Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik gyantát válasszam?

Melyik gyantát válasszam?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket a szőrtelenítési eljárásokat próbáltam:


1. Kozmetikusnál gyantáztattam (jó, de drága és helyhez, időhöz kötött)


2. Borotva ( még egyszer nem fogok borotválni mert annyira megerősöfött már egy alkalom után a szőr, hogy mocskosul fajt a gyanta, ráadásul fél nap alatt szúrni kezd)


3. Szőrtelenítő krém (ugyanolyan hatása volt mint a borotvának)


4. Epilátor (baromira fáj, de ha hetente csinálom akkor tűrhető)


5. Malena márkájú természetes epilláló szett (jó volt csak baromi sebes lett tőle a bőröm és napokig fájt, alig tudtam leülni stb. De narancsbőrre roppant hatásos)


6. Isana hideggyanta csík (eddig ez volt a legjobb, nem fájt annyira, leszedte a szőrt is, bár még bénán kezelem)


Eddig csak térdig a lábam és a hónaljam szőrtelenítettem, kivéve a Malena szettel, azzal a combom és az alkaromat is. A combomon nem igazán látszik, de az alkaromon erős a szőr, szeretném azt is leszedni, de eddig nem mertem hozzányúlni.


Ma veszek új gyantát (mert többnyire bevált amit próbáltam), kipróbálnék másik márkákat is. Persze nézegettem mik vannak, de az érdekel ki mit ajánl.


Esetleg kinek mi vált be érzékeny területre, sajnos nagyon vékony a bőröm, bár a lábamon már megszoktam a gyantát (kb 7 évig jártam kozmetikushoz gyantázni) kezemen tényleg nem igazán merem kipróbálni. Tippek? 🙂



2022. febr. 15. 01:05
A kérdező szavazást indított:
Veet
Balea
Isana
X-epil
Másik márka (leírom)
Másik szőrtelenítési módszer (leírom)
Egyéb tipp (leírom)
4 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én veet cukorgyantát használok. Nagyon szeretem, működik rendesen, nem is drága
2022. febr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miben jobb a cukorgyanta a hideggyantánál? Még nem használtam, így nem tudom elképzelni miben más.
2022. febr. 15. 07:56
 3/10 anonim ***** válasza:
A hideggyanta szerintem nem jó, nehezebben ragad bele a szőr, sok gyanta csík kell hozzá, macerásabb. A cukorgyantát fel kell melegíteni, spatulával felkenni és gyanta csíkkal leszedni. Szerintem sokkal szebb a végeredmény és nem annyira fájdalmas.
2022. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg kevésbé fáj? 🤔 Érdekes... Lehet kipróbálom. És miben melegítem fel? Adnak hozzá spatulát is? Mennyi a száradási ideje? Mi van a csomagban?
2022. febr. 15. 08:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván valamilyen szinten fáj, de nem annyira. Mikróba szoktam fél percre betenni. Spatula és lehúzó csík van a csomagban. A lehúzó csík pedig kimosható, úgyhogy többször fel tudod használni. Nincs száradási idő, felkened, rá nyomod a lehúzó csíkot és rántod is le.
2022. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Á, értem 😁 köszönöm a segítséget
2022. febr. 15. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem tudom, de barmivel probalkozom, sose lesz az az igazi sima a labam. ( borotvanal persze igen, de masnap mar szur,bök)

En epilatorozom a labszaram, honajam. Es neha-neha probalkozom a combomat is, de rettentesen faj.

Intim szörtelenitesre keresnek valami megoldast, mert nagyon zavaro, hogy borotvalas utan kipattog csunyan a bör, es utana 1 het mire begyogyul.

2022. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az epilátort én is hanyagolom mert nagyon fáj... Esetleg ha elfogadsz egy tanácsot akkor én ezt tenném (bár lehet más a bőrünk, szőr stb): eljárnék kozmetikushoz gyantázni egy fél évig minden hónapban. Nekem nagyon sokat számított, megritkult eléggé a szőr a lábamon. Így nekem a hideg gyanta tényleg alig fájt, pedig nagyon alacsony a fájdalom küszöböm. Annyit tennék hozzá, hogy a borotvát és szőrtelenítő krémet szerintem érdemes teljesen elhagyni. Nekem visszaerősörött tőle a szőröm és utána megint pokolian fájt a gyantázás is. Intim szőrtelenítésre még nekem se sikerült mit kitalálni a borotva helyett... Most kísérletezek végig mindent aztán meglátom bejön-e valami. Nekem is kipattog a bőröm 😔 még a Malena szőrtelenítővel kísérletezek de azzal nagyon óvatosnak kell lenni, mert nem fáj végig amíg csinálod de ha nagyon megdörzsölöd akkor utána kb 10 perccel elkezd égni és kisebesedik a bőr. De szerintem óvatosan beválhat, és igazából nekem semmi más nem tette ilyen selymessé a bőröm mint az. De tényleg nagyon óvatosnak kell lenni!!
2022. febr. 15. 10:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Plusz egy a weet cukorgyantának, én teljes intim szőrtelenítésre használom. Pár próbálkozás után rá lehet érezni hogy hogyan kell jó menbyiséget felkenni, és szuper hogy sima meleg vízzel le lehet mosni és kiöblíteni a papírcsíkokból. A szőr se nő be utána.
2022. febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ma próbáltam ki bikini vonalon a Balea és az X-epil erre való termékét... Azt hittem jobban fog fájni de így is túlságosan fájt 😥 nem is fejeztem be teljesen... Ezen kívül a test gyantájukat próbáltam lábon és kézen, eddig talán az Isana tetszett a legjobban. Nem tudom hogy lehet teljes intim gyantát csinálni, nekem túlságosan fáj.
2022. febr. 16. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!