Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok egy fontos kérdés,...

Lányok egy fontos kérdés, hogyan tudom eltávolítani az elhalt hámsejteket a hámló bőrt az arcomról?

Figyelt kérdés
Sikerült megszabadulnom a pattanásoktól viszont még van egy kettő amit kinyomtam vagy elkapartam. Emiatt helyenként egy pici foltba olyan mintha hámlana a bőröm. Nagyon csúnya mikor BB krémet teszek rá. Kémiai hámlasztót vagy inkább bőrradírt használjak, ha igen mit ajánlotok? Köszönöm nagyon a segítséget előre is ^_^

2022. márc. 30. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Glikolsav, tejsav, szalicilsav
2022. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Meg persze fényvédő.
2022. márc. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
szélvédő?
2022. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Bőrradirt nehogy! Nekem az ilyeneken a niacin amid segít.
2022. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Az ilyen újkeletű gagyi niacin, szalicil és glikol baromságokat felejtsd el. Ezek úgy vannak kitalálva, hogy tönkretegyék a bőrt hosszú távon, vagy ha abbahagyod a használatát, rövid távon mutatósak csak. Hámló bőr ellen alkoholos arctonik. Ennyi.
2022. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj baromságokat, az alkohol szétszárítja a bőrt. Majd ha elvégzel egy vegyész szakot akkor mondj ilyeneket köszi. "Újkeletű", aha már eljutott odáig a kozmetikai ipari kutatások, hogy tudják mi jó a bőrnek.
2022. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholos tonik😂 vízelvonó, szárító hatású, tényleg remek.
2022. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
6: nagy tévedésben vagy, az alkohol LETISZTÍTJA és FERTŐTLENÍTI a bőrt, amit hidratálsz utána. Ennyi a csodabőr titka. A retinol és hámlasztó fogja szétszárítani, és kifordítani a bőrt önmagából.
2022. ápr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Szakemberként írom, hogy nyugodtan használhatsz egy gyengéd hámlasztó pakolást. Én a Solanie enzimes peelingjét ajánlom papayával és ananásszal, ezt fennhagyod kb 10percig az arcodon, fóliával letakarva.Utána kézmeleg vízzel lemosod, használhatsz egy lemosó gélt utána,majd tonik( ide ugyancsak a Solanie black soap és black tonic termékeit ajánlom, a benne lévő ichtiol segít megelőzni a további pattanások kialakulását is) végül fedőkrém, bőrtípusnak megfelelően.

A hámlasztást nem szabad túlzásba vinni, de heti 1alkalommal nyugodtan elvégezhető, sőt rendkívül jót tesz a bőrnek, mert az elhalt hámsejtek mellett a felgyülemlett szennyeződésektől is segít megszabadulni. Az alkohol tartalmú szereket én sem ajánlom, mert könnyen gyulladás alakulhat ki tőle, ezt pedig pattanások esetén minnél inkább kerülni kell.

2022. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!