Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A lézeres szőrtelenítésnek...

A lézeres szőrtelenítésnek milyen fajtái léteznek? Melyik a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Amiatt kérdezem, mert többfélét próbáltam már, de egyikkel sem vagyok maradéktalanul elégedett, ami igen szomorú, tekintve, hogy világos bőröm és erős, sötét szőrszálaim vannak (és nő vagyok🙃).


🔅Lábon kb. 4 alkalommal próbáltam azt a fajtát, ahova csupaszra borotválva kellett menni, a hölgy bekente a bőröm valami átlátszó géllel, ami segített a lézernek a bőr alá jutni. Mivel nem voltam elégszer, ezért csak részleges eredményt sikerült elérni, viszont a lábamon pár sávban a mai napig tartja magát a szőrtelenség (pedig ennek vagy 10 éve már).


🔅A másik változatot egy másik helyen próbáltam, karon és hónaljon. Nos, utóbbin SEMMI változás nem látszik, a karon ritkásabb a szőr, és így azóta könnyebb "karbantartanom", viszont arra a helyre kb. 8 alkalommal mentem, ami általában elég a tökéletes végeredményhez . nálam nem. Ide pár mm-s szőrszálakkal kellett érkeznem és szárazon lézerezett végig a kozmetikus (mert állítólag a szőrszálakon keresztül hatékonyabban ér el a kisülés a hajhagymáig).


🔅Illetve kipróbáltam még azt az otthoni, kézi lézerező gépet, de a legerősebb fokozatra állítva is sokkal gyengébb, mint a szalonokban próbált gépek, így annak nem is láttam további értelmét.


Ezeken kívül ismertek még egyéb lézeres szőrtelenítő eljárásokat? Nektek melyik vált be leginkább? Mit ajánlanátok? Illetve az általam említett technikáknak (csupasz-géles vs. szőrös-száraz:D) mi a pontos nevük? Hogy tudjam, hogyan keressem őket, ugyanis szeretném ismét alávetni magam ennek a procedúrának, hátha végre eredményét is látnám. 😅



2022. febr. 15. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Rossz hír: nem elég sötét a szőrzeted, emiatt nem hat rá a lézer.


Jó hír: elektrolízises szőrtelenítés még szóbajöhet, bár manapság már elég kevés helyen foglalkoznak vele.

2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
A szőrös módszer valami kókler lehetett, a szőrszál nagyon nem vezeti a fényt. Ami vezeti, azt üvegszálnak hívják, semmi köze az emberi szőrszálhoz.
2022. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: De, tényleg elég sötét, ami a lézeres kezelésekhez épp ideális lenne, ezért sem értem a csekély eredményeket. Most utánanéztem az elektrolízises szőrtelenítésnek (köszönöm a tippet!), de azt csak kis felületekre ajánlják, így sajnos az kiesik nálam.


#2: Ezen én is gondolkoztam, mert annyira furcsa volt, hogy közel 10 alkalommal sem láttam feltűnő változást... Ha nem is a fényt, de a hőt lehet hogy vezette, valami ilyesmi logika állt a módszer mögött.


További válaszokat, tanácsokat, ötleteket szívesen fogadok!😊

2022. febr. 15. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Először lehet, hogy rendes lézeres szőrtelenítésen voltál, másodszor viszont ipl kezelésen.

2-es pedig jó nagy marhaságot írt. Az ipl-hez kell pár mm-es szőr, anélkül hatástalan! Mielőtt okoskodsz, legközelebb nézz utána a dolgoknak..

2022. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Istenem, a szőr nem vezeti a fényt, ki ne találd már! Árnyékol. Azért szokta kérni kozmetikus, hogy előző nap borotválkozz, mert akkor jobban látja hol szőrös még.

A zselé sem azért kell hogy jobban vezesse a fényt, hanem hogy hűtse a bőrt.

2022. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
5: Nem tudom miről beszélsz, az ipl kezelés előtt 3-4 nappal kellett nekem borotváni, pont azért, mert ha nincs szőr, nem tudja mit kell kezelni. Szóval ne okoskodj.
2022. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bőven elég az a fél mm szőr ami a szőrhagymában van. A bőr síkja feletti szőr már rontja a hatékonyságot.

Az a fél mm kis szőrőcske viszont fontos, mert ha gyantával kitépi valaki, akkor nincs ami elnyelje a fényt. Nem fog kellően felmelegedni a szőrhagyma.

Nézd meg nyugodtan bármelyik oktatási anyagot.

2022. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet abban, hogy a második kezelés IPL lehetett. Igyekszem ezeknek jobban utánanézni még.


Azért továbbra is szívesen fogadok bármilyen hozzászólást, véleményt, tapasztalatot :)

2022. febr. 25. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2014-ben csináltam Pesten teljes 8 alkalmas kezelést,kuponnal vettem.2-3 évig tényleg nem nőtt.Aztán lassan kezdett.Ha nem borotválom egy hétig,van szőröm,de egyàltalàn nem olyan vészes,még mindig sokkal ritkább.Ha borotválom is,sokkal gyorsabban megvagyok,csak átszaladok rajta.Egy hónapja kezdtem újra a kezelést,valószínűleg elég lesz 2-3.Ui:meglepődtem milyen sokat fejlődött a technológia.Sokkal gyorsabb és abszolut fájdalommentes.A kezelés is hatékonyabb elméletileg.
2022. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt megkérdezhetem, hogy pontosan hova jársz most? (Vagy ha még létezik a hely, ahol 2014-ben jártál, az is érdekelne.) A budapesti elhelyezkedés tökéletes.
2022. ápr. 27. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!