Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Helyes lehet ez a rutin?...

Helyes lehet ez a rutin? Nektek mi az arcápolási rutinotok? Miben különbözik az esti és a reggeli?

Figyelt kérdés
Micellás víz,lemosó, toner, szérum(nekem niacinamid), krém(reggel nappali este esti arckrém).

2022. ápr. 12. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem rendben van, de a niat nem reggel és este is használod ugye?

Az én arcápolási rutinom:

Reggel: víz, koffein szérum, hidratáló krém

Este: lemosó, niacinamid vagy salicil sav, utána hiarulon sav

Van, hogy se nia se salicil akkor a hiarulonra argán olajat teszek.

Salicilsav és nia között ki szoktam hagyni egy napot általában amikor csak az argános kombó megy az arcomra.

2022. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Reggel: hideg víz, C vitamin szérum, hidratáló, fényvédő, ajakápoló

Este: olajos lemosó, géles lemosó, szalicilsav, hialuronsav, hidratáló

Néha: agyagos maszk

És ami nem kifejezetten a rutin része, de számít: nem eszem chipset, mert akkor úszik az olajban a bőröm

Szedek vitaminokat, ásványi anyagokat

Figyelek arra, hogy ugyan eleget

Nekem milyen a bőrtípusod?

Mert jónak tűnik a rutin, csak nem mindegy milyen a bőröd

2022. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel: arclemosó, fényvédő

Este: micellás víz, arclemosó, hidratáló krém

Heti 1x agyagos maszk, heti 2-3x retinol, heti 2 hamlasztó

2022. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel: langyos víz, fényvédő

Este: olajos lemosó, géles lemosó, niacinamid/szalicilsav/retinol (szalicilsav heti 2x, retinol heti 1x, nia majdnem minden nap), hidratáló krém.

Heti 1 agyagmaszk

Néha tonikot is használok.

2022. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leírnátok létszi, hogy milyen agyagmaszkot használtok? Konkrét márkára lennék kíváncsi. (Privátban is jöhet)
2022. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bioboltban vettem fehér agyagot (van zöld is, ami zsírosabb bőrre ajánlott), 100g 650 Ft. Az összetevője csak kaolin, semmi más.


Viszont van egy magyar márka, a Maskaolin, kifejezetten agyagmaszkokat árulnak, némelyikében plusz összetevőkkel (cink, c-vitamin) én majd tervezem kipróbálni, ha elfogy a bioboltos, felhalmozni nem szeretem a termékeket. Ha valaki közületek próbálta, szívesen olvasom a véleményeket róla:)

2022. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Maskaolinról hallottam, de nem épp egyetemist pénztárca barát sajnos :/ Viszont a bioboltos jól hangzik, köszönöm <3 körülnézek majd!
2022. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Este olajos lemosó,habzó kamillás lemosó,micellás ,kollagènes szerum,ránctalanító krém.

Reggel csak habzó lemosó,kollagénes szérum meg fényvédő.

Hetente kétszer este cica-szérum és tretinoin krèm a kollagénes szérum meg a ránctalanító krém helyett.Kb így,van még C-vitaminos szérumom is,de emezt a kollagéneset jobban szeretem

2022. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hello,

szerintem is teljesen okés a sorrend. (:


Nekem reggel: ha előző nap este szépen tisztítottam, elég a langyos vizes öblítés. Utána toner (G&G liquid moisture), utána C-vitamin szérum (Revox Just Vitamin C), ha igényli még az extra hidratálást, akkor egy krém (Neutrogena Hydro Boost), de hidratálos a fényvédőm is (Granier Ambre Solaire) ezért nyáron kihagyom a krémet.


Este: tisztítás: micellás víz (Hydro Boost), öblítés (nagyon fontos utána :D), majd mélytisztítok géllel (eleinte Love Beauty & Planet facial detox a zöld színű nemtudom milyen az, talán teafa olajos, de később CeraVe (: )tisztítás után viszont mindig ráhidratálok krémmel.


És ennyi :D meleg szívvel ajánlom a termékeket, ha valakinek érzékeny, vagy száradásra hajlamos bőre van.

2022. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Szerintem teljesen rendben van!
nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!