Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vashiány, vérszegénység miatt...

Vashiány, vérszegénység miatt rengeteg hajam kihullott és most is nagy hullik. Fiatal lány vagyok és már nagyon nem bírom, kérlek adjatok valami tanácsot, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Valami hajnövesztő, hajerősítő sampont keresnék ami tényleg használ.

2022. máj. 9. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A vérszegénységet kell gyógyítani. Hajerősítő vitamint kell enni. De ha megállapította az orvos a vérszegénységet, akkor biztos írt rá valamit.
2022. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elöször az alappproblémát kell rendezni, addig semmi értelme.

Másrészt vágasd rövidre a hajad és addig ne legyen hosszú, max. vállig érö, amíg meg nem erösödik.

Csodaszerek nincsenek, étkezz normálisan, sokfélét egyél, akkor rendbe jön. De amíg vashiányod van, addig hiába próbálkozol bármi mással.

2022. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem hat semmi a vashiányomra sajnos, orvos állapította meg.

Szedek vitamint is, rengeteg vizet iszok, reménykedtem, hogy hátha valakinek bevált valami hasonló problémára

2022. máj. 9. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szedsz vastablettát minden nap? Mióta? Nekem segített, de elég sok idő kellett neki, amíg már látványosan használt, szóval lehet csak kitartónak kell lenned és neked is fog.
2022. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
medosan sampon segihet.. en heti 2-3 alkalommal hasznalom es mar elkezdtek szepen noni a babahajak, ahol nem voltak kulonosebben. Eleg borsos ara van, de nekem eddig mindig bevalt. Fejmasszirozas, hideg-meleg vizes oblites a verkeringesnek hajmosaskor kell rendszeresen. Van sok verkeringest segito gyakorlat! Es a legfontosabb a taplalkozas. Cekla es voroskaposzta, spenot es egyeb vas es vitamindus etelek fogyasztasa.
2022. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem hat semmi a vashiányodra.

Akkor ott már felszívódási zavar van. De ezt az orvosodnak tudni kellene. Kérj beutalót gastroenteorológiára,ezt ki vizsgáltatni.

2022. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
A lányomnak az segített, hogy elhagyta a húsokat, és helyette rengeteg zöld növényt (brokkoli, spenót, káposzta, salátafélék, stb) evett.
2022. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vashoz minden esetben kell(ene) folsavat is adni és igen sok mindenkinek azzal van gondja, hogy a folsavat rosszul hasznosítja, nekem pl. tízszeres mennyiségben kellett szedni.
2022. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6 éve vagyok vashiányos, gastroenterológián is voltam már
2022. máj. 10. 14:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek
2022. máj. 10. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!