Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erős fejbőrviszketésre,...

Erős fejbőrviszketésre, irritációra jó a kamilla vagy a csalán forrázat?

Figyelt kérdés
Nem kérek drogeriás termékreklámozást.

2022. ápr. 28. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Borgyogyaszat.


Nem tudni milyen problemad van.


Lehet gomba, lehet bakterialis, lehet immunrendszer rossz mukodese.


Altalaban ha erosen viszket a fejed akkor az mar egy elorehaladott allapotot jelent. Valoszinuleg buzlik a fejborod is mint a doglott patkany, mellette hamlik erosen a hamsejt amiken taplalkoznak mikroorganizmusok amik szinten buzlenek pl gomba/bakterium.


Nekem is regen hasonlo problemam volt, elmentem borgyogyaszhoz es egy kulon elkeszitendo gyogyszeres sampont kell hasznalnom heti 1x. Azota egyszer a budos eletben sem viszketett es nem hamlik a fejborom sem.


Ezeket a kamilla meg csalan homeopatias baromsagokat dobd ki a kukaba, max placebo-nak jok, de nincs erdemi hatasuk, vagy pedig egy masik tenyezo hatasat vagy valami veletlen esemenyt velnek/velik az ilyen gyogynovenyes "alternativumok" hatasanak. Pl. valaki kiirja ide a kerdest hogy szorong majd irjak neki igyon valeriana teat, megissza aztan azt mondja elmult a szorongas - valoban, mert a szorongas magatol elmult fuggetlenul az ilyen novenyes megoldasoktol. Vagy valamilyen lazzal jaro fertozes eseten 1 hetig lazas az illeto majd javasoljak neki egyen napi 3 gerezd fokhagymat, aztan elmulik a laz amit a fokhagymanak tulajdonit - igen a laz elmult fuggetlenul a fokhagymatol.


Ezek a novenyes cuccok tenyleg csak placebora jok (marmint amik legalisak - kamilla, citromfu tea meg ilyenek). A kemenyebb novenyek be vannak tiltva mint a hallucinogen gombak, kokain levelek, opium magvak. Aminek van hatasa azok illegalisok.


Megihatsz te 5 liter valeriana teat max annyira leszel almos tole mint anelkul.


Szerintem dobd el a francba ezeket a novenyes baromsagokat.


A gyogyszerek valoban hatnak es biztonsagosak. Es szerencsere nagyon sok esetben olcsok is.

2022. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtetted oda irni, hogy "véleményed szerint.." mert ezt csak te gondolod igy. Hol írtam azt hogy nem voltam orvosnál? Eleg sok orvosnál jártam és a gyógyszeres kezelések mind tobbet ártottak a fejboromnek. A gyógynövények meg nekem is illetve a családom többi tagjainak is sok mindenben sokat segít, ha humbuk lenne akkor nem lenne rá egyre nagyobb kereslet (a gyógyszerek iránt meg egyre kisebb) es ez nem az en véleményem, ez tény.
2022. ápr. 29. 06:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi szinte mindenre gyógynövény cseppeket, krémeket, teákat használunk, és amikor szemmel láthatóan jobb egy állapot tőle, akkor az mitől placebo?

Nyilván jobb lenne idovel gyógyszeres cucctol is, de a tiszta gyógynövény az 100%os.ennyi. A gyógyszer meg 3527 fele anyagot tartalmaz

2022. ápr. 29. 06:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A kamilla szerintem szárít és a viszketés lehet szárazság miatt.
2022. ápr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Tudom, azt mondtad, drogériásat ne... de ez egészen hatásos.

Ám ha mégsem megfelelő, akkor szerezzétek be a hatóanyagait:

nyírfa - zsurló kivonat,

citromsav, (citrom facsart leve)

menta

illetve a csalán is megfelelő.

A kamilla gyulladás csökkentő, csak huzamosabban szárít, de gy próbát megérhet.

2022. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!