Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Állandó lábszag megoldása?

Állandó lábszag megoldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vőlegényem esetében az a helyzet áll fent, hogy néhány óra cipő hordás után sajt vagy ahoz hasonló erős lábszaga van, valamikor az egészakást beteríti, (mondjuk nem nagy 40nm). Ami elég bosszantó tud lenni. Cipő független. Zokniból több mindent próbaltunk semmi se jó. Puamut bambusz stb. Bőrgyógyász látta nincs gomba se láb se köröm azt mondta genetika (???)...

Mindenféle sprayt próbaltunk, és ecetes vizet is stb. Több cipőt hord kiszáradnak. Magas hőkokon mossuk a zoknit 60 fok es Sanyitolt is rakok hozzá.

De így is előfordul, de jobb a helyzet.

Volt már valakinek ilyen problémája? Mi segít legjobban?


2020. júl. 20. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak lábizzadásgátló kenőcsök is, azokat is érdemes kipróbálni. Lehet kapni szagmegkötő-illatosító talpbetéteket is, amik egy picit szintén segítenek (bár azok önmagukban nyilván nem oldják meg a problémát). Ha olyan a munkája, hogy megteheti, érdemes lehet pár óránként tiszta zoknit felvenni. De ha mindezek nem válnak be, akkor csináltasson egy vérképet, hogy lássátok, a cukrával nincs-e gond.
2020. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hintőport is próbálta?
2020. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csak én 2 válasza:
100%

Talán ezek segítenek ha esetleg nem próbáltátok még.

Hintőpor felszívja a nedvességet lefekvés előtt meg ha megy valahová csak simán szórja be masszírozza el.

Levendulaolaj baktériumölő dörzsöljön a párod néhány cseppet a lábára, majd masszírozza be alaposan az esti lefekvés előtt, és húzzon zoknit éjszakára. Az olaj alkalmazása előtt azonban mindenképpen próbáljon ki egy cseppet egy kisebb bőrfelületen, hogy nem okoz-e irritációt.

Vagy forraljon két feketetea-filtert öt deciliter vízben 15 percig. Vegye ki a filtereket, majd hígítsa a teát két liter vízzel, és áztasa benne a lábát 20-30 percig.

Erős izzadásgátló spray.

2020. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a hintopor a legjobb erre, nem kellenek csodaszerek. Apumnak is volt ilyen problémája, sűrűn kell mosni a cipőt, es mindig hintoport tenni a cipobe es a labra mielőtt felveszi a cipőt.
2020. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Naturlandnak van természetes alkohol és növénytartalmú lábspray-je, ami nekem bevált.


Esetleg kipróbálhatjátok az ezüst kolloid tartalmú szereket. Pl Immunetecnek van kézre, arcra és lábra kenhető fertőtlenítő krémje, ami hosszú távú hatást eredmémyez a baktériumok és vírusok ellen.


A cipőt is fertőtleníteni kellene minden használat után, mert abban bizony van baktérium, hiába hagyod száradni, illetve a szagot is beszívja a cipő magába. Nekem a Rossman saját márkás terméke, a Fuss and Wohl vált be. Használat előtt és után kell befújni a cipőt vele. 2 nap után már maga az edző cipőm sem volt olyan szagos, 1 hét után pedig kb 0 szaga van. 400 Ft, szóval nem is drága, de nekem bevált.


Ami nekem, és a kollégáimnak is bevált hogy egy egy stresszes napon gyógyszertári alkoholt vagy kézfertőtlenítőt nyomunk vattára és azzal kenjük be a hónaljat. Volt szag, nincs szag. Tudom, hogy ez nem láb, de esetleg ha van rá lehetősége, akkor a mosdóba ha kimegy gyorsan át tudja törölni vele a talpát.

2020. júl. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsi a borzasztó helyesírásért.

Étkezéssel, stb. Nincs problémája, személyi edző, nagyon odafigyel mindenre. A vérképe is rendben.


A hintőpor mérsékelte az izzadást, szóval az tényleg jó. De nem szüntette meg a szagot.


Krémet és a naturland sprayt kipróbáljuk. Aztán majd meglátjuk.

Köszi!

2020. júl. 21. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezüstkolloid cipőbe làbra zoknira fújva?
2020. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Ne csak a zoknit, a cipőt is mossátok ki alaposan! Simán lehet, hogy egyszer jól beleizzadt, belebüdösödött a lába a cipőbe és ha legközelebb felveszi, akkor egy órán belül a cipőből áradó szagot átveszi a a lába és a zoknija! Rendszeresen mossátok, így nem lesznek benne sokáig bacik!
2020. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!