Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arctisztításnak mi értelme?

Az arctisztításnak mi értelme?

Figyelt kérdés

Nem provokatív a kérdés, tényleg érdekel, vajon mindenkinek kell vagy ez is csak egy borzalmasan felfújt hóbort? Szép bőröm van, soha nem csináltam vele semmit, tini koromban is csak évente 1-2 mitesszer/pattanás jött elő, soha semmi problémám nem volt. Most is tetszik, alapvetően normál, ránézésre, tapintásra kellemes, természetes.

Sosem értettem, mi ez az őrület, kozmetikus, smink, stb., de mivel mindenki csinálja, szeretném megérteni. Néha bekenem krémmel, de szinte csak csúnyább, kipirosodik, kipattogzik vagy kiszárad, az arclemosóktól szintén, másnap megjelennek a kis mitesszerek, amik korábban nem voltak ott. Az a benyomásom, hogy az arctisztítás/ápolás káros az én bőrömnek, rontja. Ez lehetséges? Tényleg mindenkinek kötelező lemosni a “nap közben rárakodott kosztól” vagy ez csak a mindenki által bevett bullshit?

Akkor a legszebb az arcom, ha reggel-este hideg/langyos (ahogy jól esik) vízzel megmosom, és ennyi, nem nyúlok hozzá többször. A sminket termêszetesen lemosom, de csak kéthetente szoktam kb. sminkelni.



2022. ápr. 13. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

🚫 Nah, örülj neki, hogy neked nincs szükséged további teendőre :)

🚫 Másnak viszont őrületesen zsírosodik a bőre/rengeteg faggyút termel, és ez okozhat hátrányokat.

- mitesszerek

- póruseltömődések

✅ Vagy csak nem egyszínű bőre van, hanem több árnyalatú - és azt szeretné egyszínűre alapozni :)

2022. ápr. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
A víz nem hozza le a koszt, a zsírt ami egész nap rá rakódott a bőrödre. Nálam alap hogy arctisztítót használok mert így érzem magam tisztának. Fürdésnél sem csak sima vízzel csapkodod meg magad. Attól mert neked nem okozott gondot, másnak nem ilyen szerencsés a bőre. Lehet hogy te nem használsz rá semmit és nincs baja a bőrödnek de majd ha öregszel lehet nem leszel olyan szerencsés mert a korodbeliekhez képest öregebbnek fogsz kinézni
2022. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Én ha nem mosom az arcomat meg legalább napi egyszer szerrel, akkor elkezdek pattanásosodni. Sőt nem csak mosnom kell, hanem kezelgetni is magam szerekkel, különben jönnek a ragyák. Ugyanígy testen. Viszont a párom is csak vízzel mos arcot, és neki így hibátlan bőre van. Lehet genetika a különbség, de az is lehet az oka, hogy tinikoromban gagyi alapozókkal kezdtem, plussz nagyon sokat voltam a napon fényvédő nélkül (is), és lehet, hogy tönkrement a bőröm.
2022. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Hasonlóan vagyok mint te :) Sosem volt problémám vele, viszont én bőrhibákra használok azelainsavat, nagyon szépen eltüntette őket.


Ha nincs gond a bőröddel, akkor ne használj rá semmit.

2022. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Még annyi, hogy sminkelni én is ritkán szoktam. Alapozó helyett inkább korrektort használok.
2022. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Először is szerencsés vagy, de nagyon kevesen vannak így.

Nekem alap higénia része az arcmosás.

Plusz ötven éves koromban is szeretnék szép bőrt.

Most meg nagyon fontos az arcmosás, mert kegyetlenül zsírosodik a bőröm.

Azért valamennyire mindenkinek érdemes odafigyelni a bőrére, mert nem olyan biztos, hogy pár év múlva is ilyen szép lesz, egyszer mindenki elkezd öregedni, de lehet kicsit késleltetni, vagy mérsékelni.

2022. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
3 vagyok. Azt még elfelejtettem írni, hogy nekem már anti-aging is kell, ha nem kezelem az arcom hatóanyagokkal, akkor kb. 1-2 hét után már látszik a különbség. Ahhoz meg célszerű alaposan arcot mosni, lemosni a zsírréteget, hogy aztán valami a kencékből fel is szívódjon.
2022. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon szerencsés vagy, de a sima víz akkor sem hozza le a koszt ami rámegy a nap folyamán.


Anyám mindig azzal jött/jön, hogy azért ilyen a bőröm, mert mindenfélével kenegetem, nézzem meg az övét, az övé bezzeg minden nélkül milyen (neki azért rosacea van, ami nekem is enyhén), de én meg szerencsére apám bőrtípusát örököltem, ébredéskor olyan, mintha képen öntöttek volna egy pohár olajjal, ami persze tisztítás után már 1 órával megint olyan, borzalmasan tág pórusaim vannak, most, 35 évesen jutottam oda, hogy a megfelelő készítményekkel a mitesszerek kb 90%-ától meg tudtam szabadulni, össze-vissza piros foltos a bőröm és ilyen fehér dudorok vannak rajta... Pattanásom szerencsére már nagyon ritkán van, de volt egy kb 15 év amikor borzalmasan sok volt

2022. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Én 52 éves vagyok, egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam életemben arcelmosót. Fürdésnél megmosom, és kész.

És mielőtt valaki megszólna, hogy biztos igénytelen vagyok, mondom nem vagyok az. Járok kozmetikushoz, de 2-3 havonta, de igazából utána nem sok különbséget érzek a bőrömön. Azért járok, hátha így hosszabb ideig szép lesz a bőröm.

Alapozót, púdert nem használok, arckrémet viszont igen, a koromnak megfelelő ránctalanítót. Sminkelem magam, de csak minimálisan, szemkihúzót használok, esetleg egy kis halvány szemhéjfestéket.

És szép a bőröm, nem pattanásos, nem ragyás.

Szóval én sem tudom miért kell használni lemosó szereket.

2022. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Szóval valószínűleg nem mindenkinek kötelező, de nem is árt.

Ha valami láthatóan nem tesz jót, azt ne csináljam. Lehet ez valamilyen hatással a későbbiekre? Pl idősebb korban tényleg olyan rosszul néznék ki?

Azt vettem észre, hogy a genetika sokkal jobban számít, és aki nem olyan szerencsés, az a világ összes gondoskodásával sem tudja behozni a "hátrányát".

Amúgy nem nevezném igénytelenségnek, természetes, nem csúnya, nem heges, fürdeni is azért inkább tusfürdővel fürdöm, hogy jó illatú legyek, alapból szerintem elég lenne a tiszta víz, az ember ritkán lesz tényleg koszos egy nap alatt.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a tapasztalatait, nagyon hasznosak voltak.

2022. ápr. 14. 20:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!