Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arctisztításnak mi értelme?

Az arctisztításnak mi értelme?

Figyelt kérdés

Nem provokatív a kérdés, tényleg érdekel, vajon mindenkinek kell vagy ez is csak egy borzalmasan felfújt hóbort? Szép bőröm van, soha nem csináltam vele semmit, tini koromban is csak évente 1-2 mitesszer/pattanás jött elő, soha semmi problémám nem volt. Most is tetszik, alapvetően normál, ránézésre, tapintásra kellemes, természetes.

Sosem értettem, mi ez az őrület, kozmetikus, smink, stb., de mivel mindenki csinálja, szeretném megérteni. Néha bekenem krémmel, de szinte csak csúnyább, kipirosodik, kipattogzik vagy kiszárad, az arclemosóktól szintén, másnap megjelennek a kis mitesszerek, amik korábban nem voltak ott. Az a benyomásom, hogy az arctisztítás/ápolás káros az én bőrömnek, rontja. Ez lehetséges? Tényleg mindenkinek kötelező lemosni a “nap közben rárakodott kosztól” vagy ez csak a mindenki által bevett bullshit?

Akkor a legszebb az arcom, ha reggel-este hideg/langyos (ahogy jól esik) vízzel megmosom, és ennyi, nem nyúlok hozzá többször. A sminket termêszetesen lemosom, de csak kéthetente szoktam kb. sminkelni.



2022. ápr. 13. 23:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

Egy alapos tisztítás mindenképp jót tud tenni a bőrnek. Rengeteg vendégem jön el úgy kezelésre, hogy "amúgy semmi probléma a bőrével", aztán csak ámulnak, amikor megmutatom, hogy mennyi szennyeződés tud kikerülni a bőr mélyebb rétegeiből. Persze nem mindegy az sem hogy a "szakember" mivel és hogyan dolgozik, sok esetben egy felkészületlen kozmetikus többet árt mint használ a bőrnek.

Való igaz, van akinek problémásabb a bőre, ajánlott két hetente egy alaposabb kezelés, de akad olyan is aki 5-6havonta elég ha jön, bőrtípus függő a dolog.

Viszont annak hogy összevissza kencékkel terheljük a bőrt, ami nem is nekünk megfelelő tényleg semmi értelme, akkor már jobb természetesen hagyni, sima kézmeleg vízzel átmosni.

2022. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted van értelme kozmetikushoz járni, ha nincs panaszom? (Ez is foglalkoztatott.) De miért?

Egyszer voltam, utána még aznap csúnya volt, aztán másnap visszaállt olyanra, mint előtte volt.

2022. ápr. 15. 22:17
 13/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tudom, hogy kötözködésnek tűnik, csak szeretném megérteni, miért beszél mindenki az arcápolásról úgy, mintha űrkutatás lenne. Ráadásul azt sugallja, hogy nélküle kb nincs értelme az életnek, amivel én meglehetősen nehezen tudok azonosulni.

Az én korosztályomnak, és a nálam fiatalabbnak is úgy adják elő, mintha esszenciális része lenne az életnek, de a felsorakoztatott érvek számomra nem túl meggyőzőek, és talán léteznek fontosabb dolgok is az életben, minthogy mekkorák a pórusaim vagy hogy elfedem-e azt az egy darab mitesszeremet, amíg magától eltűnik.

Problémás bőrrel természetesen foglalkozni kell, de mintha az egész téma kissé fel lenne fújva mindenféle tudományos megalapozottság nélkül.

2022. ápr. 15. 22:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy nem létezik fontosabb dolog? A hajmosásnál, fürdésnél stb. is vannak fontosabb dolgok, még is rendszeresen megcsinálja az ember ha igényes.

Szerintem minden ember jobban örülne, ha öregkorában, pigmentfolt mentes, szép, egészséges bőre lenne, amiben nincsenek mély ráncok. Mint hogy össze aszalódott, mély ráncok legyenek rajta, plusz petyhudt legyen a bőr. Senki nem sugalta azt hogy arcápolási rutin nélkül nincs értelme az életnek,viszont hozzá tartozik az igényességhez, hogy megfelelően oda figyelünk a bőrünk állapotára, ugyanúgy ahogy van jobb dolgod mint a hajmosás, de megcsinálod mert ha nem ápolatlan lesz a külsőd.

2022. ápr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

(11.vagyok)

Az utóbbi évtizedekben jelentősen fejlődött maga a kozmetika mint iparág. Új, sokkal hatékonyabb technológiák jelentek meg, amely segítségével késleltethető az öregedés, javítható a bőr általános állapota. Azért tűnik annyira felfújt témának, mert míg 15-20évvel ezelőtt a kozmetika arról szólt hogy különböző pakolásokat raktak az arcra(amit természetes anyagokból otthon is elkészíthettünk) addig mára már egész komplex műfajjá fejlődött és otthon nem kivitelezhető megoldásokat nyújt.

Nem mondom hogy mindenkinek kötelező kozmetikushoz járni, azonban sokat segíthet. Lehet most még nem érzed szükségességét, azonban a kor előrehaladtával egyre inkább jelennek meg a zavaró tényezők, szinte egyik napról a másikra alakul át a bőrünk.

Persze az idő okozta ráncokat, hegyeket is tudni kell méltósággal viselni, azonban általános tapasztalatom az, hogy akiknek kevésbé problémás a bőrük sokkal nehezebben tudnak megbarátkozni a későbbiekben jelentkező elváltozásokkal, ennek mindenképp jó elejét venni, bár 100%-ban nem kerülhető el a ráncképződés ahogyan az öregedés sem:)

Remélem jól értelmeztem a kérdésedet és arra adtam választ amire valóban kíváncsi voltál.

2022. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából sokat segítettetek
2022. ápr. 19. 23:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!