Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Úgy érzem nagyon hullik a...

Úgy érzem nagyon hullik a hajam?! Ezek egyszerűen csak a korral járnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni?

Igazából a párom jártas biológiában és azt mondja semmi bajom.


Én amúgy 23 éves lány vagyok.

Tehát úgy kezdődött, hogy évekig 40 kiló voltam nem tudtam hízni.

2019 végétől használtam nuvaringes fogamzásgátlót 2 hónapig.

(A nőgyógyász azt mondta bármikor lehet használni, később olvastam el a tájékoztatót és azt láttam, hogy menzesz 1. napján kell felhejezni, hát nem így tettem...)

Utána 3 hónapig nem volt menstruációm.

Elmentem vérvételre. Tökéletes.

Elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta örüljek neki, mert nem minden nő vérzik.

Ez teljesen normális.

Ő is azt mondta semmi bajom.

(Mert ugye a melldagadás és a hasi görcs jelezte, hogy nekem amúgy megvan, csak nem vérzem.)

A nuvaringtől híztam 20 kilót, mellette sokat ettem és ez is hozzá tehetett. Legalább sokkal egészségesebben nézek ki.

Felborult a menzeszem, hol volt, hol nem.

2 hónap múlva megint normális volt.

Nem használtam fogamzásgátlót többet, mert megijedtem.

Ebben az évben januárban megint nem jött meg, február közepén igen.


2020 óta 60 kg vagyok.

Tavaly év végén vettem észre, hogy eléggé hullik a hajam. Besokalltam és vágtam belőle egy újjnyi hosszt.

Ha észre veszem, hogy töredezik akkor azokat a részeket levágom mindíg.

Múlt hónapban láttam, hogy nincs túl jó állapotban, ezért megint vágtam belőle, megint rajtam van a stressz, hogy eléggé hullik. Amúgy mell alá ér még most is.

Egyik nap mikor fésültem és vasaltam is 30db hajszálat számoltam össze....

Nem foltokban hullik, nem erről van szó.

Ebben az évben nagyon elkezdtem korpásodni, most nemrég sót használtam ez ellen és eltűnt a korpám teljesen.

Néha a szemöldököm körül is ki van száradva a bőr, rendszeresen bőrradírt kell használnom és hidratálnom.


Ezek mellett néha sárga a szemem fehér része. Sokszor voltam szemésznél és soha senki nem vette észre ezt.

A párom figyelt fel rá tavaly, egyébként a szemem romlik, de lehet, hogy ez normális, nem használtam 3 hónapig normálisan a szemüvegem, így már 2 éve lencsém van, de úgy érzem így is romlott egy kicsit.

A párom azt mondja só hiánytól sárga, mert amúgy pár nap alatt elmúlik aztán.

(szoktam inni vitaminos vizet, nincs vitamin hiányom sem...)


Nyilván nem orvosi szakvéleményt szeretnék kérni, hanem tapasztalatokat/véleményeket. Hallottatok-e ilyesmi dolgokról?

És szeretném tudni, hogy milyen orvoshoz menjek?

Sajnos pár hónapja nem Magyarországon élek és tudnom kellene hova menjek, ha haza megyek...esetleg hormon probléma lehet?


2022. márc. 8. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen azért még nagyon nem tartasz ott, hogy a korod miatt már hulljon a hajad :D

Ha csak pár hónapja hullik jobban, az még nem feltétlenül jelent bajt, időnként nálad is van "vedlés", mikor a szokásosnál jobban hullik, de utána magától abbamarad és elkezdenek jobban nőni a babahajak. 30 hajszál fésüléskor még nem vészes, hogy aggódni kelljen. Persze ha nem áll vissza a szokásos mennyiségre, akkor nem árt elkezdeni utánajárni, hogy mi lehet a gond. Addig szedhetsz hajvitamint, ha gondolod.

2022. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szedtem kollagén port, de abbahagytam, mert nagyon pattanásos lettem tőle.
2022. márc. 8. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hanem rendes vitaminra. Lehet ilyet kapni, direkt olyan dolgok vannak benne, amik serkentik a hajnövekedést és elvileg szebb is lesz tőle.
2022. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Laylah ***** válasza:

Szemöldökömnél nekem is folyton ki van száradva, napi szinten akár kétszer is olyan, mintha só ült volna ki oda. :( Ami kicsit segített, az a bővebb folyadékbevitel. Hajlamos voltam egész életemben napi fél-egy liter folyadékon ellenni, nem is igényeltem többet. Most azt csinálom, hogy ha szomjas vagyok, akkor annyit iszom, amennyi belém fér, jellemzően fél litert, így még ha kevésszer is iszom, legalább nem brutálisan keveset.

A hajam nekem szintén világéletemben kevés volt és erősen hullott is. Főleg ugye a téli időszakban szokott. Vettem általános vitamint (jelenleg BioTech van, one-a-day a neve), előtte más márka volt, csak azt már nem forgalmazzák sajnos, és idővel elkezdtem kettesével szedni a téli hajhullás miatt. Aztán maradtam is ennél, mert sokkal kevésbé hullik azóta.

2022. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Laylah ***** válasza:
*ennél, mármint a dupla adagnál, nem a márkánál.
2022. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kollagén nem vitamin, az asvanyvízben meg nincs is vitamin hanem ásványi anyagok vannak.

Úgy lehet kapni hogy "haj, bőr, köröm vitamin".


Hajadat fested? Ha igen milyen gyakran, milyen szinűre?

2022. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyet nézess!!!! Ameddig nem derült ki, nekem is brutálisan hullott, kész agyrém volt.
2022. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De a kollagén por amit szedtem kifejezetten jó a hajra is.


[link]


Nem írtam, hogy ásványvíz. Egy csomó vitamin porrá őrölve és azt kell vízben feloldani.


[link]


Nem festem a hajam. A pajzsmirigynek utána nézek.

Köszi a válaszokat.

2022. márc. 8. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!