Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi mást tehetek még a cipőmön...

Mi mást tehetek még a cipőmön átható erős lábszag ellen? Lelkileg már teljesen tönkremegyek a lábszagom miatti szégyen érzés miatt

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok. Évek óta küzdök azzal, hogy már kb. egy órás cipőviselés után érzem, hogy a cipőmből elkezd kisugározni a lábszagom, és fel-fel csap az orromig. Ahogy elnézem, a körülöttem dolgozók is érzik, de még senkitől sem mertem igazán megkérdezni.

Viszont ha kimegyek WC-re, és visszatérek az irodába, erősen érzem az "ott maradt" saját lábszagomat, főleg az asztalom körül. Úgy érzem, hogy az irodai szőnyegpadló is átvette már a szagomat.


Szerintem már minden tőlem telhetőt megtettem. Nevetséges, és szánalmas, de jelen pillanatban már ott tartok, hogy kb. másfél óránként kimegyek a WC-be, és vastagon, sok rétegben körbetekerem a lábam WC-papírral, majd úgy húzom fel a cipőt. Amikor egy ilyen "pelenkacsere" történik, az elhasznált adag mindig erősen nyirkos lesz.


Amit eddig csináltam:

- Mindenféle jó zoknit, pamutot, bambuszt kipróbáltam, hatástalan. Jelenleg már olyan zokniban járok, aminek párja kb. 3.000 Ft, semmi javulás.

- Nagyon sok pár cipőt hordok (6-7 pár), bennük cserélhető, mosható talpbetéttel. A cipők a jó szellőzés érdekében nagyon drága (kb. 50.000 Ft) és jó minőségű futócipők (ezek könnyű, és teljesen átszellőző anyagból vannak). Ha veszek egy új cipőt, 1-2 nap múlva átbüdösödik a lábamtól.

- Éjszakára befújom a cipőt szintén jó minőségű sprayvel, a lábamra pedig olyan csodaszereket használok, mint a Solutio Antisudorica. Hatástalan. A cipőspray szaga és a lábszagom még rosszabb szagkeverékeket eredményez.

- Naponta többször fürdök, mosom a lábam, jó minőségű tusfürdőkkel. A lábam gombamentes, rendszeresen ápolom a lábam és a körmeimet is. Összességében elég igényesnek tartom magam.


Amikor levetem a zoknim, világosan látszik rajta, hogy át van nedvesedve a talp ezen részén:

[link]


Van még valami tippetek? Tényleg nagyon rossz hatással van rám ez az egész, már egy szabadtéri kiülős kajálásra, sörözésre sem tudok elmenni, mert még ott is felcsap a lábszagom.


2022. máj. 3. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a meloba hordj papucsot, es jelentkezz be pszichologushoz mert ez mar psziches eredetu. Esetleg lehet h az eletedben tevuton jarsz, ezt probalja neked jelezni a labszagod.
2022. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Sok fæszsàg helyett el kellett volna menni bőrgyógyászhoz.-.
2022. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szappannal mosd a lábad, a tusfürdő nem tisztít, ha kicsit is problémásabb valaki. Nesti Fekete szappan, ha nem jön be lábra akkor is egy remek termék. Bár ez szerintem halottnak a csók. Botoxszal (szuri) szokták még az izzadást csökkenteni, talp területére nem tudom lehet-e. Ez a fokú izzadás orvosért kiállt. Házival kezdj, neki lesz ötlete utána állami vagy maszek -amit tudsz jót. Bőrgyógyász, endokrinológus ami esélyes, bőrgyógyászhoz nem kell beutaló sem.
2022. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Honnan veszed, hogy a lábad "gombamentes"? Tudod, egy dolog az izzadás és egy másik a lábszag(büz). Az izzadt láb sem lesz büdös ha nincsenek korokozok. Fertötlenités a megoldás. Ez vonatkozik a cipöre is!!!!
2022. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el bőrgyógyászhoz nekem is az segített fiatal koromban, volt valami baci a lábamon az ki lett kezelve és a probléma megszűnt. Már nem emlékszem mi volt mert kb. 20 éve jártam így. Vettek minták vissza mentem, kaptam rá kenőcsöt meg valami antibitikumot is kellett szedjek de egy pár hét alatt elmúlt.
2022. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az izzadt láb magától nem feltétlenül büdös, nyáron érzem néha a cipőben hogy szószerint tocsog a lábam mégis max akkor van szaga ha leveszem a cipőt és közelről megszagolom, szerintem kezdj egy bőrgyógyásznál, ez simán lehet valamilyen gomba vagy más bőrprobléma.
2022. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lábszag ellen való lábhintőpor.


Bőrgyógyász.



Egyszer nekem is volt egy büdi lábas időszakom. Akkor nekem az segített, hogy néhányszor azzal a kézfertőtlenítő szappannal mostam lábat egy hétig.

Igazából a lábszag nem belőlünk jön, hanem a bőrünk felületén elő bacillusokból, igazából a lábszag bacillus-puki.

2022. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit kajálsz?


Szedsz valamit? Gyógyszer, gyúrós cucc,...?


Ezüstszálas zoknit viselj!


A cipőt KLOROFORM-al fertőtlenítsd!


Antibakteriális fürdőszerrel moss lábat!


Ezzel dörzsöld be, indulás előtt a lábad: [link]

2022. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bejelentkeztem bőrgyógyászhoz, kaptam is időpontot mától másfél hónapra. :D


Addig is elkezdtem egy neten tanácsolt fekete teás, ecetes, citromos vizes lavóros lábáztatást, ma legalább két órát áztattam a lábam. Éjszakára a cipőmet kibéleltem alkohollal átitatott papírral, és bezacskóztam.

2022. máj. 4. 22:22
 10/15 NTBS ***** válasza:
0%
Hintőporozd be rendszeresen. A cipőidet fertőtlenítsd ki.
2022. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!