seperc alatt végig megyek az epilátorral, kellemetlen, de nem fáj nagyon. Viszont a bikinivonalamat, és a hónaljamat egyszerűen nem tudom epilálni, mert baromira fáj, viszont borotválni sem akarom, mert az ki készíti a bőrömet. Van valami házi praktika, amitől kicsit kevésbé fáj?

2022. febr. 13. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Amikor menstrualok, ezerszer jobban fáj az epilalas. Többi napokon számomra kibirhato.
2022. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Egy csajt ismerek, ő epilálás előtt - az elmondása szerint - benyom egy fél kupicával, összeszorítja a fogait és hajrá.

Nem mondom, hogy követendő :), de nekem sincs ötletem. Ezen a két területen kegyetlenül fáj.

2022. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 nekem akkor is nagyon fáj, ha nincs meg.

2 Az alkoholfogyasztás pedig nem kivitelezhető az esetemben.

2022. febr. 13. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én intim területen is epilálok, nekem a bikinivonal és a hónalj meg se kottyan.

Csináld fürdés után, akkor a szőrszálak felpuhulnak és kevésbé fájdalmas az epilálás.

2022. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokd meg! Minél többször csinálod, annál jobbal elvékonyodnak, meggyengülnek a szőrszálak -› annál kevésbé fog fájni! Kell egy "kis" idő mire minden szőrszál abba a fázisba kerül, hogy már elgyengül, ez lehet akár 1 év is. De ha ez megvan, akkor már nem lesznek vastag erős szálak, csak gyenge pihék amit az epilátor szépen ki tud kapni.

Fürdés után amikor nem csak a szőr, de a bőr is felpuhul akkor sokkal könnyebb az epilálás. Nagyon fontos, hogy ne használj semmiféle kenceficés szappant (Dove és társai) vagy tusfürdőt, testápolót, stb. mert attól síkos, csúszós lesz a szőrszál és az epilátor nem tudja rendesen megfogni. Tépni, rángatni fogja amitől csak jobban fáj. Sima babaszappan! Miután megvan a művelet, utána mehet a kenegetés. Én szoktam egy kis hintőport is alkalmazni hónalrja és intim területre hogy jó száraz legyen, mert ugye vizesen is csúszik a szőr. A bőrt feszítsd meg. Ne a bőrt emelgesse az epilátor, mert az is fáj.

Először én is piásan csináltam, tényleg könnyebb! :DDDD De lehet úgy is csinálni hogy benyomod a füledbe a fülest, vagy fejhallgatót és valami kedvenc zenét hallgatsz közben. Én mondjuk a híradó alatt szoktam csinálni. :D

42F

2022. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En kb 5 eve epilalom a honajam. Nagyon nehezen vettem ra magam, emlekszem nagyon fajt, es verzett is. Kis hintöport tettem ra elötte.

Mely levegö, aztan lentröl felfele, majd forditva. Mindig arra gondolok, hogy ez egy pici terület es gyorsan megvan.

A labszaramat siman megcsinalom, a combom mar nagyon faj, es közeledve a biki vonal fele majdnem sirni tudnek. Nem birom. Van, hogy a 2 labamat 2 különbözö nap csinalom meg, mert kibirhatatlan.

Nalam a problema a bikinivonal, es az intim szörtelenites. Sajnos, a borotvaval szoktam, de utana nagyon csunya a böröm, es kipattog.

2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cubina ***** válasza:
100%

Én úgy estem neki a hónaljamnak epilátorral, hogy előtte sok évig borotváltam, jól megerősödött, sok és fekete szőr lepte el. Állandóan szúrt és fájt a borotválás miatt, megőrültem tőle.

Aztán egy 5-6 borotva-mentes nap után fogtam az epilátort és teljes erőmből többször végighúztam a hosszú szőrős hónaljon. Azt hittem, meghalok és még vérzett is, de végül kitéptem az összes szőrt. Ugyanezt csináltam a bikinivonallal is. Az akkori párom azt mondta, nem vagyok normális. :)

Ezek után a következő epilálás már leányálom volt, mert sokkal kevesebb, lágyabb és világosabb szőr nőtt vissza már első alkalom után is.

1 év hónalj- és bikivonal epilálás után ott tartok, hogy a hónaljban és bikininél csak pár szál szőke szőr nő kéthetente, elég egyszer-kétszer áthúzni rajta az epilátort és egyáltalán nem fáj. A lábamról 3-4 év alatt teljesen eltűnt a szőr, nincs már mit epilálni, pedig előtte fekete, sűrű borosta borította, pont mint a hónaljamat.

Szóval, mindenképp ajánlom, csak elhatározás kérdése és utána minden jobb lesz. :)

Találtam angol oldalon néhány tanácsot, hogy kevésbé fájjon:

Fél órával epilálás előtt enyhe fájdalomcsillapító bevétele.

Meleg fürdő fél órával előtte.

Hámlasztó krém használata, mert az elhalt bőrdarabkák nehezítik az epilálást és fájdalmas lesz.

Ha az epilátor vízálló, fürdés közben használható, így kevésbé fájdalmas az epilálás.

Érzéstelenítő, lidocain kenőcs használata.

Húzd feszesre a bőrt ott, ahol epilálsz, a sima felületen könnyebben halad a gép.

Epilálj rendszeresen, mert minél többet csinálod, annál kevésbá fog fájni.

Epilálás után kend be aloe vera krémmel.


Ess neki, és gondolj arra, hogy legközelebb már sokkal könnyebb lesz. :)

2022. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 nagyon szépen köszönöm. Az én szőrzetem szerencsére nem túl dús és nem is éppen a leg erősebb fajta....megpróbálom hasznosítani a tippeket, és remélem 4-5 alkalom után már nem akarok megpusztulni.
2022. febr. 19. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Van amikor nem is a szőr fáj, hanem ha nem eléggé feszes a bőr, akkor magát a bőrt csípi meg az epilátor csipesze. Valószinüleg ettől vérzett.

A lidokain kenőcsöt próbáltam, nekem semmit nem használt. De azért próbáld ki, nem vesztesz vele semmit. Csak miután hatott, töröld le epilásás előtt teljesen szárazra, mert belemegy a gép fejébe, beleszárad és kb dobhatod is ki.

2022. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!